Lijam Nison jeo vučje meso da bi se uživeo u ulogu

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bukvalna umetnost


Lijam Nison jeo vučje meso da bi se uživeo u ulogu


I.S. |



Društva za zaštitu životinja traže bojkot novog filma sa Lijamom Nisonom. Naime, u javnost je procurela informacija da je on jeo vučje meso zbog uloge.

71518_lijam-nison01-afp-frazer-harrison_f.jpg


U filmu “The Grey” britanski glumac tumači vođu grupe koju gone vukovi i to pošto prežive pad aviona na Arktik. Tokom snimanja režiser je predložio glumcima da probaju vučje meso ne bi li što bolje “ušli” u uloge. Neki od njih su odbili, ali među njima nije bio Nison (59).


Besni članovi PETA-e tvrde da vukovi nisu opasni za ljude i da se obično kriju od naše vrste. Oni pozivaju da gledaoci širom sveta bojkotuju sporan film.

Nison je rekao da je nekim članovima ekipe bilo muka pošto su probali vučje meso, ali da on nije bio zbunjen tim iskustvom.

- To je kao igra. Ja sam Irac, pa sam navikao na čudne stvari. Mogu da ih podnesem. Samo bacite mnogo šargarepa i luka unutra i ja ću to nazvati večerom - rekao je Nison promovišući film.

I zoolozi koji su specijalisti za vukove su se priključili kritikama koje je inicirala PETA.

- Vukovi ne predstavljaju opasnost za ljude - tvrde stručnjaci


Lijam Nison i producenti filma se za sada nisu oglasili povom optužbi i velike hajke koja se digla protiv njih.

 
Natrag
Top