Linux i graficki dizajn

Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
Da li je moguce u potpunosti zameniti adobe paket potpuno besplatnim programima.
Dosta linux-asa se bavi grafikom, medjutim primorani su na rad sa programima koji nisu jeftini (u tu grupu spadam i ja), do skora sam mislio da je tesko zameniti adobe pakete, medjutim, malo sam zagrejao stolicu i poceo da radim iz linuxa, i dalje smatram da je tesko zameniti adobe, ali da li je moguce barem pribliziti mu se, dobro bi doslo svacije iskustvo, za pocetak, evo jedne moje obrade.

Inkscape:
mf.png

Pozajmljeno sa interneta:
sun_PNG13414.pngIn-Music-I-Trust1.png Equalizer-psd38377.png blob1446816403978.png logo.png

Bilo bi zanimljivo kada bi tema zazivela, ako nas ima takvih ovde
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Чини ми се да за професионалну употребу ипак треба издвојити одређену своту новца и купити адекватан програм... Ако се не варам има и других пакета осим Адобеовог програма који су за професионалну употребу и раде на Линуксима с тим да и коштају...
 
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
24
Kod:
http://blog.patdavid.net/p/getting-around-in-gimp.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Više programiram grafiku, nego što crtam, mada mislim da PS nema besplatnu alternativu, nažalost. U GIMPu, je potrebno mnogo više vremena i truda da se neke stvari urade, i na kraju to ispadne kao u PS ili lošije (bar je kod mene takav slucaj). Iznenadilo me je to što GIMP nema ugrađene alate za animiranje (jednostavno prebacivanje između frejmova), nego se mora tražiti plugin.
 
Učlanjen(a)
13.10.2013
Poruka
27
Slažem se AppleXom, možeš finih stvari napraviti pod linuxom sa Gimpom, ali ti treba truda. Lakše ide ako si već jako dobar u photoshopu, lakše se snađeš. Inače, postoji i varijanta sa PlayOnLinux, pa instaliraj PS i na linuxu.
Inkscape je dobar alat, i zahvalan sa obzirom kako ga dobiješ ;)
DigiKam, nisi stavio gore, čini mi se, a za brzo uređivanje manjih detalja je jako dobar.
Krita je alat koji je doživio pravu ekspanziju, ko voli sa tim raditi, naravno.
 
Natrag
Top