Melhisedek ko je On

Ko je bio Melhisedek

  • Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Neki od Bogova

    Votes: 0 0,0%
  • Sin Bozji

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist

    Votes: 0 0,0%
  • jedan od andjela

    Votes: 0 0,0%
  • neko od ljudi

    Votes: 2 100,0%

  • Total voters
    2
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Kako prinosite desetak u Isusov hram???
Gde mu je hram?
Jel vam desetak duhovni ili novcani???
I naravno gde vam je zapovedio da od stada uzimate desetak u novcu ,nekretninama ili duhovni???,ja to ne procitah...

Nego sta mislite da li je Nojev sin Sem,mogao biti Melhisedek?
Sta bi trebao da ispuni da bi "mogao" biti identifikovan kao Melhisedek....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kako prinosite desetak u Isusov hram???
Gde mu je hram?
Jel vam desetak duhovni ili novcani???
I naravno gde vam je zapovedio da od stada uzimate desetak u novcu ,nekretninama ili duhovni???,ja to ne procitah...

Nego sta mislite da li je Nojev sin Sem,mogao biti Melhisedek?
Sta bi trebao da ispuni da bi "mogao" biti identifikovan kao Melhisedek....

To su sad nagadjanja. Sta je to bitno ko je bio?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To su sad nagadjanja. Sta je to bitno ko je bio?

Svako bavljenje bitnim pitanjima za čovjeka dovodi do podnožja krsta u kojem vidi sav svoj jad i bijedu karaktera u odnosu na Isusa i Oca.

A to se vidi po svima od Adama do Pavla (u Bibliji) i do Jovana apostola.

Luka 5,8 A kad vidje Simon Petar, pripade ka koljenima Isusovijem govoreći: iziđi od mene, Gospode! ja sam čovjek griješan.

Zato se JS i bave nebitnim pitanjima, a i mnogi drugi da bi sebe hvalili kao fariseji.

Luka 18,11Farisej stade i moljaše se u sebi ovako: Bože! hvalim te što ja nijesam kao ostali ljudi: hajduci, nepravednici, preljubočinci ili kao ovaj carinik.

Ali je otišao ovaj opravdan.

Luka 18,13A carinik izdaleka stajaše, i ne šćaše ni očiju podignuti na nebo, nego bijaše prsi svoje govoreći: Bože! milostiv budi meni grješnome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nebitno jeste, i oni su skloni da se bave nebitni stvarima. E sad ostaje da vidimo sta on pokusava ovom temom mozda ipak nesto hoce dokazati...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, prva crkva je bila organizovana na novčanim sredstvima.
U delima apostolskim jasno stoji:

"A u naroda koji verova beše jedno srce i jedna duša; i nijedan ne govoraše za imanje svoje da je njegovo, nego im sve beše zajedničko.
I apostoli s velikom silom svedočahu za vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista; i blagodat velika beše na svima njima:
Jer nijedan među njima ne beše siromašan, jer koliko ih god beše koji imahu njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu zato,
I metahu pred noge apostolima; i davaše se svakome kao što ko trebaše.
A Josija, prozvani od apostola Varnava, koje znači Sin utehe, Levit rodom iz Kipra,
On imaše njivu, i prodavši je donese novce i metnu apostolima pred noge"
( dela apostolska 4. 32 - 37 )

Kasniji izveštaj govori o Ananiji i Sapfiri, i dobro znaš šta se sa njima dogodilo jer su zadržali deo novca koji pripada Gospodu.

U bibliji jasno piše - da se ostavlja desetak od novčanih prihoda, i taj deo pripada Gospodu.
Sve ostalo je dragovoljni dar, bilo u novcu ili materijalnim dobrima.

Da ne bi proširili temu na desetak, jer tema je Melhisedek, tu će mo završiti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ovde fali teksta i teksta koje sam ubacio ,
Sta mislite da li je moguce da je Nojev Sin bas taj Melhisedek???

Zanimljiv je i blagoslov kojim je Noje blagoslovio svog sina Sima !1.moj 9:26,27: " Neka je blagoslovljen Jehova,Bog Simov,
Jehova je nazvan Bogom njegovog sina Sima, za razliku kada su Izraelci blagosiljali Boga jehovu kao Boga Avrama,Isaka i Jakova(svojih oceva),ovde je Noje ukazao na Jehovu kao Boga svog sina.

U stara vremena Bog je menjao imena svojih slugu.Naprimer Avramu je dao ime Avraham,Saraji ime Sara.Zanimljivo je da je Avram ziveo u isto vreme dok je bio ziv i Nojev sin koji se zvao Sim,ili Sem kako kod kog prevoda.Sim je ziveo jos 500 godina nakon rodjenja svog sina Arpaksada.Ne bi bilo nista cudno ,ako bi Bog iz svog nekog razloga promenio Simovo ime u Melhisedek.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovde fali teksta i teksta koje sam ubacio ,
Sta mislite da li je moguce da je Nojev Sin bas taj Melhisedek???

Zanimljiv je i blagoslov kojim je Noje blagoslovio svog sina Sima !1.moj 9:26,27: " Neka je blagoslovljen Jehova,Bog Simov,
Jehova je nazvan Bogom njegovog sina Sima, za razliku kada su Izraelci blagosiljali Boga jehovu kao Boga Avrama,Isaka i Jakova(svojih oceva),ovde je Noje ukazao na Jehovu kao Boga svog sina.

Nebitno ko je bio nego čija je predslika, da je bitno onda bi nam to Bog otkrio. JS se bave nebitnim stvarima i sa tim dokazuju loše stanje svoje duhovnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nebitno ko je bio nego čija je predslika, da je bitno onda bi nam to Bog otkrio. JS se bave nebitnim stvarima i sa tim dokazuju loše stanje svoje duhovnosti.

Nema nebitnih stavri kod JS sem kod tebe jer je za tebe sve nebitno.
Melhisedek je predslika isusa kao kralja i svestenika ,ali to je za tebe predslika da je on dosao sa neba i da je otisao na nebo ili ko zna vec kakva tvoja fantazija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nema nebitnih stavri kod JS sem kod tebe jer je za tebe sve nebitno.

Sve vam je nebitno ono čime se bavite.

Melhisedek je predslika isusa kao kralja i svestenika

I to je bitno. Da je drugo bitno bilo bi spomenuto.

ali to je za tebe predslika da je on dosao sa neba i da je otisao na nebo ili ko zna vec kakva tvoja fantazija.

Gdje sam ja to rekao za Melhisedeka. Vjerovatno je bio običan čovjek nije sišao sa neba. Isus je sišao sa neba.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nema nebitnih stavri kod JS sem kod tebe jer je za tebe sve nebitno.
Melhisedek je predslika isusa kao kralja i svestenika ,ali to je za tebe predslika da je on dosao sa neba i da je otisao na nebo ili ko zna vec kakva tvoja fantazija.

Nismo mi rekli da je Melhisedek dosao sa neba, vec da je rec o poredjenju, a po tom poredjenju, oboje su "BEZ OCA BEZ MAJKE , NE IMAJUCI POCETKA DANIMA NI SVRSETKA ZIVOTU" i Pavle kaze da je on zato "uporedjen sa Sinom Bozjim"!

Da li se to odnosi na zemaljsko poreklo!?

U slucaju Melhisedeka se radi o "zemaljskom poreklu" (jer nema rodoslova), a u slucaju Isusa na "nebesko poreklo".


Ako Isus "nema ni oca ni majku", to se onda ne odnosi na "zemaljsko poreklo", jer je on "zemaljskog oca i majku imao" - NEGO SE TO ONDA ODNOSI NA NEBESKO POREKLO!!!

Ako se ovde dakle kod Isusa, radi o "nebeskom poreklu" , onda se i izraz "ne imajuci pocetka danima" - NE ODNOSI NA "ZEMALJSKO" VEC NA NEBESKO POREKLO!!!

Dakle Isus je "bez pocetka"!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top