Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

Masina za pranje posuđa Miele Brillant ne izbacuje vodu

• Začetnik teme simo17
  • Datum pokretanja
simo17

simo17

Član
Gore navedenu masinu sam kupio polovnu prije 5-6 godina.
Valjda je uvoz iz Njemačke jer je tekst na vratima na njemačkom jeziku.
Juče mi zena reče da ne izbacuje vodu.
Ako je kvar na pumpi, gdje se nalazi i da li se moze naći u trgovinama.
(Pokusao sam duvati kroz odvodno crijevo i kao da je zatvoreno).
Vaše cijenjeno misljenje i iskustvo. HVALA.
Evo slike masine:

14lls8g.jpg

awax22

awax22

Član
prati odvodno crevo i doći ćeš do pumpe, možda nije riknula možda je samo zaštopana, probaj je skinuti i pročistiti, a da bi je probao da li je ispravna otkači kablove i spoji direktno sa nekim oblankiranim kablom 220V, ali pazi da ne napraviš kratki spoj ili da te opali struja!

pozz!

simo17

simo17

Član
Hvala na odgovoru. Upravo sam to uradio. Bila je zapekla. Ali na okolnim dijelovima prisutni su ostaci
praska ili deterdzenta. U stvari izgleda da je pustala na semering. Kada uspem vode u prostor sa propelerom ne curi, ali pod pritiskom vjerovatno pomalo curka. Rado bih zamijenio semering, ali nisam uspio skiniti propeler, a nisam zelio ni biti grub pa da pokidam.
Znam da je na ves masinama navrnut lijevim navojem, ali ovdje ne ide. Pa pitam: da li je nalijepljen ili ga treba samo jače povući i skiniti?
Pumpu sam ponovo vratio nazad i evo masina trenutno pere, a po odovdnom crijevu (toplo je) vidim da i izbacuje vodu.
Ipak bi zelio zamijeniti semering?!
Jos jednom hvala.

p.s. posto nemam drugih podataka o ovoj masini, evo nasao sam neke oznake na pumpi:
BE 20 B3-016
T-Nr 1657413/04, 60 W

Poslednja izmena:
Mr.Daky

Mr.Daky

Cupidon
VIP
Nema tu šta, zamijeni semering, očisti filter, pogledaj da li su svi kablovi korektno pričvršćeni...

simo17

simo17

Član
Sve je OK, ali i dalje ostaje pitanje,kako skiniti propeler. Skinem onaj plastični dekl i dodjem do propelera
koji je od plastike.Proziran je i kao da je tamo zalijepljen. Da li je sa navojem ili je nabijen ili pak zalijepljen?
Svakako hvala na odgovoru.

simo17

simo17

Član
Novi problem na istoj masini za pranje sudja.
Naime, zena prije par dana ukljuci da opere sudje, ali smo tada morali na put a masina nije zavrsila, pa ju iskljucila. Kada smo se vratili kuci zena opet ukljuci-da zavrsi pranje, a ono neki cudni zvuci: kao da se nesto treba okretati, pa ide i nei ide. Kao da je motoru neki teret. Vodu prima i izbacuje normalno. Ja sam mislio pumpa a nije. Sta bi to moglo biti. Da li u njoj ima neki kompresor koji vodi daje veci pritisak za pranje, ili sto? Sto bi crnogorac u Kursadzijama rekao: ja sam Vam pokusao docarati zvuk, a da li sam uspio neznam.
Hvala na odgovorima.

Poslednja izmena:
simo17

simo17

Član
Evo novih saznanja do koji sam dosao:
Kada rucno ulijem vodu u masinu da pokrije grijac, odradi normalno, alikada izbaci vodu i "primi" novu kolicinu-prica ista. Pretpostavljam da je do nivostata. Postoje dva nivostata: na jedan dolazi tanko (7 mm prozirno) crijevo i kada lagano puhnem u njega cuje se ono "klik". Drugi je isti samo sto sa njega ide debelo (14 mm crno crijevo) i odlazi prema motoru (pretpostavljam, pumpi visokog pritiska)- na tome motoru ima okrugli kondenzator 10 mikrofarada). E sada kada duvam u ovaj drugi-veoma jako- nekada klikne nekada ne. Da li je on problem ili nesto drugo?
Moze li se on rastaviti ili moram traziti drugi i od koje mašine odgovara.
(Fotografiju masine sam prikazao u pocetnim postovima)
Zahvaljujem.
LP

O

ocalinko

Član
Ovo su ti brojevi ovlaštenih servisa u Beogradu. Kontaktiraj njih. Ne prčkaj; napravit ćeš veću štetu nego korist.

011/655-6084, 063/271-058