lim kao krovni pokrivac

Član
Učlanjen(a)
02.10.2010
Poruka
6
da li neko ima iz iskustva ili citanja,prijektovanja .. iskustvo sa limenim krovovima? kakva je podkonstrukcija,cena?...
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
31
jeste li mislili limenog oluka il je samo krovni pokrivac? gde biste stavili? razjasnite mi konkretnije pa cu vam objasniti...
Sanja,dig
 
Član
Učlanjen(a)
02.10.2010
Poruka
6
Treba uraditi krov na mojoj porodinocj kuci.ja sam student arhitekture i nemam iskustva sa tom vrstom krovova, mi smo radili klasicne sa crepom ili ravne krovove. Na porodicnoj kuci razmisljamo da postavimo limeni krov koji cemo da sakrijem atikom, pa me sada zanima kakva je podkonstrukcija ako je zadnje sto je postavljeno betonska ploca iznad poslednjeg sprata... znaci kako idu slojevi i koliko to kosta odnosno da li je skuplje ili jeftinije od klasicnog krova od crepa? i kakav lim stavljati?profilisani?sendvic panele?
 
Učlanjen(a)
10.11.2010
Poruka
10
pozdrav ovako da po meni druze ti je bolje lim 100 put nego crijep ili neto drugo ne crni od kisa ljepse izgleda mozda je skuplje ali je duvjecnije radio sam dosta krovova sa limom u obliku crijepa ali ima dosta posla treba ti daska,tert papir,milion nekih vragova mnogo je skuplje jos ti je cijena postavljanja kvadrata lima prekupa kod mene u bosni je 10 eura kvadrat jedino ako si sa parama onda mozes pricati o tome crijep ti je jeftiniji najmanje 50% od lima pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
2
"Na porodicnoj kuci razmisljamo da postavimo limeni krov koji cemo da sakrijem atikom..."
Pazi druze, kod ovakvog pokrivanja sto si naveo, da ti se ne desi da zimi sve iza atike smrzne, pa kad se pocne voda otapat prvo ode tamo kud je najtoplije, tj. u zgradu. Ti detalji su komplikovani, kako za projektovanje tako i za izvodjenje. Ne isprobavaj, nego iskoristi detalje koji su u praksi dokazani kao ispravni.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2010
Poruka
1
Krovovi od pocinkovanog lima su najjeftiniji.
Dodatna prednost je što sada već postoje materijali za sanaciju natrulih limenih krovova.
Nalepe se se samo kao folija i traje još trideset godina...
Poz.
 
Natrag
Top