Ljudi pomoc, molim vas !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Imam veliki problem , na mom rachunaru ne radi USB ulaz koji je sa zadnje strane kompjutera na matichnoj plochi ... i to bash onaj USB ulaz koji mi treba da bih povezao komp sa ADSL modemom .....Pomagajte ,ne znam shta da radim !!!:(:(:(:(:(:(
 
Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
3
Hmm,moze da se desi da je riknuo. :dntknw: Je l' hoce nesto drugo da radi,usb flash i sl?
Mozes jedino da probas (pod uslovom da nije riknuo) instaliranjem novijeg drajvera za maticnu.
Moja ti je preporuka da kupis mreznu karticu, mnogo je bolja nego usb za adsl. Ja sam koristio u pocetku adsl preko usb i mnogo me je zezao i kocio. Otkad sam uzeo mreznu, radi bez problema.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Imam veliki problem , na mom rachunaru ne radi USB ulaz koji je sa zadnje strane kompjutera na matichnoj plochi ... i to bash onaj USB ulaz koji mi treba da bih povezao komp sa ADSL modemom .....Pomagajte ,ne znam shta da radim !!!:(:(:(:(:(:(
Nemoguce je da imas na maticnoj , samo jedan USB ulaz pozadi ?
Ali recimo da su ti ostali zauzeti necim drugim, imas u rdanjama da kupis bracket usb PCIaj, koji na sebi ima 2 Usb ulaza, bocnes ga u PCI slot na maticnoj i imas dodatna 2 usb ulaza. Znaci tako lako resavas stvar, reda je par 100 dinara, imaju ga i servisi ako ne nadjes u radnji, to je deo koji je bio aktuelan pre par godina za 3 i prve 4, kada su MB imale mali broj usb ulaza.
Drugo, ako ti je kuciste novije , barem 2-3 godine staro, trebalo bi da imas izlaze usb napred ili bocno, naravno i ploca treba da je slicne generacije, pa kablice od kucista, bocnes u plocu na pravo mesto i imas izlaze negde na kucistu. Ovo samo ako ti je model racunara relativno noviji.
Prva solucija ti je svakako resenje.
POz
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Konkretno ...na ADSL modemu imam 4 lan ulaza i imam taj isti 1 lan ulaz na kompu koji nece da radi,to je problem ! Meni treba taj lan ulaz na kompjuteru,shta da radim ???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Konkretno ...na ADSL modemu imam 4 lan ulaza i imam taj isti 1 lan ulaz na kompu koji nece da radi,to je problem ! Meni treba taj lan ulaz na kompjuteru,shta da radim ???

Evo ti resenja:

Lan izlaz na plocama je integrisan, popravke nema, kupis Lan karticu u bilo kojoj radnji sa PC opremom i resis problem, reda je 450-700 dindji. Bez nje, nemas ADSL, i nemas mogucnost da umrezis racunar sa drugim, ???
Lan kartica je PCIaj, i tu nema za ovu ili onu plocu, bitno je jedino da ti ploca ima PCI ulaz, ( svaka ploca ima najmanje 2 PCIaj ulaza, skuplje-full ploce i do 4), ubodes istu kada je kupis u ulaz, dodas drajver za nju i sve ti radi kao i pre...
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ovako brate, to sto ti ne radi integrisan LAN je problem driver-a, koji Windows nema (veoma cest slucaj, jer nije prioritet za rad racunara) integrisano u sebi.
Ako imas CD od ploce ubaci ga i instaliraj driver za LAN, ako CD nemas, vidi koji je model i brand maticne ploce, idi na njihov sajt i nadji driver za LAN.
Ako budes resio da kupis LAN kartu, onda iz BIOS-a moras iskljuciti tu integrisanu, da ne bi dolazilo do sukoba dva hardvera iste namene i dodele IRQ adress porta (pojavljivace ti se povremeno plavi screen, a zatim restart racunara).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top