Luka Toni neće da sedi na klupi

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Luka Toni neće da sedi na klupi
7. septembar 2009. 16:13

Fudbaler minhenskog Bajerna Luka Toni izjavio je da će promeniti klub, ako nakon oporavka od povrede veći deo vremena bude provodio na klupi za rezervne igrače.

Toni koji je 2006. godine sa reprezentacijom Italije osvojio titulu prvaka sveta, ove sezone još nije nastupio za Bajern zbog povrede ahilove tetive, ali se očekuje da bi napadač mogao tokom ove nedelje da počne da trenira sa timom. "Ako dugo ne budem igrao razmisliću o ponudama drugih klubova. Znam koliko vredim i koji su moji kvaliteti", rekao je Toni.

Bajern je u letnjem prelaznom roku dozvolio Lukasu Podolskom da napusti ekipu, ali je su napad pojačali Mario Gomes i Ivica Olić, kao i Tomas Miler koji je stigao iz omladinskog pogona bavaraca. Trener Bajerna Luj van Gal, takođe, forsira taktiku sa jednim napadačem na terenu, pa čak i nemački reprezentativac Miroslav Klose sedi na klupi, pošto je trenutno prvi izbor Van Gala Gomes.

"Želim da igram i kada sam sasvim spreman ne plašim se konkurencije. Ali ako trener ne računa na mene razmisliću. Do sada sam bio veoma srećan u Bajernu, međutim ukoliko se situacija promeni ja mogu i da odem. Ne želim da budem teret", istakao je 32-godišnji Toni.

Italijanski napadač je sa 24 gola u debitantskoj sezoni u nemačkom prvenstvu bio najbolji strelac Bundeslige. Toni je prošle sezone uprkos problemima sa povredama postigao 14 golova i bio najbolji strelac Bajerna. On je za selekciju azura nastupio 47 puta i postigao 16 golova.

Izvor: B92, Beta
 
Natrag
Top