Microsoft Lumia 535 ili Lenovo A536

Član
Učlanjen(a)
25.02.2013
Poruka
5
Da li je moguća instalacija iGO navigacije u Microsoft Lumiu 535 ?
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Koliko znam, nije bilo moguće, ali na WP imaš Here drive koji radi odlično sa Here mapama.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Pozdrav,

Ja sam isto bio u dilemi da li da uzmem Microsoft Lumia 535 ili Lenovo A536. Na kraju sam uzeo A536 Dual i nisam se pokajao. Moze se naci za 13880, ako ne nadjes po toj ceni javi mi se na PP da ti objasnim kako sam u radnji uzeo po toj ceni.
Lumiu 535 nisam mogao da nadjem sa verzijom hardvera 5.0 a 3.0 ima problem. Odi u neku radnju i proveri sam, problem postoji.
Lenovo A536 odlicno radi.
Ne igram igrice ali sam testirao GTA, Asphalt 8, neki fudbal i sve radi glatko.

Ako planiras Lumiu, nemoj uzimati ispod 640XL.
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Iako je ova tema prilično stara, iz prve ruke i sopstvenog iskustva bih napisao nešto.
Naime, Lumia 535 je telefon iz tzv entry klase, ali je i pored toga kada se pojavio u prodaji bio za 3 koplja ispred konkurencije u odnosu cijena-kvalitet-mogućnosti, čak i danas je za prosječnog korisnika i više nego dobar uređaj.
Ja sam je kupio oktobra 2015. godine u Francuskoj na nekoj akciji gdje sam je platio oko 100 Eura koliko se sjećam, naravno, SIM free telefon, nije "skidana", sa mobilne mreže i slično.
Nažalost, i kod mene je od starta bio prisutan problem sa tač panelom, koji je doduše imalo iznad 90% korisnika Lumie u to vrijeme.
Odmah sam je nadogradio na Windows 10 misleći da će to rješiti problem, ali to nije bilo ni od kakve pomoći.
Jedan dan, tražeći rješenje, naišao sam na jedan britanski blog u kojem se nudilo još jedno u nizu "čudotvorno", rješenje tog problema, ali koje se pokazalo kao dobro!
Sve što treba da uradite je da u regionalnim postavkama kao državu prebivališta postavite Veliku Britaniju a kao jezik U.S. pri čemu će telefon skinuti ažuriranja među kojima je i fix za tač panel.
Ukoliko ipak ostavite podešavanja na default-u, mislim da ćete se dobro načekati na update za Balkan, ukoliko ga uopšte i bude.
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
1
Ovako koristim android duze vreme i sada zbog cene zelim da kupi microsoft lumiu 535(windows phone) koja ima jako dobre karakteristike ali u komentarima citam da ima neki problem sa tačom pa ako neko ima mobilni neka javi da li je to istina. Nasao sam i android po istoj ceni i slicnih specifikacija pa me interesuje koji ce telefon biti brzi i bolji (inace koristim telefon za i igrice,fb,skype,)
microsoft specifikacija: www.mobilnisvet.com/mobilni/4535/Microsoft/Lumia-535
Lenovo specifikacija : www.mobilnisvet.com/mobilni/4461/Lenovo/A536
Ja ga vec imam 3 gdine i nemam ni jedan prblem kristim windws 10 bez prblema.....
 
Učlanjen(a)
30.04.2020
Poruka
67
Problem sa touch skrinom kod lumie je loš punjač telefona. Kako zašto nemam pojma, dok se punio na neoriginalnom stalno je ludovao touch. Kako skinem tako radi ok. U suštini krš telefon za na kupus.
 
Natrag
Top