Mali špic i patuljasti špic (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Mali špic i patuljasti špic (video)


malispicipatuljastispicde3.jpg



[YOUTUBE]esoedVtbckk[/YOUTUBE]

Mali špic i patuljasti špic - ti špicevi, što je njihova posebnost, imaju pre svega na vratu i plećima ravnu i labavu strčeću dlaku koja ne sme biti valovita, kovrđava ili nalik koncu. Razdeljak na leđima nije dozvoljen. Najduža dlaka je pod vratom i na repu. Njuška je potpuno crna osim kod smeđeg špica gdje je tamno smeđe boje. Usnice i rubovi oko očiju su kod belih pasa crne a kod smeđih smeđe boje. Mali špic može biti crn, beli, smeđ, naranđast ili metalno siv. Patuljasti špic je jednakih boja i to plave ili boje vrhnja ili paprene. Mali je špic visok od 23 cm do 28 cm, težak od 4 Kg do 5 Kg, patuljasti je visok do 22 cm i teži od 2 Kg do 3 Kg. Mali i patuljasti špicevi su osim po veličini posve jednaki velikoj braći. Malog špica su navodno u patuljastog smanjili Englezi u prošlom stoleću. Mali su špicevi idealni za malene i najmanje stanove. Samo im treba omogućiti dovoljno kretanja i sa njima se puno igrati. Ako se puno igramo duge šetnje nisu potrebne. I mali špicevi imaju sve dobre osobine većih. Zavisno od odgoja je koliko i kako glasno laju. Ako neprestano štekću radi se o smetnji u ponašanju a ne o pasminskoj karakteristici. Zvonki glas tih malih pasa može biti dobar pomagač starijim nagluhim osobama. Kada zazvoni telefon ili kućno zvono pas počne lajati i upozori ih. Krzno je kod špiceva lepo tek nakon dve godine. Potrebno ga je svaki dan četkati i češljati. Četka mora biti od konjske dlake a ne plastična. Češljati moramo uvek od nazad prema napred da dlake stoje uspravno. Potrebno je naučiti pravilnu tehniku češljanja.



Izvor: B.Aksentijević
 
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
33
Jos neke zanimljivosti:
Cesta je pojava kod ove rase da nisu svesni svoje velicine, snage i mogucnosti, pa vec i kao jako mali pokusavaju se pokazat opasnima.. (naravno, to bude veoma smesno). :D
Povremeno menjaju dlaku..Takodje i boju dlake (delimicno).
Neobicno je sto su veoma umiljati i privrzeni, ponekad deluju kao da ce progovorit. :) Jedinstveni su! :)
Dugo rastu, a kada su mali, vise lice na medvedice i svasta drugo nego na pse.. x))

Slika: patuljasti spic, bebica :)
jj 090.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
2
Super tema :D. Zaista volim zivotinje i ceo zivot imam pse. Nisam mogla da zamislim da postoji takvo cudo od psa kao sto je Nemacki mali spic. U februaru sam kupila jednog, sasvim slucajno, nisam ni znala nista o toj rasi, a sada sam presrecna sto sam bas njega "ubola". Uzasno su pametni, poslusni i verni. Stvarno je tacno to da ocekujete da progovori. Moj Smoki sada ima 15 meseci i prosto je divan :).

tinypic.com
tinypic.com


Dodato posle 19 Sati 35 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

smoki.jpgsmoki 1.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruka
2
imam jedno pitanje,uzela sam nemackog patuljastog spica sa dva meseca. Uskoro punimo tri. Interesuje me daa li znate koliko ona sme da jede,posto je za nepunih mesec dana kod mene ugojila 700 grama i da li jeto normalno? Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
14.07.2013
Poruka
1
E ovako dragi moji kupila sam spica kod izvesne LJiljane tabakovic iz bg, posto zivim u cg moj drug koji je dolazio u bg poslom doveo mi je stene.. Dogovor je bio da meni ljiljana proda stene koje je na slici bilo prelijepo, ali ja dobijem sasvim drugo stene.. Ajde to prihvatimo mi to drugo stene djeca ga zavoljela i nije toliko lose ali meni zena obecala rodovnik i pasis i naravno pas stigao bez papira sa jednom knjizicom na kojoj pise da je rodjen 3 marta a nije jer je stene manje.. Moj drug se ne razumije u to on mislio to je rodovnik i jos namazana zena dosla taxijem da donese psa da se nebi poslo kod njih da se vidi leglo.. Pas stigao vaskav pa i ta muka jos;((( pisem ja gospodji sve na lijepo da mi posalje rodovnik platit cu nije prob ona sve odgovara sutra pa sutra i tako sve do jednog dana dok nije prestala da pise... Svi koji budu htjeli spica da kupe neka dobro obrate paznju na oglase i kod koga ce da kupuju stene.. Znaci LJiljana tabakovic ili SVetlana tabakovic najvisi prevaranti i lazovi... Ni sanjala nisam da postoje takvi ljudi na svijetu.. Htjela sam da podijelim moju pricu jer sigurno ce neko htjeti stene da kupi pa neka zaobidju ovu gospodju ako vide njen oglas..
 
Natrag
Top