Ljekari telefonom prijavljeni za korupciju

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
MINISTARSTVO NAJAVILO DA ĆE NAREDNE SEDMICE BITI ODLUČENO O SUDBINI MENADžMENTA KOTORSKE BOLNICE

Ljekari telefonom prijavljeni za korupciju




Izvor: Dan 12-01-2011

~U sinoćnjem saopštenju ministarstva navodi se da su prijave protiv ljekara upućene putem besplatne telefonske linije ~Nijedan pacijent nije dužan da časti ili da plati za zdravstvenu uslugu, poručuju iz ministarstva


Ministarstvo zdravlja saopštilo je sinoć da će predsjednik Odbora direktora kotorske Opšte bolnice Mladen Donković tokom iduće sedmice sazvati sastanak na kojem će se razmotriti pitanje daljeg anagažovanja menadžmenta te ustanove. U saopštenju se navodi da je putem besplatne telefonske linije tog resora u posljednje vrijeme dospio veliki broj prijava na rad ljekara i direktora kotorske bolnice Nebojše Bjelice.
Ministar zdravlja Miodrag Radunović pozvao je 6. januara članove uprave Opљte bolnice u Kotoru da podnesu ostavke i zaprijetio da će ihon smijeniti ako to ne učine. Ministar je objasnio da su razlog za to brojne prijave o korupciji u toj zdravstvenoj ustanovi. On je otkrio da je dobio anonimnu prijavu u kojoj se pojedinci direktno optužuju da uzimaju novac, ali nije precizirao o kojim ljekarima je riječ.
- Predsjednik odbora opravdano je odsutan iz Crne Gore, a po zakonu on saziva zasjedanje. Ministarstvo će, kao i do sada, nastaviti da, u interesu svih korisnika zdravstvenih usluga, sprovodi mjere kako bi svi pacijenti imali dostupnu, efikasnu i blagovremenu zdravstvenu zaљtitu. U tom cilju je, između ostalog, i otvorena besplatna telefonska linija za pritužbe, sugestije, informacije i prijavljivanje moguće korupcije. Važno je napomenuti da se u posljednje vrijeme veliki broj prijava odnosio na rad pojedinih ljekara i direktora kotorske bolnice. S tim u vezi, ministarstvo je, uz multisektorsku saradnju, kao i do sada, sve prijave procesuiralo u cilju da se ova poљast maksimalno iskorijeni. Nijedan pacijent nije dužan da časti ili da plati za zdravstvenu uslugu, jer zdravstveni radnici za svoj posao primaju zagarantovani lični dohodak - poručuju iz ministarstva.
Direktoru kotorske bolnice Nebojši Bjelici sinoć je bio isključen telefon. Bjelica je prošlog četvrtka kazao "Danu" da je zatečen pozivom ministra zdravlja da menadžment podnese ostavke zbog navodne korupcije u toj ustanovi. Bjelica je negirao korupciju u bolnici, uz ocjenu da se anonimne prijave o toj pojavi ne mogu uzeti u obzir. On je rekao da neće podnijeti ostavku, a da ga može smijeniti samo odbor direktora.
- U kotorskoj Opštoj bolnici radim 35 godina. Već 14 godina sam direktor ustanove. Radimo korektno. Ne znam o čemu ministar priča. Ministar nikada nije došao da obiđe kotorsku bolnicu i da porazgovara sa nama. Ne znam u čemu je stvar, šta je razlog? Ne znam zašto se okomio na bolnicu u Kotoru ? Neka dođe kod nas da razgovara sa 40 ljekara specijalista. Nije mi jasno zašto proziva menadžment - izjavio je Bjelica "Danu" 6. januara.
Pojedni građani Kotora, Igala i Budve kontaktirali su sa redakcijom "Dana", zatečeni tvrdnjom ministra Radunovića o navodnoj korupciji u kotorskoj bolnici. Penzioner iz Budve Branko Radonjić kaže da se sredinom decembra operisao u toj ustanovi i da ima samo riječe hvale za odjeljenje hirurgije. Isto iskustvo, kako kaže, ima i advokat u penziji Božidar Fundić iz Igala.
M.M.K.


Neće da guraju glavu u pijesak

Ne možemo gurati glavu u pijesak, a probleme pod tepih. Mislim da je odnos rukovodećih ljudi u Kotoru neprihvatljiv. Mislim da ovo vrijeme traži novi menadžment i da oni koji su umorni i koji još žive na talasu posljednje decenije sami treba da oslobode mjesta mlađima, energičnijim i odlučnijim, koji će, pored silnih ovlašćenja i privilegija, snositi i odgovornost, izjavio je prošlog četvrtka Radunović.
 
Natrag
Top