Liga Šampiona

Ko će osvojiti Champions League 2010/2011 ?

  • Real Madrid

    Votes: 3 9,4%
  • Tottenham

    Votes: 0 0,0%
  • Internazionale

    Votes: 1 3,1%
  • Shalke

    Votes: 0 0,0%
  • Chelsea

    Votes: 1 3,1%
  • Manchester United

    Votes: 8 25,0%
  • Barcelona

    Votes: 19 59,4%
  • Shakhtar

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Grupa je dobra, s obzirom kakvih grupa ima. Međutim, opet je tu Partizan najslabija ekipa, realno gledajući...tako da ću ja biti sasvim zadovoljan 3. mestom i plasmanom u Ligu Evrope...
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
48
Postovanje , Bane i ostali forumasi .... Ja mislim da smo mogli dobiti mnogo teze protivnike. Ja sam izuzetno zadovoljan zrebom , mislim , Arsenal , ajde o.k. , ali Shatjor i Braga nisu nepobedivi ... Ocekujem , realno , drugo mesto u grupi.....
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Raspored odigravanja mečeva Lige šampiona u grupi H:


1. kolo: sreda, 15.09.2010. Šahtjor - Partizan

2. kolo: utorak, 28.09.2010. Partizan - Arsenal

3. kolo: utorak, 19.10.2010. Braga - Partizan

4. kolo: sreda, 03.11.2010. Partizan - Braga

5. kolo: utorak, 23.11.2010. Partizan - Šahtjor

6. kolo: sreda, 08.12.2010. Arsenal - Partizan

 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
samo da se dovede jedan golman koji zna sta znaci LS i jos jedan spic kao zamena za Ilieva uz Clea i to je to...nismo ni mi maciji kasalj,samo treba to pokazati na delu...ne bi me cudilo da budemo drugi ali isto tako se ne bi iznenadio ni da budemo zadnji,po meni uspeh je vec nacinjen samim ulaskom,tako da je sve preko toga SENZACIJA ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2010
Poruka
103
uefachampionsleaguelogomc.gif


Danas dana 16. jula 2010 održan je žreb za 3. kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona i dobili smo baš zanimljive parove. Ko će se sastati sa kim iz takozvanih grupa šampiona videćemo sledeće nedelje kada se igraju revanš utakmice.

A parovi za 3. kolo su:

Grupa 1 - šampioni
Ljepajas Metalurg / Sparta Prag vs Inter Baku / Leh
Aktobe / Olimpi Rustavi vs Hapoel Tel Aviv / Željezničar
Šerif / Dinamo Tirana vs Dinamo Zagreb / Koper
Liteks / Rudar vs Birkirkara / Žilina
Levadija / Debrecin vs Bazel

Grupa 2 - šampioni
Partizan / Pjunik vs Ekranas / HJK Helsinki
AIK Solna / Žines vs Linfeld / Rozenborg
Bohemian / Nju Sejnts vs Anderleht
Bate / FH vs Kopenhagen
Omonija / Renova vs Salcburg

Ostali
Ajaks vs PAOK
Dinamo Kijev vs Gent
Jang Bojs vs Fenerbahče
Braga vs Seltik
Zenit vs Unirea

Utakmice se igraju 27. i 28. jula, revanš 3. i 4. avgusta

Pa neka je našima puno sreće, trebaće im :yea:
Puno, jako. ^^
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
320px-uefa_champions_league_logo_2svg.png

ŽREB
GRUPA A

1. Inter
2. Verder
3. Totenhem
4. Tvente

GRUPA B

1. Lion
2. Benfika
3. Šalke
4. Hapoel Tel Aviv

GRUPA C

1. Mančester Junajted
2. Valensija
3. Rendžers
4. Bursaspor

GRUPA D

1. Barselona
2. Panatenaikos
3. Kopenhagen
4. Rubin Kazan

GRUPA E

1. Bajern Minhen
2. Roma
3. Bazel
4. Kluž

GRUPA F

1. Čelsi
2. Marsej
3. Spartak Moskva
4. Žilina

GRUPA H
1. Milan
2. Real Madrid
3. Ajaks
4. Okser
GRUPA H

1. Arsenal
2. Šahtar
3. Braga
4. Partizan

utakmice prvog kola se igraju 14. i 15. semptemba u 20:45.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Hapoelov stadion nepogodan za LŠ

Hapoelov stadion nepogodan za LŠ
26. avgust 2010. | 13:58

5101381344c765726ea806551214761_extreme.jpg


Evropska fudbalska unija obavestila je Hapoel iz Tel Aviva da njihov stadion „Blumfild“ ne odgovara takmičenju u Ligi šampiona.

Stadion Hapoela ima kapacitet od samo 13.000 mesta za gledaoce i to je razlog zašto utakmice Lige šampiona ne bi mogle da se igraju na njemu.

UEFA je navela da klub treba da se dogovori da tri utakmice kao domaćin igra na izraelskom nacionalnom stadionu „Ramat Gan“, koji je nalazi takođe u Tel Avivu, ali ima kapacitet od 40.000 mesta.


Na tom stadionu u Ligi šampiona igrali su Makabi iz Tel Aviva pre šest godina i Makabi Haifa prošle sezone.

Izvor: B92, Beta
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Venger: Šahtjor, Braga i putovanja najveći protivnici

Trener Arsenala Arsen Venger je dan nakon žreba prokomentarisao grupu H Lige šampiona i ocenio da je njegov tim favorit, ali da neće imati lak posao.
45839_svenger-foto-ap_f.jpg


"Profesor" je za klupski sajt rekao da je pred "tobdžijama" mnogo teži zadatak nego što se to čini na prvi pogled.
"Mislim da će biti teško. Tu su Šahtjor i Braga, dve veoma dobre ekipe, a tu su i prilično duga putovanja. Bićemo favoriti, imamo više iskustva, ali ga ima i Šahtjor, a ljudi očigledno zaboravljaju da je Braga izbacila Sevilju i to sa dve pobede", rekao je Venger.
Venger je dodao i da je uveren u prolaz, ali da ima razloga za oprez.
"Naravno da sam samouveren i da sam siguran da ćemo proći dalje. Međutim, mislim da ovo nije laka grupa i moramo dobro da pazimo", rekao je trener Arsenala.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Grupe su relativno ok, osim grupe G, u koj ima kao što reče komentator žreba 20 titula LŠ. Grupa smrti definitivno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Počinje LŠ, Inter kreće od Tventea

20322136584c8e479740129573077947_extreme.jpg

Mečevima prvog kola u grupama A, B, C i D u utorak počinje 56. izdanje Lige šampiona u kojoj će po drugi put nastupiti i šampion Srbije Partizan.

Titulu prvaka Evrope brani Inter, koji je sačuvao "kostur" tima ali je Murinja na klupi zamenio Rafa Benites.
Ni jedna ekipa nikada nije odbranila titulu u Ligi šampiona, a glavni rivali "neroazurima" biće pre svega šanski giganti Real Madrid i Barselona, te engleski duo Čelsi i Mančester junajted.
Prošlu sezonu obeležili su igrači Intera, drugi finalista Bajern Minhen i tada branilac trofeja Barselona, a ovi fudbaleri su svoj primat kasnije potvrdili i na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Veliku konkurenciju ta tri tima imaće u Čelsiju, Mančester Junajtedu i Realu.
Čelsi nikada nije bio prvak Evrope, izgubio ije finale u Moskvi 2008. od Junajteda, ali je prethodne sezone dominirao u Premijer ligi, kao i na početku ove. Karlo Anćeloti nije mnogo menjao sastav, pojačao je vezni red Ramirešom i Benajunom, a ekipu je nastupio dugogodišnji štoper Rikardo Karvaljo koji je otišao kod Murinja u Real.

Mančester Junajted je svake sezone među favoritima za trofej, 2008. je poslednji put bio šampion, a pretprošle godine je propustio šansu da postane prvi koji je odbranio titulu. Legendarni trener Ser Aleks Ferguson pojačao je samo napad mladim Meksikancem Havijerom Ernandesom, a glavne zvezde tima i dalje su Vejn Runi, veterani Rajan Gigs, Pol Skols, Rio Ferdinand, Edvin Van der Sar, i srpski reprezentativac Nemanja Vidić.
Real već godinama ne uspeva da preskoči prvi deo nokaut faze, pa su bogati Madriđani ove sezone odlučili da im prva zvezda prelaznog roka ne bude skupi napadač već trener, i to dvostruki osvajač Žoze Murinjo.

Portugalac će pokušati da ponovo stigne do trofeja koji je osvojio prošle sezone sa Interom. Sjajni stručnjak u ekipu je doveo defanzivca Karvalja, te mlade zvezde svetskog fudbala Anhela di Mariju i Mesuta Ozila koji će uz Kristijana Ronalda, karima Benzemu i Gonsala Iguaina predstavljati jedan od najjačih napada u takmičenju. Murinjo se ipak odrekao legende kluba i najboljeg strelca Lige šampiona svih vreme Raula Gonzalesa.
Odbranu trofeja Inter će početi u Holandiji protiv debitanta Tventea, a najinteresantniji meč prvog dana trebalo bi da bude duel Mančester junajteda i Rendžersa. Ne toliko zbog kvaliteta, pošto tim iz Glazgova nije ni približno ozbiljan rival kao pre, nego što je ovo duel engleskog i škotskog kluba.

Barselona je prošle sezone eliminisana u polufianlu takmičenja od Intera, a ove sezone ponovo ima snažan tim, možda i jači od prethodnog. Mesi, Ćavi, Inijesta su i dalje kičma tima, ali su to sada i David Vilja i Havijer Maskerano. Tim su napustili Jaja Ture i Zlatan Ibrahimović koji je pozajmljen Milanu. Barsa novu sezonu u LŠ otvara protiv Panatinaikosa na "Kamp Nou" gde je ovoga vikenda senzacionalnu pobedu ostvario Erkules.
Uzbudljivo bi moglo da bude i u Bremenu gde Verder, poznato po efikasnim mečevima, dočekuje londonski Totenhem koji je željan dokazivanja u svojoj prvoj sezoni u LŠ.

Francuski Lion je ekipu pojačao Joanom Gurkufom, a u utorak dočekuje nemački Šalke koji ima sjajan tandem u napadu Raul-Huntelar, ali izuzetno loše igra na početku sezone jer je u Bundesligi startovao sa tri poraza u isto toliko mečeva.

Valensija je ovoga leta prodala svog najboljeg igrača Davida Vilju pa verovatno neće biti previše ambiciozna u takmičenju, a koliko može ove sezone videćemo verovatno već u prvom kolu kada gostuje debitantu, turskom šampionu Bursi.

utorak, 14. septembar:
Tvente – Inter
Verder – Totenhem
Lion – Šalke
Benfika – Hapoel Tel Aviv
Mančester junajted – Glazgov Rendžers
Bursaspor – Valensija
Barselona – Panatinaikos
Kopenhagen – Rubin Kazanj


sreda, 15. septembar:
Bajern Minhen – Roma
Kluž – Bazel
Marsej – Spartak Moskva
Žilina – Čelsi
Real Madrid – Ajaks
Milan – Okser
Arsenal – Braga
Šahtjor – Partizan


B92
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top