Massonerija ili Slobodno Zidarstvo

Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Zar nema nikoga koji razumije šta se sad zbiva u Svijetu?
Hoće te li da učestvujete u predivnoj promisli?
Koja se obistinjuje?
Potrebno je samo malo znanja
Možemo mi biti ti
Koji će očistiti Massoneriju?
Veliki Majstor
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zar nema nikoga koji razumije šta se sad zbiva u Svijetu?
Hoće te li da učestvujete u predivnoj promisli?
Koja se obistinjuje?
Potrebno je samo malo znanja
Možemo mi biti ti
Koji će očistiti Massoneriju?
Veliki Majstor
Daj nam to znanje, Veliki Majstore, nisi, valjda, neka škrtica? Prvo bi trebao neupućenima objasniti da li su masoni opasni po društvo, ako jesu, zbog čega?
Vidjećemo kako će se ova tema razvijati, jer je pitanje da li je ona za ovaj PF?
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
33 stepena

Daj nam to znanje, Veliki Majstore, nisi, valjda, neka škrtica? Prvo bi trebao neupućenima objasniti da li su masoni opasni po društvo, ako jesu, zbog čega?
Vidjećemo kako će se ova tema razvijati, jer je pitanje da li je ona za ovaj PF?
pa eto da probamo nastaviti, kad ste već tražili:)
ne znam da li je moguće uspjeti, tema je komplikovana,
možda vrijedi?
suština masonstva se svodi na to da je za upravljanje svijetom potrebno 33 stepena znanja, tako se oni rankuju među sobom, od 4°-33° koji je i najviše rankovan mason(33° je Sovereign Grand Inspector General)takođe raspon piramide(ona označava sve društvene aspekte i strukture-politiku, privredu, obrazovanje itd...) je 33 stepena,
oni zapravo nastoje da ograniče spektar ljudskog uma i ponašanja na ta 33 stepena jer u tom okviru oni imaju punu kontrolu,
u tu svrhu se služe vrlo razrađenim i podlim tehnikama,
2008 su objavili da su postigli achievement tj. postignuće, znači počeli su u potpunosti kontrolirati(kroz lobije, politiku, monetu ...) sve događaje u svjetu, a nije teško vidjeti da se stvari kotrljaju nizbrdo, zapravo počeo je rat između inteligencije i uskogrudih tzv. Neimara
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa eto da probamo nastaviti, kad ste već tražili:)
ne znam da li je moguće uspjeti, tema je komplikovana,
možda vrijedi?
suština masonstva se svodi na to da je za upravljanje svijetom potrebno 33 stepena znanja, tako se oni rankuju među sobom, od 4°-33° koji je i najviše rankovan mason(33° je Sovereign Grand Inspector General)takođe raspon piramide(ona označava sve društvene aspekte i strukture-politiku, privredu, obrazovanje itd...) je 33 stepena,
oni zapravo nastoje da ograniče spektar ljudskog uma i ponašanja na ta 33 stepena jer u tom okviru oni imaju punu kontrolu,
u tu svrhu se služe vrlo razrađenim i podlim tehnikama,
2008 su objavili da su postigli achievement tj. postignuće, znači počeli su u potpunosti kontrolirati(kroz lobije, politiku, monetu ...) sve događaje u svjetu, a nije teško vidjeti da se stvari kotrljaju nizbrdo, zapravo počeo je rat između inteligencije i uskogrudih tzv. Neimara
Čudna mi čuda - žele da upravljaju svijetom... Pa svi žele da upravljaju svijetom! Isto tako svi žele da steknu što veće znanje, bili masoni ili ne. Nego, da li je to neki grijeh što žele veliko znanje i upravljanje svijetom i šta se krije u toj njihovoj navodnoj želji - da unište svijet, ili da ga poboljšaju? Kakvi su njihovi programi u tom pogledu, ako si obavješten?
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
evo da probam da ti odgovorim

Čudna mi čuda - žele da upravljaju svijetom... Pa svi žele da upravljaju svijetom! Isto tako svi žele da steknu što veće znanje, bili masoni ili ne. Nego, da li je to neki grijeh što žele veliko znanje i upravljanje svijetom i šta se krije u toj njihovoj navodnoj želji - da unište svijet, ili da ga poboljšaju? Kakvi su njihovi programi u tom pogledu, ako si obavješten?
prvo da se zahvalim što mi šalješ poruke za pomoć, ja još nemam 10 postova pa ne mogu odgovoriti, to znaš,
što se tiče masona, oni vladaju svijetom sa jedne pozicije, to znači da mali nemaju šansu da ostvare svoj put , to se i dešava, ne znam kako tebi ti izgleda, meni ne dobro,
drugo sama borba za moć ne vodi nigdje drugo do u konfrontaciju, to je isto očigledno, manje više,
ne mislim da ljudi ne treba da se organizuju i bore, ali to uređenje mora služiti pravdi i istini a masoni to ne rade. oni rade suprotno,
po meni današnji globalni svjet rapidno gubi najveće vrijednosti, dolaze na površinu samo površnost, obožavanje lažnih veličina, trendova i bogatstva, mislim da to nije onaj put niti smisao koji vodi dobrobiti za većinu, mi to ne zaslužujemo, ili zapravo zaslužujemo jer smo i sami krivi jer smo suviše latentni, lakoumni i gutamo šta nam se servira, iskreno ja ne mogu biti takav, ti?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ko želi da se podrobnije upozna sa masonskom organizacijom, njenim ciljevima i načinu djelovanja, evo linka njihovog "ustava" - Protokoli sionskih mudraca:
protokoli
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Šta mislim, o čemu?
pa o ovom linku koji si mi poslao.
evo jednog izvoda iz njihovog Protokola 3, koji sam kopirao

Da bismo podstakli vlastoljupce na zloupotrebu vlasti mi smo protiv stavili jedno drugome sve snage, razvivši njihove liberlne tendencije ka nezavisnosti. Mi smo u tom pogledu izazvali svekoliku preduzimljivost, naoružali smo sve ambicije, istakli smo vlast kao metu za sve ambicije. Od država napravili smo arene, na kojima se odigravaju smutnje i meteži. Još malo pa će se neredi i bankrotstvo pojaviti svugdje.......

eto to piše tamo, a vidiš šta se sa nama na ovim prostorima dešava, hrvatska, bosna, srbija sa kosovom i mnoge druge zemlje
smutnja i metež? zar nije tako?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa o ovom linku koji si mi poslao.
evo jednog izvoda iz njihovog Protokola 3, koji sam kopirao

Da bismo podstakli vlastoljupce na zloupotrebu vlasti mi smo protiv stavili jedno drugome sve snage, razvivši njihove liberlne tendencije ka nezavisnosti. Mi smo u tom pogledu izazvali svekoliku preduzimljivost, naoružali smo sve ambicije, istakli smo vlast kao metu za sve ambicije. Od država napravili smo arene, na kojima se odigravaju smutnje i meteži. Još malo pa će se neredi i bankrotstvo pojaviti svugdje.......

eto to piše tamo, a vidiš šta se sa nama na ovim prostorima dešava, hrvatska, bosna, srbija sa kosovom i mnoge druge zemlje
smutnja i metež? zar nije tako?
Ovo što si kopirao napisano je prije 100 i kusur godina. Svo to vijeme, od tada pa do dans, stanje u svijetu je bilo manje-više slično opisanom u ovom citatu.
Uostalom, znanje je moć samo dok je sakriveno...
 
Natrag
Top