Ljubazno molim experte...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruka
18
Imam staru konfiguraciju (grafička nVidia 7300 GT) i Samsung 940 N 19" (1024 *768 px) a želio bih skidati i gledati na istim BRrip filmove.Dali je pametno i šta bi mogao zaj.....? Koristim GOM player:)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Misliš na blu-ray filmove.

Pa ništa ne možeš tu zeznuti jedino što ti neće učitavati glatko tj.štekat će film ali ipak probaj zavisi i od procesora.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nevidim zasto bi mu stekao film , skine film na hard i normala gleda kao i svaki drugi. nije igrica pa da postavlja neke ekstra zahtjeve za grafiku i procesor.
evo ja gledam na monitoru od 17 inca .
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruka
18
Ma plašim se pregrejavanja ili nešto tako (neznam ni sam što). U svakom slučaj hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Crysis nisam ni mislio neke ekstra zahtjeve ali ipak je zahtjevniji blu-ray od obićnog divXa i postavlja neke resurse.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ne znam u cemu je problem ?
BR rip je Xvid film format, mozes ga gledat i na P1 ako dodas kodeke, Za BluRey ti treba samo veci hard, zahtevnost ista.
Znaci no problem, probaj pa ces videt !
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Urednik Crysis je u pravu pod uslovom da je dobra konfiguracija compa.Korisnik koji trazi odgovor je u prvom postu odmah napomenuo da ima staru konfiguraciju tako da mu je Viktor28 dobro odgovorio.
Odgovor za korisnika 1o19963:poseti ovaj sajt:H.264 Demo Clips | H264info.com
Tu uglavnom ima svega sto tebe zanima o blu-ray filmovima-diskusija,codeci,playeri,converteri itd.Imas cak i probne-test clipove da skines i probas to na tvom compu da vidis kako ce da se ponasa.
Samim pustanjem takvog filma ne mozes nista da pokvaris na compu-u najgorem slucaju moze da ti zabaguje player.Evo ti jedan savet o mojim iskustvima sa blu-ray filmovima:
Gledaj da imas KLite Codec Pack instaliran.Uzmi ovaj novi i ostavi ga po defaultu kako je da se instalira-(ovo ti napominjem jer su blu-ray filmovi uglavnom snimljeni sa 5.1 AAC audio pa da ne podesavas naknadno ovaj codec)
Gom Player se jako lose snalazi sa ovim filmovima-(barem je tako kod mene)-pogotovo sa 5.1 AAC tonom.Za pocetak uzmi Media Player Clasic 6.4.9.1 Portable koji provereno barata solidno sa blu-ray filmovima i trosi malo resursa tako da ti nece bagovati-(sto je slucaj sa Gom Playerom).Ovo je testirano na XP-CPU 1.33GHz,640MB RAM,pozz
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ja vas nikako nekontam blu ray film izripan u divix ili xvid kako tmaks kaze uz k-lite codece i clasic player kako navodi prijatelj po meni se moze gledati na starijim konfiguracijama i nema nikakve razlike od dvd ripa osim po tezini (obicno do 2 gb ) i kvaliteti slike. . jer niko nekupuje jake grafe i procesore da bi gledao filmove nego radi igrica i radi rada u kojekakvim dizajnerskim , autocad , potoshop, npr pinaclu i sli slicnim programima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
ja vas nikako nekontam blu ray film izripan u divix ili xvid kako tmaks kaze uz k-lite codece i clasic player kako navodi prijatelj po meni se moze gledati na starijim konfiguracijama i nema nikakve razlike od dvd ripa osim po tezini (obicno do 2 gb ) i kvaliteti slike. . jer niko nekupuje jake grafe i procesore da bi gledao filmove nego radi igrica i radi rada u kojekakvim dizajnerskim , autocad , potoshop, npr pinaclu i sli slicnim programima.


Da upravo tako, jer gledati sirovi Blue-Ray AV zapis (36Mbits-sec - 4.5MB/Sec), nije isto sto i BRRip ili HDDVDRip Xvid, DivX ili .avi (do 2Mbits/sec), dakle razlika je gotovo 18x, i tu staje veci spektar boja, vece skeniranje i broj odziva (progressive scan) linija na visoj rezoluciji zatim dubina boja itd.
Divx ima samo dobre filtere u encoder-u H.264/Mpeg-4/MKV i sl. koji maskira supljine nastale smanjenjem dubine slike i ostalim gubicima tokom enkripcije.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Evo 1019963 nikolajub ti je sve lijepo objasnio samo nađi prevoditelja haha :-D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top