Minimize,Maximize,Close dugme sa desne strane

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U Linuxu po defaultu dugmat za otvaranje- minimizovanje ,zatvaranje i maksimizovanje prozora se nalazi sa leve strane.Ko je navikao na Windows prozor gde se ova dugmad nalazi sa desne strane ovo moze predstavljati pomalo problem .Zato mozete ako vec zelite da prebacite ovu dugmad na desnu stranu i da prozori u Linuxu budu identicni sto se ovih opcija tice Windows prozorima....

D0CeT.jpg


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
gconftool-2 --set "/apps/metacity/general/button_layout" --type string ":minimize,maximize,close"

Zatim zatvorite Terminal i resetujte racunar.....Sada imate ovu dugmad sa desne strane kao na windows operativnom sistemu.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21158&authkey=AMH64ZbQxA0y67s" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U Ubuntu12.10 nece da odradi ovo ??

Za 12.10 pokusaj sa terminal komandom.....

Kod:
<code>gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout ':minimize,maximize,close'</code>

Ako kojim slucajem nece......alternativa je....

Upisi u terminal.....

Kod:
[COLOR=red]sudo apt-get install gconf-editor[/COLOR]

Zatim startuj iz terminala ovaj alat komandom....

Kod:
[COLOR=red]gconf-editor[/COLOR]

Zatim posto se otvorio ovaj alat idi na sljedece: 'apps' -> 'metacity' -> 'general'

Pronadji "button_layout" parametar i desnim klikom misa na njega odaberi Edit Key.

U novom prozoru pod Value upisi...

Kod:
[B]menu:minimize,maximize,close[/B]

zatim pritisni na Enter (OK)......restartuj racunar i trebalo bi biti na desnoj strani.....

z4Ifr.png
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
I ja koristim Ubuntu 14.04,ali ne bi ga pravio da lici na Windows.mozda samo jednom krenem na desnu stranu i to izpocetka.Kada sam duze,brzo mi predje u naviku.Oci same idu na levi gornji ugao monitora.I kada se vratim na Windows ist nemam neki problem s tim.boki71 je to dobro objasnio,svaka cast,ali sam za to da Ubuntu ,bude Ubuntu.
 
Natrag
Top