LJUBAV - Najmocnije Oruzje

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne postoji zatvoreni gresnik u odnosu na otvorenog, vec onaj koji zivi u otvorenom bezakonju u smislu da nista ne cini po tom pitanju.

Postoji gresnik koji se predaje Bogu svestan svoje gresnosti, i pobedjuje sa Hristom.

To je bio Pavle, gresnik koji se predavao Bogu i pobedjivao, i takav covek dozivljava ociscenje i napreduje u veri u visinu mere rasta Hristova.

To sto je Pavle cinio pre obracenja jeste bio greh, ali to je on cinio za svoju Farisejsku veru, misleci da cini ispravnu stvar za Boga.

On se kasnije obratio kada je imao susret sa Hristom.
Pa kakav je to gresnik bio ap.pavle?,otvoren ili zatvoren?
Bi li se on sam od sebe preobratio na Hriscanstvo ,da ga isus nije oslepio???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pusti praznu logiku, i posveti se bibliji.
Ja ti lepo kazem sta pise u Bibliji,a logika je samo podupire kao tacnu.
Ali tebi smeta i Biblija ,a ne samo logika.
Ti od ova dva pitanja pravis tabu,umesto da odgovoris na njih jednostavno
Pa kakav je to gresnik bio ap.pavle?,otvoren ili zatvoren?
Bi li se on sam od sebe preobratio na Hriscanstvo ,da ga isus nije oslepio???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam odgovorio, a ti sam sebi pravis papazjaniju od biblije jer mnogo brate filozofiras svojim pitanjimam

Pusti filozofije i uzmi cistu rec kao merilo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Vec sam odgovorio, a ti sam sebi pravis papazjaniju od biblije jer mnogo brate filozofiras svojim pitanjimam

Pusti filozofije i uzmi cistu rec kao merilo.
Biblija jasno pokazuje sta je istina. Sve ostalo poluistine i lazi sluze da se potkopa prava ljubav prema Bibliji,a ne samo recima...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali ne vase iskrivljeno i prekrojeno tumacenje biblije, vec biblija u kontekstu.

Evo recimo jedan dokaz kako vi ne uzimate kontekst.

Recimo, u starom zavetu u Isaiji 54. 5 pise da je Bog jedini muz Bozjeg naroda.

A u novom zavetu u 2 Korincanima 11. 2 i otkrivenju 19. 7 - 8 pise da je Hristos muz Bozjeg naroda.

I ovo pokazuje da je Isus taj starozavetni Bog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ali ne vase iskrivljeno i prekrojeno tumacenje biblije, vec biblija u kontekstu.

Evo recimo jedan dokaz kako vi ne uzimate kontekst.

Recimo, u starom zavetu u Isaiji 54. 5 pise da je Bog jedini muz Bozjeg naroda.

A u novom zavetu u 2 Korincanima 11. 2 i otkrivenju 19. 7 - 8 pise da je Hristos muz Bozjeg naroda.

I ovo pokazuje da je Isus taj starozavetni Bog.
Pa da si uzeo Biblijski prevod u kom stoji Bozje ime Jehova,mnogo lakse bi razumeo znacenje tih Biblijskih stihova,ali evo ti objasnjenja.
Prvo ako razumes da Bog nije Bozje jagnje,i da je Bozje jagnje neko ko pripada Bogu,kome se oduvek i molilo i sluzilo mu,to je prvi korak u razumevanju gornjih stihova.
Korak 2 je sledeci.
Jehova Bog je muz Izraelu.
jagnje Bozje tek sprema svadbu ,on je mladozenja,a njegova simbolicna svadba je sa 144.000 otkupljenih ljudi sa Zemlje na nebo.
Efescima, glava 5
25 Muževi! Ljubite svoje žene kao što i Hristos ljubi crkvu, i sebe predade za nju, (Isus duhovno cisti 144.000 da bi je doveo pred sebe bez mrlje ili mane)
To pecacenje za 144000 desava se od pedeset dana od isusove smrti kad je izliven sveti duh na odredjene.
Ovo je nesto najkrace,a svi ostali stihovi to produbljuju,mada je ovo vise tema za 144000.
Ali ljubav je ljubav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iskrivio si smisao, jer Bog u starom zavetu kaze za SEBE da je muz, a ne neko drugi.

U novom zavetu kaze da je to Hristos.

Nema dva muza, nego jedan.

Ako ima dva po vama, onda u duhovnom smislu i crkva ima dva muza.

A biblija kaze da je to samo Hristos.

Dakle, Hristos je Bog.

Kontekst je jasan
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Iskrivio si smisao, jer Bog u starom zavetu kaze za SEBE da je muz, a ne neko drugi.

U novom zavetu kaze da je to Hristos.

Nema dva muza, nego jedan.

Ako ima dva po vama, onda u duhovnom smislu i crkva ima dva muza.

A biblija kaze da je to samo Hristos.

Dakle, Hristos je Bog.

Kontekst je jasan
.
Dragi moj laodikejac,
Jesi li procitao u Bibliji "jagnjetova nevesta?"
Otkrivenje, glava 21
9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem nevestu, Jagnjetovu ženu.
Otkrivenje, glava 21
10 I odvede me u duhu na goru veliku i visoku, i pokaza mi grad veliki, sveti Jerusalim, gde silazi s neba od Boga,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikako da naucis da se biblija tumaci u kontekstu.

Hristos je muz novozavetnog duhovnog Izrailja.
On je u starom zavetu bio muz telesnog Izrailja.

"Jer ti je muž tvorac tvoj, ime mu je Gospod nad vojskama, i izbavitelj ti je svetac Izrailjev, Bog svoj zemlji zvaće se" ( Isaija 54. 5).

Dakle, Bog Jahve muz u starom zavetu, i Hristos u novom su jedna te ista licnost.

Isus je Jahve starog zaveta i muz Izrailja.
U novom zavetu on je muz duhovnog Izrailja.

Ne postoje dva muza u bibliji, samo je jedan, a to.je Isu Hristos Bog nebeski
.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top