Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Manu Chao

manu-chao-revient.jpg

Manu Čao (Manu Chao) (pravo ime Hose-Manuel Tomas Artur Čao (šp. Jose-Manuel Thomas Arthur Chao) rođen 21. jula 1961. u Parizu, Francuska), je francuski muzičar španskog porekla.

Otac mu je pisac Ramon Čao iz Vilalbe, Galicija, a majka je baskijskog porekla. Preselili su se u Francusku u vreme diktatora Franiciska Franka, koje je trajalo do njegove smrti 1975. godine. Stoga je Manu Čao svoje detinjstvo proveo u Parizu. Bio je poznat u pariskoj alternativnoj muzičkoj sceni kao član bendova Hot Pants i Los Carayos. 1987. godine je zajedno sa svojim bratom Antoanom formirao sastav Mano Negra. Do svog raspada 1995. godina, bend je bio poznat u Francuskoj i turnrao je po južnoj Americi.

Manu Čao peva na francuskom, španskom, galicijskom, arapskom, engleskom, portugalskom i volof jeziku. Često koristi više jezika u istoj pesmi. Njegova muzika je među najprodavnijima na svetu.

Diskografija

Albumi
Clandestino (1998)
Próxima Estación: Esperanza (2001)
Radio Bemba Sound System (2002)
Sibérie m'était contéee (2004)

Singlovi
Bongo Bong (1999)
Clandestino (2000)
Me gustas tú (2001)
Merry Blues (2001)
Mr. Bobby (2002)

Izvor: Wikipedia



I moja omiljena :)



 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ako se dobro secam,mislim da sam citala da su na jednom njegovom nastupu svi gledaoci bili naoruzani,mislim da je Kolumbija u pitanju i da je nastup odrzan na starom,napustenom vozu.Manu je izjavio da u tim trenucima moras biti izuzetno dobar prema publici ako hoces sacuvati zivu glavu.
 
Učlanjen(a)
31.03.2011
Poruka
1
Izvrsno poznavanje,Sendi.
Turneja se zvala Un tren de hielo y fuego tj. voz od snijega i vatre i tamo su svirali pred stotinama gerilaca u Kolumbiji.
Malo koji muzičar bi išao tako daleko.
 
Natrag
Top