Linux Ubuntu desktop

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
POSTAVLJANJE SPECIFICNIH IKONA POMOCU ALATA

Takodje neke specificne ikone poput Computer,Trash,Network,Home...mogu se postaviti i pomocu raznoraznih alata poput dconf,gconf.....koje je potrebno imati instalirane u vas racunar......

Potrebno je prvo naprimer instalirati alat dconf-tools...

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
  sudo apt-get install dconf-tools

Posto instalirali ovaj editor kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo dconf.....broj 2 a zatim i klikom misa startujte dconf editor..broj 3

G5EwP.jpg


Posto vam se on i otvori sa njegove leve strane klikom misa odite na lokaciju org –> gnome –> nautilus –> desktop ...broj 4 te posto ugledali opcije za vase ikone sa desne strane cekiranjem kvadratica misem za zeljenu ikonu...broj 5 ona ce se i pojaviti na vacem desktopu...

eQ6yE.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
6.DESKTOP POZADINA

Naravno potrebno je prvo da pripremite sliku u racunaru u vecoj rezoluciji a koju zelite postavti kao pozadinu na vasem desktopu.....

Mozete postaviti sliku po zelji na vasem Linux Desktopu na sledeci nacin....

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Sett.....broj 2a zatim i klikom misa startujte System Settings...broj 3

IDYZ9.jpg


Posto vam se otvorio System Settings prozor kliknite misem na ikonu po imenu Appearance .....broj 4

1KF5N.jpg


U novom prozoru ispod slika raznih slika za vas desktop kliknite misem na znak + .....broj 5,te zatim pronadjite u vasem racunaru sliku koju zelite postaviti na Desktop (pozeljno vece rezolucije je potrebno slika da bude),obelezite sliku misem....broj 6 te kliknite na dugme Open....broj 7

z9cJZ.png


Zeljena slika nalazice se sada na vasem desktopu......

wO7BZ.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
To bi otprilike bilo to kako bi trebalo formirati i izgledati jedan Linux Ubuntu desktop...Naravno vi cete vas desktop formirati po vasim zeljama i nahodjenju i postaviti ga po vasem ukusu i uz malo maste moze izgledati i puno drugacije....ovaj tutorijal je radjen na osnovu mog desktopa i njegovog izgleda te je na osnovu toga i objasnjavano kako se sta postavlja na njemu .....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......



[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21410&authkey=ANw9NI6t7M81LKU" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
403
U PDF......



[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21410&authkey=ANw9NI6t7M81LKU" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]

Poštovani, čačkao sam po linuxu i zabrljao nešto, sada nemam ništa osim suvog desktopa, nemo ništa otvarati, ni terminal ni bilo šta, srećom pa sam si napravio kraticu do facebook pa mogu na internet inače nikakva mi je sada upravljivost linuxom. drugo kako mogu staviti da mi prečice budu skroz dolje na sredini desktopa? hvala na pomoći.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Poštovani, čačkao sam po linuxu i zabrljao nešto, sada nemam ništa osim suvog desktopa, nemo ništa otvarati, ni terminal ni bilo šta, srećom pa sam si napravio kraticu do facebook pa mogu na internet inače nikakva mi je sada upravljivost linuxom. drugo kako mogu staviti da mi prečice budu skroz dolje na sredini desktopa? hvala na pomoći.


Pritisnes ctrl+alt+F2, zatim odradis ove komande:

Kod:
sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall unity


Postoje i dugi nacini, ali ne znam sta je konkretno u pitanju promenjeno, pa da ne nagadjamo, ovo ce prakticno reinstalirati ubuntu.
 
Učlanjen(a)
22.02.2014
Poruka
5
Не могу да инсталирам MyUnity, избацује ми у терминалу Unable to locate package myunity...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Verovatno nema paketa u riznicama. Ako je novija verzija 14.04 ili slicno sada unity tweak pokriva vecinu stvari koji je radio my unity..
 
Natrag
Top