Majka golmana Vladimira Stojkovića nađena mrtva

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Majka golmana Vladimira Stojkovića nađena mrtva











Izvor:
Novosti.rs






Majku Partizanovog golmana Kosu Stojković, mrtvu pronašle komšije u Loznici. Nema potvrde glasina da je reč o samoubistvu. Vladimir saznao za tragediju po završetku utakmice na Malti.


sp-stojkovic_310x186.jpg



U Hitnoj službi Doma zdralja u Loznici „Novostima“ je u utorak uveče potvrđeno da su oko 21 čas konstatovali smrt sugrađanke Kose Stojković (63), profesorke fizičkog vaspitanja u Gimnaziji „Vuk Karadžić“, i majke golomana Partizana Vladimira Stojkovića.

Po ocenama lekara, Stojkovićeva je izdahnula, najverovatnije, četiri sata pre nego što je stigla lekarska ekipa. Komšije koji sa njom kontaktiraju, kako saznajemo, uzalud su je popodne zvali na telefon, zvonili na vrata, a kada su posumnjali da nešto nije u redu, razvalili su vrata i pronašli je bez znakova života . Ekipi Hitne pomoći nije ostalo ništa drugo, nego da konstatuje smrt. U stan Stojkovića, koji je u centru grada kod Muzičke škole, odmah je stigla i policija koja je uradila uviđaj.

Nezvanično se može čuti da se, navodno, otrovala, ali lekari nisu želeli ništa da kažu s tim u vezi, osim da je konstatovana smrt.

Kosa, inače, nekadašnja reprezentativka SFRJ u atletici, koja je iza sebe imala više od 100 nastupa i isto toliko medalja na takmičenjima širom sveta, živela je sama, ali je bila u stalnom kontaktu sa sinovima, a posebno sa Vladimirom. U dva mandata bila je gradski funkcioner, član Gradskog veća Loznice, zadužena za sport i fizičku kulturu kao kadar stranke G-17 Plus.

Slovila je za funkcionera bez dlake na jeziku, nije se borila samo za bolji statust sportista, već i za više reda u sportskim kolektivima, a ukazivala je energično i na pojave kriminala, korupcije, nemorala...

Njeni prijatelji i saradnici, kao i komšije, bili su šokirani pričama da je „digla ruku“ na sebe, što prosto ne mogu da poveruju, jer je bila stamena žena, koja je kroz život išla uvek, kako se kaže u narodu, uzdignuta čela. Njen muž Vladimir, poznati loznički fudbalski sudija i sportski radnik, umro je pre nekoliko godina.

Vest o njenoj smrti pronela se gradom još dok je trajala utakmica na Malti, na kojoj je igrao Vladimir. Da je Kosa umrla prvi su javili, preko društvenih mreža, njeni sadašnji i bivši đaci.

Pobeda fudbalera Partizana na Malti protiv ekipe Valete ostala je u senci tragedije golmana crno-belih Vladimira Stojkovića.

Izveštačima beogradskih medija potvrđeno je iz kluba da je preminula Stojkovićeva majka, koja je živela u Loznici. Reprezentativni golman saznao je tragičnu vest po završetku utakmice.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Sahranjena Kosa Stojković









Izvor:
Blic.rs







Kosa Stojković sahranjena je danas u 14 časova na gradskom groblju u Loznici a njenom ispraćaju pored stotine građana, poznanika, kolega, bivših učenika, kao i sportista, prijatelja njenih sinova Vladana i Vladimira, prisustvovao je i ceo prvi tim Partizana predvođen kapitenom Sašom Ilićem, trener Vladimir Vermezović, sportski direktor Ljubiša Tumbaković, Albert Nađ i drugi predstavnici menadžementa kluba.


260916_loznica08-sahrana-kose-stojkovic-sinovi-ispracaju-majku-foto-s.pajic_f.jpg



Pre sahrane održan je komemorativni skup u Skupštini Loznice, gde su se od nje oprostili predstavnici lokalne samouprave, kolege iz lozničke gimnazije i drugih škola, brojni prijatelji i članovi najuže familije, sinovi, snaja Bojana i brat Slobodan Nikolić.

Nakon minute ćutanja, Milutin Tošić, direktor gimnazije „Vuk Karadžić“, kolektiva u kojem je Kosa provela više od tri decenije, podsetio je na njene brojne sportske uspehe, ali i dostignuća koja je zabeležila sa svojim učenicima na različitim sportskim takmičenjima kao profesor fizičkog vaspitanja.

- Kosu sam poslednji put video u ponedeljak, a već sledećeg dana nas je napustila zauvek. Došla je u školu i ja sam pokušao da joj objasnim kako smo uredili školu i sportsku salu. Hteo sam da je obradujem da će imati bolje uslove za rad, ali primetio sam da se ne oseća dobro. Ni slutio nisam šta će se desiti sledećeg dana. To je veliki gubitak za grad, za našu školu i najveći gubitak za njenu porodicu. Bila je odgovorna i posvećena profesiji, a koliko je volela posao i školu dovoljno govori i to što je dan posle nedavne saobraćajne nezgode u kojoj je povredila ključnu kost, sa sve gipsom na ramenu došla na sednicu nastavničkog veća – kazao je Tošić, izražavajući zahvalnost koleginici na svemu što je učinila za ovaj kolektiv.

U ime Gradskog veća od Stojkovićeve se oprostio Ljubinko Đokić, a ispred Gradske uprave poslednji pozdrav profesorici uputili su i gradonačelnik Vidoje Petrović i njegov zamenik dr Jezdimir Vučetić koji je dugogišnji lekar porodice Stojković.

- Kosa i njena briljantna karijera preselili su se u legendu. Posvećenost velikim idejama hrabro je prenosila na druge. Takva Kosa ostaje u nezaboravu kod svih nas koji smo je poznavali. Pre par godina kada sam je pitao šta je uticalo na to da se opredeli za sport odgovorila mi je – u užoj porodici svi smo bili naklonjeni sportu. Niko me nije terao i nagovarao na to. Svoje sportovanje razumem kao zasluženi dar boga i najveće priznanje koje sam mogla da dobijem u životu. Suštinu sporta svakodnevno životno otkrivam, to je čudesna služba, to nije profesija – rekao je gradonačelnik Petrović.

- Kosa je imala teško oboljenje krvi, zbog čega je već neko vreme pila mnogo lekova. Pre sedam dana imala je saobraćajni udes, što je po svemu sudeći pogoršalo njeno zdravstveno stanje i tom prilikom je polomila ključnu kost - izjavio je ranije Vladimir Stojković.

Naš reprezentativni golman saznao je tragičnu vest tek po završetku utakmice na Malti, gde je "Partizan" u kvalifikacijama za Ligu šampiona pobedio" sa 4:1.

 
Natrag
Top