Liturgija

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pjesnici

Pjesnici su čuđenje u svijetu
Oni idu zemljom i njihove oči
velike i nijeme rastu pored stvari

Naslonivši uho
na ćutanje što ih okružuje i muči
pjesnici su vječno treptanje u svijetu

Antun Branko Šimić
Kad bi dragi Jurivaka svi ateisti bili kao ti mislim da bih definitivno promenio odnos prema vama i poceo da vas shvatam malo ozbiljnije, ali sa druge strane nisu svi isti i evo jos jednog dokaza.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kad bi dragi Jurivaka svi ateisti bili kao ti mislim da bih definitivno promenio odnos prema vama i poceo da vas shvatam malo ozbiljnije, ali sa druge strane nisu svi isti i evo jos jednog dokaza.
Niti jedan čovjek, bio on teista ili ateista, nije identičan drugome, kako po liku tako i po poimanju života i svijeta u kome živi. Ja jesam ateista, ali nisam antiteista. Ne mrzim Boga niti ljude koji vjeruju u njega, niti takve ljude - vjernike, smatram manje vrijenim u bilo kom smislu, od ateista. Uz sve ono što negativno mislim o religiji kao ideji, isto tako znam i cijenim njene zasluge koje je imala i još ih ima, u razvoju naše civilizacije.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Ne mrzim Boga niti ljude koji vjeruju u njega, niti takve ljude - vjernike, smatram manje vrijenim u bilo kom smislu, od ateista.

Mislim da je to slučaj sa većinom ateista. Doduše, malo mi je besmislena tvrdnja da si ateista a (ne) mrziš boga. Đe tu log'ka?

Ostalo je OK. Ne mrzim ni ja ljude. Daleko bilo. Problem je u nečemu sasvim drugom.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
kako da mrzi BOga kad po njemu Bog ne postoji?
Vecinom su ateisti ljudi koji imaju neku vrstu svesti o Bozijem postojanju, svi imaju religijsku svest, ali ateisti imaju nerazvijenu.Sam si uporedio veru sa pecanjem i rekao istinu ti ne negiras Bozije psotojanje vec te boli uvo za Boga.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
kako da mrzi BOga kad po njemu Bog ne postoji?

Zato i kažem. Mada, celu tu priču oko boga i drugih utvara forsira menadžment religijskih zajednica. Ja o bogu uopšte ne razmišljam. I kada prođem pored crkve, gledam na nju kao na spomenik kulture. Naravno, kada su u pitanju starija i lepa zdanja. Ove nove i ružne koje niču kao pečurke posle kiše asociraju samo na nasilje, prozelitizam,... Realno, ni popovima ne pada bog na pamet dok grade novu tvrđavu pri osvajanju teritorija.

Vecinom su ateisti ljudi koji imaju neku vrstu svesti o Bozijem postojanju, svi imaju religijsku svest, ali ateisti imaju nerazvijenu.

Hoćeš reći da je bog urođen? Da je genetski upisan u glavu? Ova izjava je uvreda za zdrav razum.

Sam si uporedio veru sa pecanjem i rekao istinu ti ne negiras Bozije psotojanje vec te boli uvo za Boga.

Ja sam tebi rekao, možda u privatnoj poruci, da ja ne isključujem postojanje inteligentnog tvorca. To ni u najružnijem snu nije bog (ili bogovi) nastao u mašti primitivnih pustinjaka pre par hiljada godina. Možda smo mi likovi u nečijoj video igrici. To niko ne zna. Nauka traga za novim saznanjima, traži odgovore na pitanja,... Religije baziraju svoja "učenja" na pričama ili zapisima "proroka" sumnjivog (blago rečeno) mentalnog zdravlja. Popovi ne tragaju, ne pitaju, ne znaju, čak ni ne veruju već manipulacijama obmanjuju primitivnu svetinu da poveruje u njihove imbecilne bajke.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zato i kažem. Mada, celu tu priču oko boga i drugih utvara forsira menadžment religijskih zajednica. Ja o bogu uopšte ne razmišljam. I kada prođem pored crkve, gledam na nju kao na spomenik kulture. Naravno, kada su u pitanju starija i lepa zdanja. Ove nove i ružne koje niču kao pečurke posle kiše asociraju samo na nasilje, prozelitizam,... Realno, ni popovima ne pada bog na pamet dok grade novu tvrđavu pri osvajanju teritorija.
Govoris o crkvi kao zajednici popova koji zele rat bez razloga, a ona to nije.
Hoćeš reći da je bog urođen? Da je genetski upisan u glavu? Ova izjava je uvreda za zdrav razum.
Jeste, ne psootji covek koji nema svest o Bogu, religija psotoji i ocigledno je da do danasnjeg dana naucnici nisu uspeli da dokazu njeno poreklo i razlog njenog nastanka vec su davali razne teorije koje imaju vise rupa od samog ateizma i cesto se jedna drugoj i suprostavljaju.Ti si ocigledno pametniji od Ajnstajna, Njutna, Tesle i drugih verujucih.
Ja sam tebi rekao, možda u privatnoj poruci, da ja ne isključujem postojanje inteligentnog tvorca
To se zove deizam, a ti kazes da si ateista.
N
primitivnih pustinjaka
iti je madta niti su primitivni.
Možda smo mi likovi u nečijoj video igrici.
To svkaom padne na pamet.
primitivnu svetinu
Teslu, Ajnstajna, Njutna, Paskala, PAtera, Darvina i mnoge druge
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Govoris o crkvi kao zajednici popova koji zele rat bez razloga, a ona to nije.

Kada sam ja rekao da popovi žele rat bez razloga?

Jeste, ne psootji covek koji nema svest o Bogu,

Ako je religija upisana u genetski kod čoveka zašto se ognjem i mačem uteruje inovercima?

religija psotoji i ocigledno je da do danasnjeg dana naucnici nisu uspeli da dokazu njeno poreklo i razlog njenog nastanka vec su davali razne teorije koje imaju vise rupa od samog ateizma i cesto se jedna drugoj i suprostavljaju.

Deder jednu teoriju na videlo. Govoriš u jednini a religija ko kusih pasa. Misliš da su sve nastale na isti način?

To se zove deizam, a ti kazes da si ateista.

Rekao sam da su te definicije glupe i besmislene. Ja ne verujem u inteligentnog tvorca nego ne isključujem takvu mogućnost. To nikakve veze nema ni s bogovima, ni s religijama, ni sa sličnim budalaštinama.

Sad mi reci da sam pa ću skočiti u bunar od muke.

To svkaom padne na pamet.

Zato sam i naveo taj primer s nadom da ćeš možda shvatiti.

Teslu, Ajnstajna, Njutna, Paskala, PAtera, Darvina i mnoge druge

Ma daj. Uozbilji se malo. Religiozni Darvin smislio evoluciju.

Albert Ajnštajn je rekao da, iako je ateista, sebe smatra duboko religioznim čovekom:

Znati da ono što je nama nepojamno zaista postoji, da se manifestuje u najvećim mudrostima i najraskošnijoj lepoti koje naša otupela čula mogu da osete samo u najprimitivnijem obliku – to saznanje, to osećanje jeste središte prave religioznosti. U ovom smislu, i samo u tom smislu pripadam duboko religioznim ljudima.

Itd, itd. Manipulacija. Interentom se šire tupoidne skaske na tu temu gde se veliki naučnici predstavljaju kao veliki vernici i slične nebuloze.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kada sam ja rekao da popovi žele rat bez razloga?
Novca.Opet nisi u pravu.
Ako je religija upisana u genetski kod čoveka zašto se ognjem i mačem uteruje inovercima?
Ne utvrdjuje se nikome macem, neki su macem sirili svoju religiju medju judima koji vec imaju religiju, ti govoris kao da je neko amcem ateistima nametnuo religiju, a to je netacno, religiozima se uterivala druga religija, a ne nereligioznima religija uopste.Inace jedna od Ateistickih teorija jeste da je religija u genetskom kodu coveka, samo da njeno poreklo nije genetsko.
Deder jednu teoriju na videlo. Govoriš u jednini a religija ko kusih pasa. Misliš da su sve nastale na isti način?
Politicko mehanicka kojom su se koristili komunisti i jos mnoge druge medju kojima i animisticka koju koriste savremeni neki naucnici.Prva uci da su religiju izmislili svestenici i carevi radi neke koriti i kontrole naroda, ali nju su i naucnici odbacili jer oda se postavlja pitanje odakle svestenstvo pre religije i kako je religija nametnuta coveku i ako je nametnuta zasto postoji i u drustvima bez zakona koja nemaju ni svestenstvo ni poglavare, ia ko i jeste nametnuta zasto postoji i kasnije kad njena svrha vise nema potrebu.Ova je teorija odavno odbacena.Sledeca i druga najzastupjenija jeste da je primitivan covek mislio da iza prirodnih nepogoda stoje bogovi ili neka druga bica i da se lose stvari desavaju jer je taj primitivni covek verovao da je ucinio nesto lose.Ovde psotoji rupa jer primitivni covek sa druge strane po njima nije imao nikakav moral i ne postoje dobro i zlo, zatim zasto bi covek verovao da neko stoji iza tih nepogoda umesto da veruje da su same nepogode bogovi.Ovo i moze da bude tacno, ali opet zahteva neko psotojanje religijske svesti koja je potrebna coveku da dodje na ideju da tako nesto ako bogovi uopste postoji.
Rekao sam da su te definicije glupe i besmislene. Ja ne verujem u inteligentnog tvorca nego ne isključujem takvu mogućnost. To nikakve veze nema ni s bogovima, ni s religijama, ni sa sličnim budalaštinama.

Sad mi reci da sam pa ću skočiti u bunar od muke.
Ili verujes ili ne verujes ili verujes da je nemoguce dokazati nema cetvrte varijatne.
Zato sam i naveo taj primer s nadom da ćeš možda shvatiti.
Ja to i sad drzim kao mogucnost, ali u to ne verujem.
Religiozni Darvin smislio evoluciju.
Darvin je bio svestenik cisto da znas i sam je priznao u svojoj knjizi da nesto kao oko mora da ima inteligentnog tvorca.
Znati da ono što je nama nepojamno zaista postoji, da se manifestuje u najvećim mudrostima i najraskošnijoj lepoti koje naša otupela čula mogu da osete samo u najprimitivnijem obliku – to saznanje, to osećanje jeste središte prave religioznosti. U ovom smislu, i samo u tom smislu pripadam duboko religioznim ljudima.
Ne znam trenutno napamet, ali psotoje odredjene reci u kojima Ajnstajn jasno akze da je Bog tvorac vaseljene.Ovo sto si naveo ne govori suprotno vec to tumaci ko kako hoce.
Itd, itd. Manipulacija. Interentom se šire tupoidne skaske na tu temu gde se veliki naučnici predstavljaju kao veliki vernici i slične nebuloze.
Oni sami to kazu i anketa u 20. veku na Pariskom univerzitetu je to dokazala.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Litugija to je ono od čega je najmanje pola pravoslavaca pobjeglo jer ih ubi dosada dok se obavlja. PC nije prepoznala da ljudi trebaju Živu Riječ, a ne prazne ceremonije ustaljene i formalizovane. Pa onda dolaze na kraj službe da uzmu vodu. Moje kolegice kažu (a sve su pravoslavke ili čiste,a jedna je polupravosl. polukatolkinja.) pa kažu da je dobro da iko i ide u PC. nema mjsta za sjedenje, pa mnogima dođe mučenje kada odu u crkvu. Ima onih par mjesta. Al šta će mnogi drugi. Da dođu na kraj službe i da uzmu vodicu. Vidim čsto kako dolaze na sam kraj.
 
Natrag
Top