Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Mene strašno nervira kad je neko ne ljubazan, drzak, namrgođen, a posao mu je rad sa ljudima. Koliko puta ste ušli u prodavnicu/butik da Vam nisu ni odgovorili na Vaše "dobar dan"? Koliko puta na šalteru, pozivajući tel. informacije bilo koje vrste, na ulici? To je samo odraz ne kulture i nedostatka kućnog vaspitanja...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Mene strašno nervira kad je neko ne ljubazan, drzak, namrgođen, a posao mu je rad sa ljudima. Koliko puta ste ušli u prodavnicu/butik da Vam nisu ni odgovorili na Vaše "dobar dan"? Koliko puta na šalteru, pozivajući tel. informacije bilo koje vrste, na ulici? To je samo odraz ne kulture i nedostatka kućnog vaspitanja...

Kad mi se to desi, ja se samo okrenem i izađem. Ma koliko da mi nešto treba. I sama sam držala radnju, i ne mogu da podnesem kad su trgovci neljubazni. A o šalterušama i da ne pričamo, al' njima se može, jel'? :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ljubaznost smatram jednom od najvažnijih civilizacijskih i komunikacijskih veština. Biti neljubazan za mene je isto što i agresivan, nasilan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
1.095
Mene strašno nervira kad je neko ne ljubazan, drzak, namrgođen, a posao mu je rad sa ljudima. Koliko puta ste ušli u prodavnicu/butik da Vam nisu ni odgovorili na Vaše "dobar dan"? Koliko puta na šalteru, pozivajući tel. informacije bilo koje vrste, na ulici? To je samo odraz ne kulture i nedostatka kućnog vaspitanja...

Slažem se s tobom. Kad uđem u prodavnicu, butik itd ne tražim od njih da me izljube i skuvaju mi kafu, ali jednostavno mora da postoji osnovni nivo kulture.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Slažem se s tobom. Kad uđem u prodavnicu, butik itd ne tražim od njih da me izljube i skuvaju mi kafu, ali jednostavno mora da postoji osnovni nivo kulture.


Najgore od svega je sto tamo gde je ljubaznost i kultura najvaznija u ophodjenju prema ljudima nje nema. Mene najvise izludjuju one sestre na salterima Doma zdravlja ili u bolnicama. Toliko bezobrazluka i nekulture nisam dozivela nigde sem tamo. Biti ljubazan ne mora da znaci da se dodvoravas nekome ili da time pokazujes neku svoju ljudsku osobinu, vec samo kulturu i vaspitanje. Ali, moram priznati da sam prijatno iznenadjena ponasanjem u opstinama ili bankama, jer tamo su uveli kodeks lepog ponasanja prema strankama......Sta se mora nije tesko jel?.........
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Meni uopšte nije bitno da li je neko ljubazan... Mnogo mi je bitnije da je taj neko sa kim komuniciram ''prirodan'', jer samo takva komunikacija vodi lepom dijalogu!
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
1.095
Najgore od svega je sto tamo gde je ljubaznost i kultura najvaznija u ophodjenju prema ljudima nje nema. Mene najvise izludjuju one sestre na salterima Doma zdravlja ili u bolnicama. Toliko bezobrazluka i nekulture nisam dozivela nigde sem tamo. Biti ljubazan ne mora da znaci da se dodvoravas nekome ili da time pokazujes neku svoju ljudsku osobinu, vec samo kulturu i vaspitanje. Ali, moram priznati da sam prijatno iznenadjena ponasanjem u opstinama ili bankama, jer tamo su uveli kodeks lepog ponasanja prema strankama......Sta se mora nije tesko jel?.........

Upravo tako :)
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Naravno da je potrebno, ali kod nekih ljudi ljubaznost ne pali. Ako si ljubazan prema onima koji to nikad nisu, misle da su "mnogo jaki" i da ih se plasis, posto takvi samo ne shvataju nista drugo. Razmisljaju na potpuno drukciji nacin.


Ne znam koliko bih se složila sa ovim... Mislim da neljubazni crvene kad si sa njima još ljubazniji :) Moja nesreća je što ne mogu da se obuzdam, pa neljubaznima odgovaram istom merom. A ne bi tako trebalo.
Gledam na svom primeru, bilo je trenutaka kad sam bila neljubazna iz nekih glupih razloga (nervoza, glavobolja, problem...)... I kad mi neko ljubazno odgovori na moju neljubaznost, prosto me sramota.
 
Natrag
Top