Ljubav na radnom mestu: Da ili ne?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Ljubav na radnom mestu: Da ili ne?

Žena blic 18.01.2010 05:12

Pre nego što kolegi koji vam je "zapao za oko" pošaljete signal da vam se dopada, pogledajte koje su dobre i loše strane upuštanja u ljubavne veze na poslu.

Zašto DA
Istraživanje sprovedeno na internetu ukazuje na činjenicu da manji broj zaposlenih krije svoju vezu s kolegom ili koleginicom. Procenat koji su ljubav u kancelariji držali u tajnosti poslednjih godina se primetno smanjuje. Stefani Lozi i Ilejn Olen, autorke knjige „Priručnik za kolege s posla: Kako da pronađete i zadržite ljubav na poslu“, kažu da je kancelarija idealno mesto da se pronađe nova ljubav.
− Ljudi koji rade zajedno imaju vremena da se upoznaju, da vide kako se potencijalni ljubavnik ponaša u raznim situacijama, kada je pod stresom ili kako se ponaša prema kolegama ili potčinjenima – objašnjava Lozi, koja se takođe udala za svog kolegu.


Zašto NE

Romansa među kolegama može da dovede do nefer i nepoštenog postupanja, do zatrovane atmosfere koja može zagorčati život ostalima. Radno okruženje može postati neproduktivno, čak neprijateljsko, ukoliko još pri tome dođe do bračnog neverstva. Međutim, zabrana bliskih odnosa među zaposlenima nije rešenje.
− Imajte na umu da je uspešnost brakova danas 50 prema 50. Razmišljajmo u kontekstu verovatnoće: šta mislite, kakve su šanse da kancelarijska romansa uspe? Taj odnos je manji od 50 prema 50. Zato, pre nego što uletite u avanturu s kolegom, razmislite o tome kako biste se osećali da na nedeljnom kolegijumu sedite s nekim sa kim ste imali ružan raskid i koga ne možete očima da gledate – ističe Frida Kapor-Klajn, seksualni terapeuet.


Šta Vi mislite o tome? :)

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Jednom sam probao, i nikad više! Posle razlaza zna da bude veoma ne prijatno i mučno, naročito ako su "otkopane ratne sekire"! Posle sam shvatio, jedno od osnovnih pravila kod zaljubljivanja: Ne mešati posao i zadovoljstvo!
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Jednom sam probao, i nikad više!Koštalo me je samo tako,izgubio sam devojku sa kojom sam bio u stalnoj vezi.Zezanje od strane kolega je toliko bilo nepodnošljivo,da sam od šefa zatražio premeštaj u drugu radnu jedinicu.Nikada više....:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Sta reci posle ova dva komentara......kuku-lele :D
Nisam bila u toj prilici ali mislim da ne bi trebalo spajati posao i zadovoljstvo.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Ja sam probala par puta, ali tek kad je jedno od nas nameravalo da ode iz firme. Onda nema vremena da se situacija "zakuva" i da dođe do neprijatnosti.
Ali sam, u svakom slučaju, protiv mešanja posla sa zadovoljstvom.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pridružujem se grupi ne mešaj posao i zadovoljstvo!
Moj drug, opasan frajer koji radi u (pretežno) ženskom kolektivu na pitanje našeg društva, kako to da nikad nije poželeo da izađe sa nekom od koleginica (zaista su cice a on je sa svima dobar drug, rame za plakanje, instant psiholog i zamena za brata) odgovorio: "Nikad ne seri u sopstvenom dvorištu! Kad-tad moraš da ugaziš u govno!"

Izvinjavam se zbog upotrebe prostih reči ali citat je doslovan i mislim da je pravi odgovor na pitanje. Bar za mene...
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Pitanje, ljubav ili sex na poslu, pitanje je sad?
Ljubav vrlo lako ume da napravi nezgodne situacije, na poslu, al i mimo njega...
Tako da, emocije uza se, na kratkom povocu, bilo gde, bilo kada... Specijalno, ako ih ispoljiš na mestu gde ćeš, zdravlja Bože pokušati dočekati i penziju (samoupravni socijalizam is not dead!!!)
Ali, ako kažeš ljubav, a misliš na s.x? Eeeee... Zašto ne bi pauzu za doručak pomalo i 'začinili' antistres, anticelulit, antidepresivnim, antikalorijskim aktivnostima?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ali, ako kažeš ljubav, a misliš na s.x? Eeeee... Zašto ne bi pauzu za doručak pomalo i 'začinili' antistres, anticelulit, antidepresivnim, antikalorijskim aktivnostima?
Opet se ne isplati... Jednog dana će tvojim "antistres, anticelulit, antidepresivnim, antikalorijskim aktivnostima" doći kraj, čisto zbog zasićenosti, ili pojave novog "alfa" mužjaka u čoporu (preduzeću), jer nisi "dobio" zato što si neodoljivi macan već što je dotičnoj u tom momentu tako nešto trebalo... Postaješ dosadan, napadan, povređen, a iz te kože ne možeš, još je sve "začinjeno" pakosnim komentarima i lažima o tebi koje je "koleginica" već plasirala kako bi te držala na daljini...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
nekako svi gledamo iz ugla koji nam se svidja pa još pojedini kažu sex=ljubav...
sex i poso ne treba da imaju veze (sem kad si žigolo ili ...)
ko ni sex i komšiluk, zbog onih pominjanih fekalija u koje se može ugaziti...
ali ljubav, prava, tipa "SAMO JEDNOM SE LJUBI", može da se desi i u ta dva okruženja... što bi je sputavali ili izbegavali?
A spajanje ljubavi i posla ne preporučuju žigolima i ...
zato nikad ne reci nikad, još je davno to Džems Bond reko...
 
Natrag
Top