Mališani pod točkovima

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Mališani pod točkovima

Večernje novosti 08.06.2010 10:20



U stravičnoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u ponedeljak oko 17 časova, na uglu Takovske i Ulice Ilije Garašanina, povređeno je sedam osoba, među kojima i dvoje maloletne dece!

Tri vozila Hitne pomoći prevezla su sve povređene u Urgentni centar, gde su i zbrinuti. Najteže je prošla sugrađanka Snežana N. (37), kojoj su lekari apmutirali desnu nogu, i prema poslednjim informacijama, život joj je i dalje ugrožen. Njene dve ćerke, T. N. (5) i I. N. (2) prošle su, srećom, sa lakšim povredama i stanje im je stabilno. Preostalim povređenima lekari su konstatovali ozlede glave i ekstremiteta.
Kako smo nezvanično saznali, "fijat punto", kojim je upravljao Vladan V. (53), iz Takovske ulice je nedozvoljeno pokušao da skrene u Ulicu Ilije Garašanina, kada je na njega naleteo "fijat stilo". Da bi izbegao direktan sudar, vozač "stila", Nenad A. (26) skrenuo je desno i tom prilikom naleteo na pet sugrađana, koji su stajali na pešačkom prelazu, među kojima je bila i Snežana sa svojom decom.
- Kretao sam se iz pravca grada ka "Pioniru", brzinom od oko 70, 80 kilometara na čas - rekao je vidno uzbuđeni Nenad. - U trenutku sam video vozilo kako nepropisno skreće, mislio sam da će stati, zato što sam ja imao prvenstvo prolaza. Pokušao sam da ga izbegnem, ali se moje automobil bukvalno odbio od "punta" i tom brzinom sam naleteo na pešake.
Posle udesa, jeziv prizor u centru grada okupio je veliki broj užasnutih sugrađana i slučajnih prolaznika koji su prvi pritrčali u pomoć majci sa decom, od kojih je dvogodišnja I. N. bila u kolicima. Troje kola Hitne pomoći, policijske patrole kao i vatrogasne brigade došli su na mesto nesreće i zbrinule povređene. Vozač "punta" Vladan V., kao i Nataša P. (38) koja je bila na mestu suvozača, i još dvoje sugrađana sa pešačkog prelaza zadobili su lakše telesne povrede i van životne su opasnosti.
Saobraćaj u ovom delu grada, zbog intervencije vatarogasaca i policije, bio je otežan više od sat vremena.





 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Eto kako zivot u trenutku moze da ti se preokrene i postane nocna mora kada se najmanje nadas.

Jedan vozac vrsi skretanje tamo gde je to zabranjeno, a drugi vozi po gradu 70-80 km/h. Sve je jasno, tu nikakav komentar nije potreban.

U Engleskoj na 10.000 vozila strada jedna osoba, u Srbiji na taj broj vozila strada 11 ljudi, a na Obali Slonovače 111. S kim ćemo da se poredimo, na nama je da odlučimo.

Malo ko zna da, prema zakonima, brzina uopšte nije ograničena u naseljenim mestima, već u naselju. Na primer, ispred stadiona Crvene zvezde ograničenje brzine je 80 kilometara na sat, a kod Autokomande 40. Logike tu nema, kao na zalost ni u drugim sferama ove zemlje.
 
Natrag
Top