Ljubav nije ljubav

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Ljubav nije ljubav

41109.660766.jpg



Zašto ljubav nije dovoljna

Čovek je rođen da voli i da radi. Ako malo dublje promislite rad iz prinude svakog užasava, tako da je istinski rad samo onaj koji se voli. Zato, čovek je rođen da voli i da radi ali samo posao koji voli. Zbog toga možemo reći, čovek je rođen samo da voli. Ali u životu mnogi ne uživaju u ljubavi. Zašto je to skoro neumitno pravilo, kada bi trebalo da je ljubav supstanca života? Odgovor leži u saznanju da mnogi ljudi odrastaju sa pogrešnom orijentacijom kako voditi autentičan život. Skoro niko ne ide u život sa namerom da izrazi strpljenje, pokaže naklonost, manifestuje služenje, a da ne zahteva nadoknadu svojih ulaganja. Drugim rečima, svi zahtevaju da budu voljeni, a retko ko se zapita da li i koliko istinski voli. Davno je rečeno da je pamet najpravednije raspoređena vrednost u životu. Svako za sebe misli da je ima dovoljno. Nasuprot tako shvaćenoj pravednosti, moglo bi se reći da je sebičnost najnepravednije raspoređena osobina među ljudima. Svako misli da se odlikuje sa baš malo sebičnosti, dok su oni drugi grozno sebični. Na žalost, za razliku od pameti koja je zaista neproporcionalno raspoređena među ljudima, sebičnost ili egoizam je stvarno najpravednije raspoređen ljudski kvalitet u životu. Tu vlada hiperinflacija. Mi volimo samo ono što polira ili glača naš ego. Valjda je to zakonitost života. Ne možemo doći do ljubavi , razumevanja i skladnih odnosa sa drugima dok nas ne zaboli naše Ja.


izvor:sveoseksu
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Mislim da nije sebicno zahtevati da te neko voli na isti nacin na koji i ti njega volis.....Ljubav je ...

Kada te neko povredi, čak i kada te netko povredi jako, ne plačeš zato što znaš da će to povrediti osobu koja je povredila tebe!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Na žalost, za razliku od pameti koja je zaista neproporcionalno raspoređena među ljudima, sebičnost ili egoizam je stvarno najpravednije raspoređen ljudski kvalitet u životu. Tu vlada hiperinflacija. Mi volimo samo ono što polira ili glača naš ego. Valjda je to zakonitost života. Ne možemo doći do ljubavi , razumevanja i skladnih odnosa sa drugima dok nas ne zaboli naše Ja.
Mislim da je ovde sve receno..potpuno se slazem sa tim...:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Ko ne voli sebe nije sposoban ni da voli druge. Razni su mehanizmi delovanja ali ne vidim nista lose u tome da ego bude ispred svega.

Sve drugo je cist mazohizam i samo po sebi bolesna veza. Ukoliko ne znamo sebi da udovoljimo onda nam nije prijatno u toj ljubavi.

Treba biti svestan svojih odricanja i kada se podvlaci granica.

Da treba razumeti. Da treba praviti kompromise. Da treba imati cak i iracionalna osecanja.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Neko je ovde pominjao sebičnost i egoizam.

Neko ko ima bar malo obraza, a dobija od druge strane sve što zadovoljava njene/njegove potrebe, sigurno nebi dozvolio/la sebi da misli samo na sebe i bude sebičan/na u bilo kom smislu.

Ljubav je nešto što mora da bude dvosmerno.

Pominjana je i pamet.
Mislim da bilo koja osoba bez obzira na lepotu sigurno neće da izabere nekog ko je potpuno šupljoglav.
Ako to i postoji, to se radi isključivo radi koristi (lepa a glupa, ajde malo da "furamo" pa da je šutnem).

Osoba koja nešto traži to nešto mora i sama da pruži.
A svoje kriterijume za izbor partnera da drži na onom nivou na kojem je on sam.

Ovo kažem i za muškarce i za žene.
 
Natrag
Top