Madona mora da napravi pauzu

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Madona mora da napravi pauzu











Izvor:
Blic.rs








Aktuelna turneja MDMA legendarne pevačice Madone nagoveštava sumrak njene karijere. Prvo je publika u Izraelu negodovala zbog striptiza, zatim su posetioci u Londonu napustili koncert, a poslednja kap u čaši bio je njen nastup u Parizu, na kom je publika zviždala i tražila da joj se vrati novac od karata.


262820_madona-foto01-ap_f.jpg



Madona je definitivno zrela za penziju, a ukoliko nastavi sa svojim sve dosadnijim mulimedijalnim plejbek turnejama, njen status pop ikone može biti ozbiljno urušen.

- Madona nije više atrakcija kao što je bila osamdesetih i devedesetih, kada je imala čak trinaest velikih svetskih hitova. Zadnjih desetak godina izgleda da su je sustigle godine. Publika više ne želi da gleda njene koreografisane nastupe u kojima ona peva na plejbek. Međutim, ona i dalje pokušava da zaintrigira publiku pomoću seksepila. Takva vrsta nastupa više ne priliči njenim godinama, kao ni prikazivanje golih grudi. Madona definitivno mora da napravi pauzu i da dobro razmisli o svojoj budućnosti - rekao je rok kritičar i kulturolog Peca Popović.

Slično razmišlja i Aleksandar Petrović iz “Ortodoks Keltsa”.

- Madona me je zanimala do albuma “True Blue”, gde je zaista pevala i bavila se muzikom. Sve posle toga je za ignorisanje - kaže Aca Seltik.

Pisac Mira Bobić Mojsilović smatra da je Madona žrtva mašinerije ideologa novog svetskog poretka.

- Madona je u ime proklamatora novog svetskog poretka poslednje tri decenije uradila mnogo toga, od promovisanja crnomagijske mode do otvorenog seksa i golotinje u medijima. Sada joj ti isti mediji vraćaju jer je za njih postala prestara - objašnjava Mira Bobić Mojsilović.

Kritičar rokenrola Petar Janjatović smatra da Madona još nije za penziju.
- Madona je moja ispisnica i smatram da je još rano da se povlači. Nije to muzika koju mnogo volim, ali sam siguran da se od nje može očekivati još zanimljivih radova - ispričao je Janjatović.

 
Natrag
Top