ljudi imam problem opet... moze neki savet

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Drugarica mi donela neki stari komp da vidim sta mu je... E sad kad sam ga spojio i upalio ventilatori pocnu da se vrte, vrte se jedno 2,3 sekunde i onda stane sve! Kad pokusam ponovo na dugme da ga upalim nece ni da mrdne. Tek kad iskljucim kabal od struje do napajanja i kad ga ponovo ukljucim i stisnem ponovo power dugme na kompu opet ista scena... Vrte se 2,3 sekunde ventilatori i opet stanu i ajmo Jovo nanovo. S tim sto mi je ona rekla, ja nisam probao, da ga tako treba cackati dosta dugo i da ce se on upaliti! Moze neki savet sta da gledam?
Zahvalan unapred...
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Verovatno ne valja napajanje,to jest neki od kondenzatora u njemu,za pocetak proveri sa nekim sigurno ispravnim napajanjem,i odkaci sve nepotrebno sa ploce.
 
Učlanjen(a)
28.02.2013
Poruka
2
najbolje da krenes sistemom eliminacije:

1. kabal od napajanja - sigurno imas od monitora ili svog kompa
2. napajanje od kompjutera na kome radi ok (pretpostavljam da nemas unimer ili tester za napajanja koji brzo moze da ti pomogne oko toga da li su voltaze na granama ok)- ako ti je problem napajanje, nemoj da ga popravljas kupi drugo
3. maticna ploca- cipset moze da pravi problem (moras da nadjes istu takvu generaciju pa da probas za tim komponentama koje imas na problematicnom kompu)- ovako se najcesce manifestuje problem sa plocama na laptopovima...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Drugarica mi donela neki stari komp da vidim sta mu je... E sad kad sam ga spojio i upalio ventilatori pocnu da se vrte, vrte se jedno 2,3 sekunde i onda stane sve! Kad pokusam ponovo na dugme da ga upalim nece ni da mrdne. Tek kad iskljucim kabal od struje do napajanja i kad ga ponovo ukljucim i stisnem ponovo power dugme na kompu opet ista scena... Vrte se 2,3 sekunde ventilatori i opet stanu i ajmo Jovo nanovo. S tim sto mi je ona rekla, ja nisam probao, da ga tako treba cackati dosta dugo i da ce se on upaliti! Moze neki savet sta da gledam?
Zahvalan unapred...


Kondenzatori na napajanju naduvani a možda čak i probili. Ako ne vjeruješ otvori pa ćeš vidjeti...:assassin:
 
Natrag
Top