memorijal 1991.-1999.god.

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
U temi ,,memorijal 1991.-1999.god.,,trebali bi se podsećati na poginule borce u ratovima od 1991. do 1999. god. na prostoru bivše Jugoslavije, a za ljudska prava i nacionalnu ravnopravnost srpskog naroda.U toj borbi poginulo je više desetina hiljada uglavnom golobradih mladića, kojima se mnogima ni grob nezna.Nigde nema izgrađenog zajedničkog spomeničkog kompleksa gde bi se odavala počast tim herojima i gde bi se novi naraštaji napajali ljubavi prema svom narodu i svojoj otadžbini i gde bi se upoznavali sa punom istinom o istorijskim događajima.
Napravimo bar viruelni taj spomenički kompleks i sakupimo imena i slike tih rodoljuba i tako ih otrgnimo od zaborava.
Očekujem podršku i pomoć u realizaciji ovog projekta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Postoji i to vise mjesta gde su podignuti spomenici i druga obilezja ,palim borcima .
JEdan takav je i u mom gradu i to samom centru grada http://www.telefonski-imenik.com/modrica/img01.jpg
podignut palim borcima.
Spomen ploce na opstini Modrica nalaze se jos u
Vranjaku (spomen ploca i spomen soba palim borcima iz tog sela)
Dugo Polje
Skugric
Imas spomenik palilm borcima u Samcu ,Derventi i Brodu .Ja sam samo nabrojo ona mjesta gde sam bio .yes3
Licno ja nikad necu zaboraviti a svoje cu djete potanko upoznati sa svim strahotama koje je meni rat donio,i mom narodu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
spomenički kompleks

Poznato mi je da se nalaze spomenici palim borcima u mnogim mestima kao i spomen sobe u mnogim jedinicama Vojske,ali samo za poginule iz tih mesta odnosno tih jedinica, međutim nema jednog centralnog u znak zahvalnosti sveg srpskog naroda za svoje pale sinove.
Moja ideja je da se napravi takav jedan u virtuelnom svetu i da se prikupe imena i slike svih poginulih boraca od Slovenije do Kosova i na taj način doprinesemo jedinstvu srpskog naroda, jer je i njihova želja bila da živimo zajedno.Pored toga na tome sajtu bi se prezentovale istorijske činjenice, filmski zapisi i drugo u cilju razvijanja i negovanja patriotizma i svesti o pripadnosti srpskom narodu.
Akcija je sigurno zahtevna truda, vremena i angažovanja mnogih, ali bi krajnji rezultat sigurno opravdao taj trud.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Ja jedino mogu da pomognem u prikupljanju iz svoje okoline i onog sto nadjem na netu.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
10
Poznato mi je da se nalaze spomenici palim borcima u mnogim mestima kao i spomen sobe u mnogim jedinicama Vojske,ali samo za poginule iz tih mesta odnosno tih jedinica, međutim nema jednog centralnog u znak zahvalnosti sveg srpskog naroda za svoje pale sinove.
Moja ideja je da se napravi takav jedan u virtuelnom svetu i da se prikupe imena i slike svih poginulih boraca od Slovenije do Kosova i na taj način doprinesemo jedinstvu srpskog naroda, jer je i njihova želja bila da živimo zajedno.Pored toga na tome sajtu bi se prezentovale istorijske činjenice, filmski zapisi i drugo u cilju razvijanja i negovanja patriotizma i svesti o pripadnosti srpskom narodu.
Akcija je sigurno zahtevna truda, vremena i angažovanja mnogih, ali bi krajnji rezultat sigurno opravdao taj trud.

Imaju spomenici u svim opstinama Republike Srpske ,imaju i po vecini preduzeca,spomen sobe ,po fakultetima itd

Ove godine trebala bi poceti izgradnja i centralnog spomen obiljezja u centru Banjaluke,inace iz same Banjaluke poginulo je oko 3 500 boraca a iz cjele RS oko 20 000
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
slava im i hvala...
u parku u Cacku je podignut spomenik palima u zadnjim ratovima...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Žali bože mladih ljudi (a po koji stariji) koji su glupavo dali svoje živote. Slava im.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
Uključi se u akciju odavanja počasti palim borcima

Na ovoj adresi www.7zakona-milic.50webs.com/memorijal.html probno je postavljen sajt za sećanje na pale borce u ratovima od 1991 do 1999. god.
Očekujem da se uključite u što većem broju u sakupljanju podataka o poginulim, da bi novim generacijama bila dostuona istina o jednom vremenu i jednom naraštaju, o mladim ljudima koji su imali svoje nade, svoje ljubavi i patnje, a sve su to žrtvovali u ono u šta su verovali.
Ne dozvolimo da ostanu samo jedna brojka u istoriji prepunoj takvih brojki.
To je najmanje i najviše što možemo učiniti za njih, pa uz malo truda i angažovanja krenimo u akciju da bi u doglednoj budućnosti sakupili imena i slike tridesetak hiljada naših rođaka, prijatelja, poznanika, neznanih i hrabrih koji su verovali da će svojim životima spasiti svoj narod i svoju otadžbinu.
Zar tim svojim činom žrtvovanja ne zaslužuju počast i poštovanje?
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
Trajna postavka memorijalnog sajta posvećenog palim borcima u zadnjim ratovima nalazi se na adresi www.memorijal.org
Pozivam sve koji cene ove svete žrtve date na oltar otadžbini i srpskom rodu da im odaju počast i da uzmu aktivno učešće u kompletiranju
ovog spomenika kako nebi izostao ni jedan poginuli borac.
 
Natrag
Top