Mac grupisanje programa u Windowsu

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
S obzirom da volim da su mi sve ikone za startovanje programa koje cesto koristim uvek pri ruci ja ih obicno pakujem i slazem na desktopu.Medjutim u jednom trenutku desktop mi je postao prezasicen ikonama pa sam resio da ga prisredim....

ru1YxtS6MH.jpg


Dosao sam do zakljucka da na desktopu imam puno ikona koje recimo imaju istu svrhu,u mom slucaju Upload ,medjutim sve njih cesto koristim pa sam pribego resenju da ih prisredim u Mac stilu....

tON1MV.jpg


Sve to mozete uraditi,grupisati ikone istih programa ili namena jednim malim alatom koga imate na adresi.....

:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/1jbdiccmynkl/n/Mac_XP_precica.rar

Idemo redom.....
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KREIRANJE MAC PRECICE

Prvo potrebno je da otvorite prazan folder (recimo na lokaciji C/Program Files) i u njega spakujete sve ikone za startovanje programa koje zelite grupisati....broj 1 a zatim posto downloadovali ovaj alat startovati ga duplim klikom misa na StandaloneStack2.exe.....broj 2

u0aiCbIX.jpg


U novootvorenom prozoru programa kliknite misem na New Stack....broj 3,zatim u delu Stack name dajte mu ime po zelji.....broj 4,a onda u delu Path skroz desno kliknite misem na dugme sa tri tacke (...)...broj 5.Posto vam se otvori novi prozor pronadjite fajl u kome ste spakovali sve ikone programa koje grupisete,obelezite misem taj folder i kliknite na dugme OK....broj 6

rhvcgQXUt.jpg


Zatim imate jos stelovanja koja mozete obaviti po vasoj zelji i ukusu (nije obavezno)...broj 7 a onda kliknite misem na dugme Create Stack...broj 8

in4g3dwzfV.jpg


Posto ste kreirali vas Stack,ugledacete ga sa leve strane u meniju programa (u mom slucaju sa imenom Upload).Zatim kliknite misem na dugme Create Shortcut...broj 9,odredite u kom delu racunara zelite da vam bude precica sa grupisanim programima (desktop) i kliknite misem na dugme Save....broj 10

97456645.jpg


Posto vam se pojavila precica grupisanih programa (u mom slucaju na desktopu) kliknite u novootvorenom malom prozoru na dugme OK.....broj 11 a zatim u prozoru programa takodje kliknite misem na dugme OK...broj 12

65600062.jpg


Sada ste dobili jednu precicu za vase programe i duplim klikom na nju pojavice vam se rastuci Mac Leopard meni sa programima koje ste naravno grupisali.Klikom misa na bilo koji od programa startovace se isti......

40940600.jpg


Ako vam se nesvidja ikona ove precice mozete je i promeniti.....
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
POSTAVLJANJE ZELJENE IKONE NA PRECICU

Sada mozemo postaviti nasoj precici i ikonu po zelji.Desni klik misa na napravljeni fajl grupisanih programa a zatim u padajucem meniju skroz dole na dnu kliknite misem na Properties....broj 1

44478807.jpg


Zatim u novom prozoru kliknite na karticu Shortcut,a onda kliknite misem na dugme Change icon..broj 2 ,te u novom prozoru u tekstualno polje Look for icons upisete Shell32.dll ....broj 3 zatim kliknete na dugme OK....broj 4

91806767.jpg


Pojavice vam se puno ikona i mozete postaviti zeljenu ..Kliknite misem na ikonu koju zelite postaviti....broj 5 a zatim takodje kliknite i na dugme Ok....broj 6.Preostaje jos da sve to i upamtimo...Kliknucete zatim misem na dugme Apply....broj 7 te takodje i na dugme OK....broj 8

51515859.jpg


Sada ste postavili i zeljenu ikonu za vase grupisne programe.......
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U PDF.........

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!776&authkey=ALxpG4X838bp1m8" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top