Majka mesecima pokušava da sazna gde joj bivši muž krije sina

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Majka mesecima pokušava da sazna gde joj bivši muž krije sina






Izvor: Blic S. Bečejić | 04. 04. 2011. - 00:02h

ŠABAC - Tanja Dimitrijević (36) iz Pocerskog Pričinovića kod Šapca već nekoliko meseci pokušava da sazna gde joj je petogodišnji sin Vuk, a sumnja da ga njen bivši muž Slavko Mićanović krije uz podršku i pomoć svoje majke Natalije Mićanović.
131164_1010-sabac-tanja-dimitrijevic-trazi-svoje-dete-foto-s-becejic_f.jpg

Tanja Dimitrijević

Naime, posle četiri godine braka, Tanja i Slavko su se razveli 2007. i sud je starateljstvo nad detetom poverio Tanji. Slavko je imao pravo da dete viđa dva vikenda mesečno, a da tokom leta budu zajedno u kontinuitetu 15 dana. Prošle godine u junu Slavko je odveo dete kući u Gornju Vranjsku, ali ga posle 15 dana nije vratio majci. Od oktobra prošle godine malom Vuku se gubi svaki trag, a policija ne uspeva da nađe njega i baku Nataliju Mićanović. Slavko Mićanović nije želeo da razgovara sa novinarima.

- Čula sam se sa detetom tokom tih petnaest dana. Prvog dana kad je dete uzeo kod sebe, krenuo je da ga vodi po lekarima, kod urologa, hirurga, psihologa, izmislio priču kako moj brat zlostavlja moje dete. Živim sa bratom, majkom i detetom u Pričinoviću - objašnjava Tanja. - Nagovorio je dete da priča psihologu kako ga ujak zlostavlja. Moje dete i ne zna šta znači seksualno zlostavljanje.


Doktorica je napisala u izveštaju da, po tome kako dete priča, postoji mogućnost zlostavljanja. Posle je na sudu priznala da to više nikad ne bi uradila, ali on je to iskoristio i podneo krivičnu prijavu protiv mog brata. Posle toga ista doktorica je napisala drugi izveštaj, uz ocenu da je posle drugog, trećeg razgovora dete drugačije reagovalo pa je zaključila da je nagovoreno da priča šta mu je otac rekao.
Dete nisam mogla da vratim iako sam staratelj sve dok moj brat ne dokaže da je nevin. U oktobru tužilac je odbacio krivičnu prijavu kao neosnovanu - objašnjava dramu kroz koju prolazi Tanja.

Krajem oktobra kad je odbačena krivična prijava protiv njenog brata, Slavku je dostavljeno rešenje da dete vrati Tanji. Ona smatra da je Slavko odmah po dobijanju rešenja dete sakrio. U novembru je u prisustvu radnika Centra za socijalni rad, izvršitelja i policije pokušano da se dete vrati, ali Vuka i bake nije bilo. Slavko je tada rekao: „Ni po koju cenu neću vratiti dete“. Šest pokušaja da se dete vrati završeno je neuspešno. Stav Centra za socijalni rad u Šapcu je da mališana pod hitno treba vratiti majci, a od policije se očekuju da u što kraćem roku nađe malog Vuka.


- Mesecima nisam videla svoje dete, samo da znate koliko mi nedostaje i koliko sam ga željna. Ne znam ni da li je zdrav, gladan... Ko ga i kako pazi... - sa uzdahom priča Tanja.


Ona se odmah u junu, kad dete nije vraćeno, obratila Osnovnom javnom tužilaštvu u Šapcu. Tužilac je pred Osnovnim sudom u Šapcu pokrenuo postupak protiv Slavka Mićanovića i Slavko je prvostepenom presudom proglašen krivim i osuđen na šest meseci zatvora, uslovno godinu dana. Međutim, uložio je žalbu, pa se čeka rešenje Apelacionog suda. U međuvremenu, tužilaštvo ponovo pokreće postupak za isto delo. Kako nezvanično saznajemo, Slavko je osuđen na tri meseca zatvora, bezuslovno, ali je i ta presuda nepravosnažna. Upravo dug postupak pred Apelacionim sudom, smatra Tanja, odlaže vraćanje deteta.


Kako „Blic“ nezvanično saznaje, moguće je da će uskoro protiv Slavkove majke Natalije Mićanović, kao i svih eventualnih saučesnika u skrivanju malog Vuka, biti pokrenuti sudski postupci.
 
Natrag
Top