Maticna Procesor

Učlanjen(a)
22.01.2015
Poruka
13
Imam maticnu ASUS
P5PL2... Zanima me koji bi mi procesori Core 2 duo radili? Danas sam uzeo Core 2 duo E7400 i ne radi. Sutra idem da zamenim...pa necu opet da se s**bem...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pogle nesto,ti si vec doneo neku odluku na svoje ,zeznuo si se i sad trazis savet,s obzirom da si vec doziveo incident tesko je sad ubediti prodavca sta se tu desava,dal to radi ,dal ne radi ,dal si stavljao pastu na procesor ili nisi,pa to pregorelo i ostale sumnje kod snabdevaca koje ce da izazoves ,sta ce on sve tu da pomisli...naj efikasnije bi bilo da to poneses celo tamo,jer se ugradnja procesora u principu i ne naplacuje,znaci on to ugradi covek ,vidi radi i ti si slobodan...mozda ti imas neko iskustvo povodom ovoga ,ali sta da recimo dobijes opet neisparavan ,sta ce biti ...znaci rezime ,ponesi to celo u onoj kutiji sto ti ostala kad si prvi put kupio racunar i to je to...jedino se mora pomolis da ovaj pristane da ti zameni ,znaci mora se oslonis na njegovu dobrotu sada...dal ce da prizna to,u sustini to mozda i nije pregorelo ,mozda treba uz to i dodatno napajanje...lupam,al kao sto rekoh ponesi to celo i trazi procesor u rangu tog prethodnog...takodje naravno ponesi za svaki slucaj i onu knjizicu od maticne ploce ,jer ko ce ga znati mozda i taj tamo ne zna sta radi ,pa da se podseti...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Imam maticnu ASUS
P5PL2... Zanima me koji bi mi procesori Core 2 duo radili? Danas sam uzeo Core 2 duo E7400 i ne radi. Sutra idem da zamenim...pa necu opet da se s**bem...

Spisak podrzanih procesora se uvek moze videti na sajtu proizvodjaca, za odredjene procesore potrebno je odraditi update BIOS-a(kolona since bios), sto znaci radice samo ako je uradjen update na navedeni za taj procesor i noviji.
Kod:
http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2/HelpDesk_CPU/
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
45
Poštovanje svima na SF

Zanima me koji bih procesor mogao ugraditi u ovaj (MSI 848P Neo-V) tip ploče da internet funkcioniše solidno, dakle koji najjači procesor se ovde može ugraditi. Trenutno ploča je bez procesora a bio je Intel Celeron, ako se ne varam.

Hvala na odgovoru unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa sta znam, to je bas star chipset i ne isplati se neko ozbiljno ulaganje, imas na kupindu Prescott (za Socket 478) ili Northwood procesore tu do 1000 din max, i gledaj obavezno FSB, jer RAM mora biti uskladjen sa FSB-om u suprotnom moras smanjiti FSB kako bi radio normalno, najbolje je ako imas DDR1 na 400Mhz, Prescott je bolji jer ima vise L2 cache-a (do 1MB), veci FSB (800Mhz) i novija je arhitektura 90nm, a s tim i manja potrosnja, a takodje podrzava SSE3 set instrukcija sto je bitno za novije programe i sisteme.
Evo nesto ovako bi to bilo:
Kod:
http://www.kupindo.com/Procesori/24441877_Pentium-4-Prescott-3GHz
A evo ti lista podrzanih procesora za tu plocu:
Kod:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/848P_Neo-V_(MS-6788v2.0).html#specs
Ploca podrzava do 2GB RAM-a, pa ako imas kojim slucajem toliko instaliraj win 7 x86 SP1 Home premium, to je to.
 
Natrag
Top