Linux ubuntu problem rezolucije

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
instalirao sam Linux ubuntu 1010 i prvi utisci su zadovoljavajuci.Problem je sto ne mogu da povecam screean
resolucion koja je maksimalna 800x600)Meni je potrebna 1024x768 alite opvije nema u podesavanjima.Nesto sam gledao na ubuntu sajtu za ubacivanje neke skripte za 1024x768 rezolucije ali mi to bas nije jasno.Svaka pomoc je dobrodosla,Pozz
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
instalirao sam Linux ubuntu 1010 i prvi utisci su zadovoljavajuci.Problem je sto ne mogu da povecam screean
resolucion koja je maksimalna 800x600)Meni je potrebna 1024x768 alite opvije nema u podesavanjima.Nesto sam gledao na ubuntu sajtu za ubacivanje neke skripte za 1024x768 rezolucije ali mi to bas nije jasno.Svaka pomoc je dobrodosla,Pozz

Jesi uvezo drajvere posle instalacije linuxa.......trebaju ti Nvidia VGA kompatibilni drajveri ...mozes komande davati i preko Terminala......naprimer
Kod:
lspci | grep VGA

posle uvozenja drajvera dobices punu rezoluciju....kao kod mene naprimer gornja 1280

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
zahvaljujem Boki na brzom odgovoru da li pod tim uvozom driivera smatras da skinem novi driver za AGP.Ja imam disk sa driverima u ISO formatu ali ga ubuntu ne vidi.Inace AGP je NVIDIa Riva.Te komande preko terminala sam negdde procitao ali ne znam kako se to koristi,pozz
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
zahvaljujem Boki na brzom odgovoru da li pod tim uvozom driivera smatras da skinem novi driver za AGP.Ja imam disk sa driverima u ISO formatu ali ga ubuntu ne vidi.Inace AGP je NVIDIa Riva.Te komande preko terminala sam negdde procitao ali ne znam kako se to koristi,pozz

maras otici i dozvoliti uvoz drajvera......

System > Administration > Hardware Drivers / "Nvidia current" is activated - tu moras aktivirati drajvere......te posto ih uvezes ,resetujes linux.....

a zatim u startovati Terminal i upisati komandu.....

ubuntu-terminal.png


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
te lupis enter,.........zatim upises

Kod:
sudo apt-get update && sudo apt-get install nvidia-current nvidia-current-modaliases nvidia-settings

i lupiti enter.....verovatno ce zatraziti pasword u medjuvremenu,upises i lupis enter.....zatim resetujes linuks i trebalo bi omoguciti ti zeljenu
rezoluciju....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.01.2011
Poruka
2
boki

boki 71 mozes ti da me spasis imas li ideju sta je nisam instalirao drajver za graficku neznam jel mogu uopste jel nemam direktnu intrnet konekciju jer uyimam komsi preko tp-linka a jos gore uopste mi ga linux ne preoznaje st ai kako imali pomoci ikakve poz u naprjed

boki 71 mozes ti da me spasis imas li ideju sta je nisam instalirao drajver za graficku neznam jel mogu uopste jel nemam direktnu intrnet konekciju jer uyimam komsi preko tp-linka a jos gore uopste mi ga linux ne preoznaje st ai kako imali pomoci ikakve poz u naprjed

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

kako da nadjem drajver za tp-link problem sto ge ne prepozna a jos gore sto nemam direktnu konekciju vec od komse uzimam net st ai kako da radim
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.01.2011
Poruka
4
Koji Tp-Link,ajde malo budi odredjeniji sa pitanjima?Kad osposobis internet lako ces instalirati driver za graficku,ukoliko postoji
sistem ce ti sam ponuditi instalaciju drivera.Nego daj tacan naziv tog Tp Link uredjaja i da li koristis Wirelles konekciju ili sta vec.
 
Natrag
Top