Matrični štampač Epson LX 300+ na windows 10

Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Otkako sam nadogradio Windows 7, sa Windows 10, matrični štampač Epson LX 300+ ne radi. Naime, windows 10 ga pepoznaje, ali kad treba nešto da odštampa prijavljuje gresku na štampaču. Štampač sam proverio na dugom računaru (XP instaliran) radi normalno. Pretpostavljam da je u pitanju drajver za windows 10. Tražio sam ga na netu, ali ga nisam uspeo naći. Postoji li neko rešenje ?
Unapred hvala ! Pozdrav !
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Skunuo driver, instalirao ga i opet ista poruka " Štampač ne može da odštampa dokument ". U čemu je problem ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj i ovo kod nekih printera pali,ali ne kod svih,ali nista ne kosta.kad instaliras printer izbaci ikonicu na desktop i idi desnim klikom na nju,posle idi na propertsi i kad se otvori sledeci prozor,odaberi komandu Compatibility,kad se otvori sledeci prozor,cekiraj ono RUN,pojavice ti se komanda sa padajucim menijem,ima strelica sa strane.Odaberi Win 10 ili server koji je napriblizniji godistu tvog printera,klikni na njega i kad zaplavi idi dole na komandu OK.Ako nece odjednom,probaj na vise tih komandi,mozda upali.Recimo moj printer na Win.7 radi na jednoj komandi,a na win.8.1 na drugoj,a na Ubuntu nisam morao nista to da doterujem.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2011
Poruka
31
Rešio sam problem, evo i kako:
Epsion LX 300 na Windows 10

· Idi u Device manager

· Klik na Ports ( com & LPT )

· Desni klik na Printer Port i sledi Port Settings

· Čekiraj enable legacy plug and play

· OK
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Rešio sam problem, evo i kako:
Epsion LX 300 na Windows 10

· Idi u Device manager

· Klik na Ports ( com & LPT )

· Desni klik na Printer Port i sledi Port Settings

· Čekiraj enable legacy plug and play

· OK
Drago mi je da si resio,ovaj odgovor treba zabeleziti,moze nekad nekom zatrebati.
 
Natrag
Top