Ljudi-Patke Poreklo coveka Biblija i Nauka

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Au koji put to kacite, mrzi me da opet trazim ali znam da su ove figurice i crtezi iz 20 veka, klasicna prevara. Ovi ogromni aligatori sto stavljas su stvarno postojali, ali naravno ne u isto vreme kao i ljudi. Za ove krupne ljude smo vec pokazivali slike, mislim to je bio samo jos jedan dokaz koliko su pouzdani kreacionisticki sajtovi, ukljucujuci i ovaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JokerMMA, pogledaj video koji sam postavio na temi Adventisti, o izgovorima pod naslovom ALI... ja imam dobar izgovor!!!

Pozdrav

 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Vidim da mi dajes jos jedan klip sa poucnog kanala, izmedju ostalih mozete naci poucne klipove o astrologiji i vanzemaljskoj tehnologiji u ljudskom telu :D
21 vek je, vreme je da se vernici uozbilje malo
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
eto Laodikejac je naprimer zaboravio da spomene Mamute srodnike danasnjih slonova koji su bili najkrupniji kopneni sisari.
Takodje i Biblija govori o postojanju ljudi divova ,tako da ako je i pronadjen neki njihov fosil ,to nije nista narocito.
Poenta nase price je kako to da su se prvo pojavili ogromni zivi oblici dinosaurusi,mamuti itd,a sad se smanjili,naprimer ljudi....
To je samo dokaz da nije bilo evolucije.
Po logici evolucije od jednocelijskih organizama kretalo se od malih ka vecim zivotnim oblicima,a ne kontra od velikih ka malim.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
To je samo dokaz da predstave nemas sta je evolucija. Nista vise. Nerazumevanje necega nije dokaz da je nesto netacno.

Evo da ti demonstriram proces evolucije.

Imas galeba na obali Afrike. Tamo je toplo, te mu ne treba puno perja, tako da ni njegovo telo nema puno perja. I recimo dogodi se da se obale Afrike poplave, i jedna kolicina galeba mora da se seli u Evropu. Posto je evropa hladnija, tokom generacija, kroz proces 'jaci i adaptiraniji opstaje' galeb sa genom koji ima najgusce perje, eventualno tamniju boju da bi upio vise sunca, opstaje i razmnozava se. NEKI galebovi iz afrike su ostali u Africi, i oni su Africki galebovi, a ovi sto su otisli u Evropu, adaptirali su se na okolinu i postali Evropski galebovi. Ovo nije proces koji se direktno prebacuje sa oca na sina, vec adaptacija traje generacijama, tako da nije vidljiva posmatranjem jednog galeba.

Drugi primer. Virus gripa. Danas se razbolis. Odes primis penicilin. Virus rikne, ALI NE SAV. Razbolis se opet za mesec dana, virus je evoluirao i razmnozio se i postao otporan na penicilin da bi preziveo. Daju ti sinacilin. I tako dalje. Znaci, paralelno postoje obe vrste. Ne desava se da nekim cudom jedna vrsta mutira u drugu, vec jaca vrsta opstaje, snalazljivija. Ne mora recimo taj virus uopste da bude otporan na penicilin, mozda se sakrio u nekim delovima tebe, gde penicilin nije dopro i tako preziveo. SNASAO se i preziveo.

Treci primer. Muva. Jedne godine, mozes da je ubijes sa jednim sredstvom. Sledece, moras da kupis drugo sredstvo, zato sto se muva prilagodila.

Cetvrti primer. Korov. Jedne godine deluje total. Sledece godine, vise ne deluje total. Moras da kupis neki novi proizvod, zato sto je biljka razvila imuni sistem na tvoje prskanje. Evoluirala je. Razvijanje boljeg sistema, zarad opstanka je upravo proces evolucije.

Evolucija je opstanak jaceg, snalazljivijeg, prilagodjenijeg. Adaptacija na okolinu, uslove, klimu, neprijatelje, bolje privlacejne partnera za razmnozavanje.

Evolucija na ajkule recimo, nije delovala toliko. Oni nisu imali nikakvu pretnju, ni od jedne zivotinje. Oni su na vrhu lanca ishrane i nemaju prirodnog neprijatelja osim coveka, na koga nemaju vremena da se adaptiraju, osim da beze od njega, ili da ga napadaju, sto i rade. Ali one su idealno prilagodjene okruzenju u kojem se nalaze da se hrane i da opstanu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Dzabe mu pricas, ja sam pokusao, ali i da mu nacrtas nece shvatiti. I dalje lupeta o dzinovima i ljudima patkama :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Provali ti tu propagandu, slika dolazi sa sajta pravoslavlje-srbija, figurica stara nekoliko hiljada godina, nema mrve ostecenja, a napravljena od gline, koja se raspada, posle odredjenog vremena, a Sfinga u Egiptu, koja je napravljena od kamena, se jadna sva raspala. JEEEEEEEEE....

1U6CEhH.png


Pa da su postojali dinosaurusi u to vreme, ne mislis li da bi se to znalo, da bi pisalo u knjigama, da bi se nalazile iskopine svugde, a ne par bednih slicica? Pa vec bi smo pokusali da ih kloniramo :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne shvataju oni to, lepse im je da veruju u bajke nego da prate dokaze, ne mozes da objasnis coveku da prvo vidimo skoro 3 milijarde godina mnogo jednostavnije oblike od ovih danas, on i dalje lupeta da su dinosaurusi dosli niodkuda :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Cvrle
zamisli da zelis da postanes detlic.
Mozes milijardu godina da udaras nosem u drvo,niti ces ga probusiti,niti ce ti nos postati kljun.Samo ce ti pomodreti i bices srecan da kazes kako si postao prelazni oblik od deteta ka detliucu.
Nije tu stvar o nerazumevanju vec o dokazima.
Da imalo poznajes biologiju,ne bi tako pricao kao i tvoj drugar Joker.
Ne radi se tu u oblicima vec o genima.
Jedan je pokusao da da dokaze evoluciju na mutaciji vinskih musica,i upao ko pile u kucine.Nemojte i vi isto tako ,ne budite smesni.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
RIS gde si ucio biologiju, odakle ti te gluposti ? Evolucija je POSMATRAN proces koji prihvata 99 % biologa sirom sveta, hoces da kazes da ces ti sve da ih ucis o najvaznijoj cinjenici u biologiji ( i najpodrzanijoj dokazima ). Ili manje od 1 % njih ustvari zna istinu :D
 
Natrag
Top