merenje amperaze naizmenicne struje pitanje

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
drugovi potrebno bi mi je da izmerim amperazu na pojedinim monofaznim potrosacima u kuci.
nisam nikad meriji naizmenicnu struju,al jednosmernu jesam pa me interesuje dal je isto.
nacrtao sam kako bi ja spojio to pa me interesuje dal to moze da funkcionise,da se informisem da nebi bilo posledica.evo slike kako bi to ja spojio


Bez naslova.jpg


izvor je narvno uticnica monofazna sa 220V i 50 Hz
ampermetar bi koristio moj multimetar koji bi podesio za merenje naizmenicne struje (on mjeri max 20 A)
a ovamo bi stavio potrosac primjera sijalicu il neki drugi manji potrosac

znaci ampermetrom bi samo presekao jednu zilu i vezao ga redno
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Da spoj ide tako u seriju samo mislim da s time nećeš postići što si mislio,tebe najvjerojatnije zanima snaga trošila a tu ćeš morati malo da koristiš formule .
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Npr. P= 14 Ampera x 0,230 V napon = snaga 3,22 kw ako nemaš još faznih pomaka i sl.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pa to sam i napiso gore,samo nebih merio toliko jake potrosace max 1500 W pa mi ta nula pre 230 nije potrebna,imam nekog tajnog potrosaca u kuci pa pokusavam otkriti sata je, dobijam zadnja 2 meseca sve vise i vise struje,svaki mesec sve vise struje potrosene u KW/h.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
iskljucis sve potrosace...onda ukljucujes uredjaj po uredjaj i meris snagu svakog posebno. mozes preko brojila i stoperice da odredis snagu svakog uredjaja. malo google i videces kako se meri snaga potrosaca pomocu brojila i stoperice
 
Natrag
Top