Majka i sin se smrzli na Fruškoj Gori

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Majka i sin se smrzli na Fruškoj Gori











Izvor:
Mondo.rs






Leposava i Žarko Peričin smrzli su se u svojoj kući u selu Grgurevci, potvrđeno je iz Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici. Komšije sumnjičave prema zvaničnoj verziji.


v234758p0.jpg



Sudsko-medicinskom obdukcijom potvrđeno je da je smrt nastupila smrzavanjem, ali rodbina i komšije nastradalih u to ne veruju, javljaju beogradski mediji.

Ovo su prve žrtve ekstremno niskih temperatura ove zime u Sremu, a pretpostavlja se da je smrt nastupila u subotu uveče, jer je rodbina beživotna tela pronašla u nedjelju pre podne.

Rođak nastradalih Bogdan Peričin ne veruje u priče o smrzavanju, jer su Lepa i Žarko, kako kaže, imali drva i nisu bili siromašni.

"Ja sam ih našao, jer su mi komšije javile da voda curi iz kupatila. Lepino telo sam našao u šupi za drva, a Žarkovo u dnevnoj sobi", kaže Bogdan Peričin i dodaje da na ulaznim vratima kuće nije bilo znakova provaljivanja, te sve ukazuje da smrt nije nastupila nasilno.

Komšije nastradalih u Vojvođanskoj ulici u Grgurevcima negiraju da se radilo o smrzavanju. U selu tvrde kako je, navodno, naprije sinu pozlilo, da je pao sa kreveta, a kako nije mogla da ga podigne, majka ga je na podu pokrila prekrivačem, a potom otišla u šupu po drva gde je i preminula.

Žarko je nakon razvoda godinama živio sa majkom, a nakon odlaska Trgovinskog preduzeća "Vojvodina" u stečaj bavio se poljoprivredom koliko mu je zdravstveno stanje to dopuštalo.
 
Natrag
Top