LJUBAV - Najmocnije Oruzje

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bog je ljubav

1.Jovanova 4:8 A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.
Ljubav je oruzje koja razoruzava bez borbe.
Svako ko je odgledao bajku Snezna Kraljica ,ili nesto slicno ,mora da je to osetio.
Konkretno u doticnoj bajki zbog Ogromne ljubavi jedne devojcice otopilo se ledeno srce Snezne kraljice,i tako je oslobodila svog prijatelja.
Nesto slicno cini se i danas.
Mnogi zakopavaju svoje "ratne sekire" i "lose navike"
Zato Volimo jedni Druge jer ljubav potice od Boga (1.Jovanova 4:7)

Da ne budu prazne reci kako bi odgovorili
1.Kako je Bog pokazao ljubav prema nama nakon greha Adama i Eve?
- 1.Jovanova 4:
9 Po tom se pokaza ljubav Božija k nama što Bog Sina svog Jedinorodnog posla na svet da živimo kroza Nj.
10 U ovom je ljubav ne da mi pokazasmo ljubav k Bogu, nego da On pokaza ljubav k nama, i posla Sina svog da očisti grehe naše

2.Kako je Isus Hrist pokazao ljubav prema nama?
-Jovan 15:
13 Od ove ljubavi niko veće nema, da ko dušu svoju položi za prijatelje svoje.

3.A kakva treba da bude ljubav medju Isusovim ucenicima?
-1.Jovanova 3:
15 Svaki koji mrzi na brata svog krvnik je ljudski; i znate da nijedan krvnik ljudski nema u sebi večni život.
18 Dečice moja! Da se ne ljubimo rečju ni jezikom, nego delom i istinom.
-1.Jovanova 4:
20 Ako ko reče: Ja ljubim Boga, a mrzi na brata svog, laža je; jer koji ne ljubi brata svog, koga vidi, kako može ljubiti Boga, koga ne vidi?
21 I ovu zapovest imamo od Njega: Koji ljubi Boga da ljubi i brata svog.

Isusova zapoved
Jovan 13:
34 Novu vam zapovest dajem da ljubite jedan drugog, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
35 Po tome će svi poznati da ste moji učenici, ako budete imali ljubav među sobom.

Jovan 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.

Kolko je LJUBAV najmocnija i najbitnija pisao nam je i apostol Pavle u poslanici i znacaju Ljubavi

1.Korincanima 13
1 Ako jezike čovečije i anđeoske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči.
2 I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.
3 I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam telo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne pomaže.
4 Ljubav dugo trpi, milokrvna je; ljubav ne zavidi; ljubav se ne veliča, ne nadima se,
5 Ne čini šta ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu,
6 Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,
7 Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi.
8 Ljubav nikad ne prestaje, a proroštvo ako će i prestati, jezici ako će umuknuti, razuma ako će nestati.
9 Jer nešto znamo i nešto prorokujemo;
10 A kad dođe savršeno, onda će prestati šta je nešto.
11 Kad ja bejah malo dete kao dete govorah, kao dete mišljah, kao dete razmišljah; a kad postadoh čovek, odbacih detinjstvo.
12 Tako sad vidimo kao kroz staklo, u zagonetki, a onda ćemo licem k licu; sad poznajem nešto, a onda ću poznati kao što sam poznat.
13 A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje; ali je ljubav najveća među njima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"JER JE OVO LJUBAV BOZJA, DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO" kaze apostol Jovan.

U originalu deset zapovesti glase "NECES UBITI, NECES UKRASTI, NECES UCINITI PRELJUBU, POSTOVACES OCA I MAJKU..itd..

Dakle, one nisu date kao neka kruta formalna pravila ponasanja.

Ne, vec je Bog znao da kada ljudi budu prosvetljeni njegovim Duhom ljubavi, da oni prirodno nece ciniti nista nazao drugima, a sto je definisano u zapovestima.

Nece ubiti ne zato sto Bog to kaze, vec zato sto vole ljude i postuju zivot, nece ukrasti vec ce davati onome kome je sto potrebno, i sve drugo...

Zato Jovan kaze "da se ljubav sastoji u drzanju deset zapovesti
"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"JER JE OVO LJUBAV BOZJA, DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO" kaze apostol Jovan.

U originalu deset zapovesti glase "NECES UBITI, NECES UKRASTI, NECES UCINITI PRELJUBU, POSTOVACES OCA I MAJKU..itd..

Dakle, one nisu date kao neka kruta formalna pravila ponasanja.

Ne, vec je Bog znao da kada ljudi budu prosvetljeni njegovim Duhom ljubavi, da oni prirodno nece ciniti nista nazao drugima, a sto je definisano u zapovestima.

Nece ubiti ne zato sto Bog to kaze, vec zato sto vole ljude i postuju zivot, nece ukrasti vec ce davati onome kome je sto potrebno, i sve drugo...

Zato Jovan kaze "da se ljubav sastoji u drzanju deset zapovesti
"
Jovan nigde ne kaze da treba drzati 10 zapovedi,jer je to nemoguce ODRZATI ,i one su ukinute za sva vremena i one i jos 250 dodatnih zapovedi njima. Hriscanstvo nema blage veze sa judaizmom,narocito farisejskim judaizmom.
Judaizam je imao zakon o ratu i o ubijanju,
pa zakon o razvodu itd,koje je sve preinacio Isus Hrist na mnogo veci nivo.
Nadalje Jehova je pokazao najvecu ljubav prema ljudima tek kada je poslao svoga sina na zemlju.
Tako da je ogromna razlika izmedju zakona ljubavi u vreme Mojsija i ovog sada zakona Ljubavi.
Zao mi je sto su se uvukli mnogi lazni hriscani i tako ukaljali lik i delo Isusa Hrista i hriscanstva,ali tako mora da bude ,da se raskrinkaju svi prevaranti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je ucenje tvoje crkve, a ne biblije.

Ti se namerno protivis svim jasnim nedvosmislenim dokazima koji se prilazu.

Tako da je tu nasa diskusija zavrsena.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je ucenje tvoje crkve, a ne biblije.

Ti se namerno protivis svim jasnim nedvosmislenim dokazima koji se prilazu.

Tako da je tu nasa diskusija zavrsena.
To pise u Bibliji,pise ap Pavle da je mislio da je begresan dok nije shvatio DESETU Bozju zapoved "NE Pozeli"(nista tudje).
Jel moze iko od ljudi da je ispuni???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mogu oni koji se predaju Bogu u sili Duha Svetoga, i dozive nanovorodjenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mogu oni koji se predaju Bogu u sili Duha Svetoga, i dozive nanovorodjenje.
Oni koji su "rodjeni svetim duhom",imaju nebesku nadu i to je vec druga tema.
Pravu ljubav moze da ima svako ko razvija moralne vrednosti u skladu sa Bozjim.
ap.Pavle nikada za sebe nije rekao da je savrsen,da je bezgresan.On je priznavao svoje greske,a ti si izgleda bolji od njega?,savrseniji?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pavle nije bio otvoreni gresnik, jer tada ne bi mogao da obavlja sluzbu apostola.

On samo govori o realnosti borbe sa grehom.

Pavle se predavao Bogu, borio, a nije pravda greh svojom unutrasnjom borbom.

On kaze "ALI HVALA BOGU KOJI NAM DAJE POBEDU U GOSPODU NASEM SUSU HRISTU"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pavle nije bio otvoreni gresnik, jer tada ne bi mogao da obavlja sluzbu apostola.

On samo govori o realnosti borbe sa grehom.

Pavle se predavao Bogu, borio, a nije pravda greh svojom unutrasnjom borbom.

On kaze "ALI HVALA BOGU KOJI NAM DAJE POBEDU U GOSPODU NASEM SUSU HRISTU"
A koja je razlika izmedju otvorenog i zatvorenog gresnika?
Jel to opet neka farisejska nauka ,kako se gresnici dele po stalezima? Jel ih i isus tako delio?,na otvorene i zatvorene gresnike???
Nije li saucesnistvo u necijme ubistvu greh? Sta je Pavle radio kad su ubijali Stefana? Ko je bio vodja rulje koja je hapsila hriscane???
Jel to otvoreni ili zatvoreni greh,ili mozda neki treci greh i gresnik???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji zatvoreni gresnik u odnosu na otvorenog, vec onaj koji zivi u otvorenom bezakonju u smislu da nista ne cini po tom pitanju.

Postoji gresnik koji se predaje Bogu svestan svoje gresnosti, i pobedjuje sa Hristom.

To je bio Pavle, gresnik koji se predavao Bogu i pobedjivao, i takav covek dozivljava ociscenje i napreduje u veri u visinu mere rasta Hristova.

To sto je Pavle cinio pre obracenja jeste bio greh, ali to je on cinio za svoju Farisejsku veru, misleci da cini ispravnu stvar za Boga.

On se kasnije obratio kada je imao susret sa Hristom.
 
Natrag
Top