Micro SD kartica (RAW) - Kapacitet sa 8 GB smanjen na 100 MB

Član
Učlanjen(a)
12.12.2012
Poruka
18
Problem je sledeći:
Imam micro SD karticu kapacitet 8 GB, bila je u telefonu i otprilike 6 GB je bilo zauzeto, što muzikom, što slikama i video klipovima. Jednom prilikom kartica je izvađena iz telefona i stavljena u MP3 player.
Kad je u playeru normalno očitava muziku i može da se koristi, što pretpostavljam znači da problem nije nastao uslijed fizičkog oštećenja, ali kad se vrati u telefon uopšte je ne prepoznaje.
U slučaju stavljanja u čitač kartica, računar je prepoznaje i očitava je kao da joj je kapacitet 100 MB a umjesto FAT32 format je RAW, odmah nakon priključivanja automatski se pojavljuje poruka da je treba formatirati, međutim formatiranje ne uspijeva zbog neke greske.

Pokušavao sam sa "EaseUS Recovery" , "Testdisk" i sličnim alatima ali bezuspješno, oni je uopšte ne prepoznaju (vidljiva je u My Computer-u).

Ako je neko imao sličan problem ili ima neku preporuku i sugestiju, bio bih zahvalan!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Jel imas USB kabl od MP3 playera,za komp,ako bi imao ne bi bilo lose da skeniras tako SD karticu sa AV i Malwarebytes Anti-Malware.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Problem je sledeći:
Imam micro SD karticu kapacitet 8 GB, bila je u telefonu i otprilike 6 GB je bilo zauzeto, što muzikom, što slikama i video klipovima. Jednom prilikom kartica je izvađena iz telefona i stavljena u MP3 player.
Kad je u playeru normalno očitava muziku i može da se koristi, što pretpostavljam znači da problem nije nastao uslijed fizičkog oštećenja, ali kad se vrati u telefon uopšte je ne prepoznaje.
U slučaju stavljanja u čitač kartica, računar je prepoznaje i očitava je kao da joj je kapacitet 100 MB a umjesto FAT32 format je RAW, odmah nakon priključivanja automatski se pojavljuje poruka da je treba formatirati, međutim formatiranje ne uspijeva zbog neke greske.

Pokušavao sam sa "EaseUS Recovery" , "Testdisk" i sličnim alatima ali bezuspješno, oni je uopšte ne prepoznaju (vidljiva je u My Computer-u).

Ako je neko imao sličan problem ili ima neku preporuku i sugestiju, bio bih zahvalan!


Mislim da ima neki programcic za sd format, ima jos jedan koji radi za povratak velicine usb-a, ali ne mogu trenutno da se setim...
Ukoliko imate citac kartica, mozete probati i iz disk managament-a ili eventualno sa diskpart preko cmd...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Postoji program M3 RAW Data Recovery, on uspesno popravlja gresku sa MFT-om, dakle trebalo bi da probas sa njim, mozda ima i na forumu, ako nema, potrazi na torrentu, ima sigurno.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
58
ja mislimda ti je kartica otisla... probaj format u nekom starom fonu.
 
Natrag
Top