Miloš Pavlović pokorio Moncu!

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Miloš Pavlović pokorio Moncu!


Srpski automobilista Miloš Pavlović trijumfalno je započeo sezonu. Naš najuspešniji automobilista prvi trkački vikend u godini vozio je kao član "Bonaldi" ekipe u okviru prestižnog "Lamborgini super trofej Evropa" takmičenja i uspeo je da sa timskim kolegom Eduardom Piskopom zabeleži drugo mesto u prvoj trci i pobedu u drugoj, koje su vožene na legendarnoj stazi u Monci!

Srpski automobilista Miloš Pavlović ostvario je veliku pobedu u Monci, u okviru "Lamborgini Super Trofej Evropa" šampionata.

Pavlovic.jpg

Miloš je, prema propozicijama, bio zadužen za kvalifikacije na kojima je, iako je prvi put seo u automobil, zabeležio treće startno vreme. U prvoj trci, koja je vožena u subotu i trajala 50 minuta, za upravljačem je prvo bio Piskopo, koji je izgubio nekoliko pozicija tokom trke i prilikom obaveznog odlaska u "boks" na zamenu vozača.

Pavlović je dobio težak zadatak, ali je svojih nešto malo manje od pola časa vožnje odradio izvanredno, budući da je bio najbrži vozač na stazi. Uspeo je da osvoji drugu poziciju, što je ujedno bila i startna pozicija za drugu, nedeljnu trku, koja je takođe trajala 50 minuta.

Ovoga puta, Pavlović je prvi bio za upravljačem moćnog "galjarda LP-560", a od samog starta trke se videlo da je automobil ekipe "Bonaldi" sa startnim brojem 3 brži od ostalih i verovatno jedan od najvećih favorita za osvajanje titule u "PRO" klasi u okviru "Lamborgini super trofej" takmičenja u Evropi.

"Veoma sam srećan na osvojenom drugom mestu na subotnjoj trci i pobedi u nedeljnoj trci u Monci, posebno zato što sam u četvrtak, dan uoči trkačkog vikenda, dobio poziv od "Bonaldi" tima da vozim za njih. Nadam se da sam opravdao poverenje i da ću sa istim timom nastaviti sezonu u pobedničkom ritmu", rekao je Pavlić posle trke.

Pavlović i Piskopo vode u generalnom plasmanu posle prve dve trke, a sledeći trkački vikend evropskog šampionata "Lamborgini super trofej" na programu je 24. i 25. maja, na još jednoj legendarnoj stazi, u Silverstonu u Velikoj Britaniji.
 
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
3.249
Srbin Miloš Pavlović vozi u slavu Ayrtona Senne!

Miloš Pavlović će vožnjom u Imoli biti u društvu Alonsa, Kultarda, Bergera, Trulija, Patrezea...

Milos-Pavlovic-830x553.jpg

Srpski automobilista Miloš Pavlović biće učesnik memorijalne trke “Ayrton Senna”, koja će se početkom maja voziti u Imoli povodom obeležavanja 20 godina od tragične smrti legendarnog asa.


Pavlović je dobio poziv organizatora da bude jedan od učesnika karting trke u znak sećanja na Brazilca, ali i Austrijanca Rolanda Racenbergera, koji je takođe izgubio život na Velikoj nagradi San Marina 1994. godine.


Airtona-Sena.jpg

- Veoma sam počastvovan što sam dobio poziv da učestvujem na Memorijalu. Moj mali doprinos ovoj manifestaciji biće učešće u karting trci koja će trajati sedam časova, a nastupaću za Poršeov tim. Ipak, moram da priznam da u Imoli neću biti srećan, pošto bih voleo da se taj 1. maj 1994. godine nikad nije desio i da je Sena danas među nama – rekao je Pavlović.


Skup se održava od 1. do 4. maja pod pokroviteljstvom Instituta “Ayrton Senna” iz Brazila, a organizatori su pripremili bogat program tokom kojeg će se održati brojne tribine, prezentacije knjiga i izložbe slika i video materijala, u kojima će se posetioci podsetiti na život, karijeru i dostignuća brazilskog šampiona.

Prisustvo na skupu, između ostalih, najavili su Fernando Alonso iz Ferarija, kao i nekadašnje zvezde Formule 1 Dejvid Kultard i veliki Senin prijatelj Gerhard Berger
.


Tan2014-4-4_201835350_0.jpg

Od poznatijih vozača iz Italije pojaviće se i Rikardo Patreze, Jarno Truli, Ivan Kapeli, Alesandro Nanini, Gabrijele Tarkvini, motociklistički as Loris Kapirosi i mnogi drugi.Pored ove manifestacije, organizatori su planirali i nekoliko sportskih događaja, kao što je tradicionalni humanitarni fudbalski meč između poznatih vozača i njihovih gostiju na stadionu u okviru kompleksa staze “Enco i Dino Ferari”, ali i karting trka automobilskih asova.


Tanjug/TelegrafSport/automoto


 
Natrag
Top