Maloletnik odsekao glavu psu!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
PRIJEDOR 02. 06. 2010
PRESS RS

HOROR KOD PRIJEDORA

Maloletnik odsekao glavu psu!


N. M. (17) iz Balte kod Prijedora sekirom odsekao glavu kučetu i bacio je u dvorište Zorana Velaule iz susednog sela Petrov Gaj, koji mu je i poklonio štene.

rs-0804.jpg

PRIJEDOR U ŠOKU... Pas žrtva neverovatne okrutnosti

Maloletni N. M. (17) iz sela Balte kod Prijedora odsekao je sekirom glavu psu i bacio je u dvorište Zorana Velaule (48) iz susednog sela Petrov Gaj, koji mu je i poklonio životinju! Ovaj monstruozni čin šokirao je prijedorski kraj, a u policiji navode da još istražuju okolnosti pod kojima je maloletnik na stravičan način ubio četrdesetodnevno kuče.
- Bio sam šokiran kada sam u nedelju, oko osam sati uveče, u dvorištu pronašao odsečenu glavu psa. Odmah sam video da je reč o štenetu koje sam poklonio N. M. i o svemu obavestio policiju. Najstrašnije od svega je to što je ovu užasnu scenu video i moj petogodišnji unuk, koga ne mogu da utešim, jer stalno plače za ubijenim štenetom - priča za Press RS zaprepašćeni Velaula.

Monstruozni čin

Iako vlasnik kuće u čije je dvorište obesni maloletnik bacio unakaženu glavu nesrećnog psa nije želeo da priča o motivima koji su N. M. mogli da navedu na ovaj monstruozni čin, ipak je priznao da ga je siledžijin otac iste večeri telefonom zvao nekoliko puta moleći ga da odustane od prijave policiji.
- Preklinjao me je, ali ja to neću učiniti ni po koju cenu. Ovakvo ponašanje mora da se spreči, jer ako je njegov sin danas odsekao glavu štenetu, ko zna šta će učiniti sutra ako ne bude kažnjen na pravi način - kaže Velaula.

rs-0807.jpg

SASLUŠAN N. M... Gospa Arsenović, portparol CJB Banjaluka / ZASTRAŠUJUĆE... Dragomir Mijić, predsednik i osnivač Društva za zaštitu životinja „Noa"

Ni Velauline prve komšije nisu bile preterano raspoložene za priču o razlozima koji su doveli do nezapamćenog nasilja nad životinjom. Prema njihovim šturim kazivanjima, N. M. je u nedelju uveče, u društvu još nekoliko vršnjaka, pijan dovezao traktor ispred kuće Zorana Velaule i tada je, kako kažu, najverovatnije i bačena odsečena pseća glava u Velaulino dvorište.
- Po selu se priča da bi motive ovog zverstva najverovatnije trebalo tražiti u neraščišćenim novčanim dugovima između Velaule i porodice N. M. Šta god bilo, svi smo još u šoku i neverici zbog ovog događaja - pričaju meštani Petrovog Gaja.
U Centru javne bezbednosti Banjaluka za Press RS potvrđuju da su pre tri dana od kolega iz policijske stanice u Omarskoj dobili informaciju o stravičnom zločinu nad bespomoćnom životinjom i da će o celom slučaju biti obavešteno i nadležno tužilaštvo.
- Policija je već saslušala N. M. u prisustvu njegovih roditelja i tada je maloletnik priznao da je sekirom odrubio glavu psu, a potom je bacio u dvorište Zorana Velaule. Nadležnom tužilaštvu će biti prosleđen izveštaj o počinjenom krivičnom delu mučenja i ubijanja životinje - kaže Gospa Arsenović, portparol CJB Banjaluka.

rs-0802.jpg


MILOŠEVIĆ: RASPAD TRADICIONALNIH VREDNOSTI

Biljana Milošević, sociolog iz Istočnog Sarajeva, za Press RS kaže da uzroke sve češćih primera neverovatne okrutnosti maloletnika pre svega treba tražiti u raspadu tradicionalnih društvenih vrednosti.
- Devijantno ponašanje mladih postalo je gotovo uobičajena pojava, što ukazuje na potpuni raspad tradicionalnog društva i njegovih vrednosti. Morbidan način iskazivanja revolta maloletnika koji je sekirom odsekao glavu štenetu samo je još jedan dokaz u prilog ovim tvrdnjama - kaže Miloševićeva.

Osude sa svih strana
Novi zastrašujući primer nasilja nad životinjama izazvao je najoštrije osude i kod nadležnih iz Društva za zaštitu životinja „Noa", koji ocenjuju da društvo ni u kom slučaju ne bi smelo da ostane nemo na ovaj monstruozni čin.
- Ovo predstavlja najmonstruozniji oblik mučenja i ubijanja životinje. Ovakvim ponašanjem jednog mladog čoveka ne treba da budu zabrinuti samo njegovi roditelji, porodica ili čovek kome je odsečena pseća glava bačena u dvorište, već celo društvo - smatra Dragomir Mijić, predsednik i osnivač Društva za zaštitu životinja „Noa".
I psiholog iz Banjaluke Srđan Puhalo nije mogao da sakrije zaprepašćenje ovim okrutnim činom, istakavši da bi maloletnika koji je počinio ovo nedelo trebalo podvrgnuti detaljnoj psihološkoj analizi.
- Teško je govoriti o posledicama ako se ne znaju uzroci. U svakom slučaju, teško je pronaći razumno objašnjenje za neverovatan primer okrutnosti jednog deteta - kaže Puhalo.

EKIPA PRESSA RS





 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Jooo kako bi ga ja tukao zbog ovoga....sta mu je kuce skrivilo...uhhh -.-
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Treba ga istuci vojnickim kaisem i to dobro po rukama i guzici da ne moze da sedne narednih godinu dana .
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
moramo shvatiti da nas ima svakakvih,neko se drogira,neko pije,neko igra fudbal.e sad,ovo će sve proći tako što će ovaj maloletnik biti u nekom popravnom domu 2-3 meseca i pustiće ga,pa će se on onda opet napiti i uzeti nož i izbosti nekog drugara ili nekog trećeg
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ja bi mu raskoparsao stomak i pojeo mu creva a onda bi skakao po njegovoj crkotini i pevao Didu-Lidu-Dadu.Salim se naravno.Ja bi ga iako je maloletan u zatvor stavio i onda bi mu trazio 10000 evra.EEEEE pa u Americi deru za ovo.Samo sto smo mi neadekvatna zemlja bez prava.
 
Natrag
Top