Mesiju (očekivano) "Zlatna lopta"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Mesiju (očekivano) "Zlatna lopta"
1. decembar 2009. 10:03

10227813554b14f4986db4a742554093_big.jpg


Napadač Barselone Lionel Mesi dobitnik je priznanja "Zlatna lopta" za 2009, objavljeno je u utorak ujutro na sajtu francuskog sportskog časopisa "Frans fudbal".

Argentinac Lionel Mesi osvojio je "Zlatnu loptu",priznanje koje se dodeljuje najboljem evropskom fudbaleru godine, postavši tako prvi Argentinac i šesti igrač Barselone koji je dobio tu nagradu.


Mesi je pobedio prošlogodišnjeg osvajača prestižnog priznajnja Kristijana Ronalda koji je ovog puta bio drugi, dok je vezni igrač Barselone Ćavi Ernandes završio treći u glasanju koje je u noći izmedju ponedeljka i utorka objavio francuski magazin Frans fudbal.

Srpski reprezentativac iz Mančester junajteda Nemanja Vidić deli 16. mesto sa Luisom Fabijanom iz Sevilje i golmanom Real Madrida Ikerom
Kasiljasom.

Mesi je sa Barselonom prošle sezone osvojio trostruku krunu, prvi put u istoriji kluba: domaće prvenstvo, Kup kralja i Ligu šampiona.

On je prošle sezone sa devet golova bio najbolji strelac Lige šampiona, a jedan gol je postigao u finalu tog takmičenja, u kojem je Barselona pobedila Mančester junajted sa 2:0.

Mesi je u glasanju osvojio 473 boda od 480 mogućih. Priznanje je osvojio sa rekordnom razlikom od 240 bodova, pošto je Ronaldo dobio 233 boda, a Ćavi 170.

On je prošle godine bio drugi, a pretprošle treći. Barselona je u prvih pet ove godine imala trojicu igrača, pošto je Andres Inijesta bio četvrti, jedno mesto ispred bivšeg saigrača i prvotimca Intera Samjuela Etoa.

"Mnogo mi znači ova nagrada. Velika je čast dobiti Zlatnu loptu, a počastvovan sam i što sam prvi Argentinac koji je dobio trofej. Iskreno, znao sam da sam medju favoritima, ipak je Barselona osvojila sve u prošloj sezoni, ali nisam znao da ću dobiti tako ubedljivo", preneo je Frans fudbal Mesijevu reakciju.

Mesi je odigrao 51 utakmicu za Barselonu i postigao je 38 golova. Reprezentaciji je pomogao da se plasira na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi sledeće godine.

Nedavno je produžio ugovor sa klubom do 2016. godine, a obeštećenje za njega je 250 miliona evra.

Izvor: B92, Beta
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
347
Zasluzeno,ali ne sa tolikom razlikom u glasovima u odnosu na drugeyes3.
 
Natrag
Top