Liga sampiona 2011 - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Teri: Izvinio sam se svima u klubu, zaslužili smo finale

Teri: Izvinio sam se svima u klubu, zaslužili smo finale


Blic


Džon Teri je mogao da izraste u pravog tragičara polufinala Lige šampiona kada je dobio crveni karton posle prvog gola Barselone. Ipak, kapiten Čelsija je imao puno sreće jer su njegovi saigrači načinili herojski podvig i sa igračem manje plasirali se u završnicu najjačeg evropskog takmičenja.

238254_mdf22859_f.jpg


"Zaslužili smo da budemo u finalu Lige šampiona, veoma me boli to što ću morati da ga propustim", rekao je Teri.

Kapiten Čelsija je priznao da je zaslužio crveni karton, ali je rekao da nije namerno udario Sančeza.

"Zaista izgleda loše na usporenom snimku. Podigao sam koleno, ali svi koji me znaju da ja nisam takav igrač. Žao mi je što sam izneverio igrače i izvinio sam se navijačima", kaže kapiten Čelsija.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
LŠ: Poletni Real ili osveženi Bajern?

[h=1] LŠ: Poletni Real ili osveženi Bajern?
[/h]
"Kraljevi" jure 1:2 iz Minhena na krilima pobede u "El klasiku", dok je Bajern iskoristio vikend da odmori većinu ključnih fudbalera.


v242250p0.jpg



Teško je proceniti koji će revanš polufinala Lige šampiona biti zanimljiviji: Barselona - Čelsi, ili Real - Bajern.

Ali, kada se saberu evropske titule, sigurno je da mnogo veću težinu ima duel koji će biti odigran na stadionu Santjago Bernabeu. Real nastoji da se plasira u finale, gde bi se borio za deseti naslov evropskog prvaka, dok bi Bajern imao retku priliku da trofej osvoji na svom stadionu!

Bavarci su na krovu Evrope bili četiri puta, koliko i Barselona, dok Čelsi ima samo jedno finale u kojem ga je na penale pobedio Mančester junajted.

Real je subotnjim trijumfom na Nou Kampu dobio veliki impuls pred duel sa Bajernom, ali Žoze Murinjo je tu da smiri strasti i podseti igrače da još ima vremena da sve padne u vodu...

"Sezona je maraton, tokom kojeg sve vreme moraš da trčiš brzo", rekao je Portugalac.

"Pobeda nad Barsom ništa neće značiti ako ne osvojimo titulu. Trenutno imamo šansu da uzmemo dva trofeja, ali možemo da završimo sezonu samo sa jednim, ili nijednim".

Murinjo je naglasio da je u ovakvim mečevima glavno istaći svoje vrline i što bolje sakriti mane.

"Mi znamo šta želimo da uradimo i kako. Znam takođe i šta želi Bajern. Ako ne budu dali gol, ispašće. Ja mislim da će ga dati", na indirektan način je Portugalac najavio ofanzivu.

Osvajač Lige šampiona sa Portom i Interom, dodao je da u timu Reala vidi isti žar koji su "neroazuri" imali pre dve godine, kada su na putu do finala morali da eliminišu Barselonu.

"Momci žele da osvoje Ligu šampiona! Radeći sa njima i ja stičem dodatno iskustvo i postajem bolji trener. Neizvesnost u koju ulazimo je razlog zbog kojeg sam osedeo".

Mada mnogi treneri ne žele da idu korak napred u razmišljanju, Murinjo je bez oklevanja odgovorio na pitanje sa kim bi voleo da se sastane u borbi za pehar.

"Ne želim da budem licemer, voleo bih Čelsi u finalu. Da Barselona igra protiv Milana, ili recimo Arsenala, bilo bi mi svejedno, ali kada je reč o Čelsiju i Interu, onda ne mogu da sakrijem emocije. Želim Čelsiju mnogo sreće".

Real bi Bajernu lako mogao da suprotstavi istih 11 igrača koji su počeli meč sa Barselonom, ali će početna Bajernova postava sigurno izgledati znatno drugačije od one koja je u subotu zaigrala protiv Verdera.

Ne računajući golmana Nojera, starter protiv Reala i Verdera bio je samo Bastijan Švajnštajger, koji je protiv "kraljeva" zamenjen u 61. minutu.


[h=2] HAJNKES: Možda bude produžetaka... [/h]
v242250p1.jpg



Dakle, Bajern stiže na Bernabeu sa maksimalno spremnim timom, kojem nedostaje samo duže povređeni Van Bujten.

"Utakmica u sredu biće evropski 'krem de la krem'. Oba kluba imaju fantastičnu tradiciju i u tom smislu očekujem izjednačenu borbu. Poštujemo to što je Real pobedio na Nou Kampu i to samo dodatno pokazuje koliko će nam biti teško", rekao je Jup Hajnkes.

Iskusni trener Bajerna doneo je Realu trofej Lige šampiona u sezoni 1997/98, kada je Predrag Mijatović u finalu dao gol za pobedu nad Juventusom.

"Nije bilo lako trenirati Real, kao što sam siguran da nije ni danas. Tada je Liga šampiona bila opsesija navijača i svih u klubu (jer nije osvojena 32 godine - prim. aut)".

"Znam da će atmosfera na stadionu biti sjajna i da Real raspolaže ogromnim napadačkim kapacitetom. Međutim, mi takođe možemo da postignemo gol u bilo kojem momentu. Videćemo kako će se razvijati utakmica. Ne isključujem mogućnost produžetaka", dodao je Hajnkes.

Hoće li se pogodak Marija Gomeza u 90. minutu meča u Minhenu pokazati presudnim?

Na koliko golova Bajern može da ograniči Murinjovu mašineriju, koja je u Primeri dala 109, a u Ligi šampiona 33 komada?

Da li je Manuel Nojer izvukao neka iskustva iz prošlogodišnjeg polufinala, kada je na Old Trafordu primio četiri gola kao čuvar mreže Šalkea?

Kako će bekovi Reala izaći na kraj sa najboljim tandemom krila u Evropi, Roben - Riberi?

To su samo neka od pitanja koja će odrediti finalistu elitnog takmičenja, učesnika finala na Alijanc areni 19. maja...

Zanimljivost: Real je porazom prošle nedelje potvrdio neslavnu tradiciju na gostovanjima u Nemačkoj, ali kao domaćin ima gotovo podjednako impresivan učinak protiv bundesligaša - 17 pobeda, tri remija i dva poraza.

(MONDO, foto: AP)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bane nije znao da propušta finale

Bane nije znao da propušta finale

Izvor. B92 | AK


Londonski Čelsi plasirao se u finale Lige šampiona, ali u Minhenu se 19. maja na terenu "Alijanc arene" nažalost neće naći i Bane Ivanović.

18776189204f9737133e597927147963_orig.jpg

Srpski reprezentativac je bio jedan od najboljih u remiju Čelsija u Barseloni (2:2) ali je zbog prigovora sudiji zbog penala u drugom poluvremenu dobio drugi žuti karton.

"Bila je ovo veoma teška utakmica. Zaslužili smo da se plasiramo u finale", rekao je Ivanović koji je tek posle meča od novinara saznao da neće moći da nastupi u velikom finalu.

Velika šteta za sjajnog srpskog fudbalera čiji će izostanak svakako biti veliki hedikep za ekipu Roberta Di Matea.


 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo od igrača traži da budu kao Bane: Važnije je da klub bude u

Murinjo od igrača traži da budu kao Bane: Važnije je da klub bude u finalu nego vi


Beta




Trener fudbalera Real Madrida Žoze Murinjo rekao je da igrači tog kluba moraju biti spremni da se žrtvuju u utakmici sa Bajern Minhenom, kako bi se klub plasirao u finale Lige šampiona.

238356_murinjo01-ap-daniel-ochoa-de-olza_f.jpg


"Svaki igrač mora da zna da je plasman Reala u finale (Lige šampiona) bitniji nego da on bude tamo", kazao je Portugalac.

Dva igrača španskog kluba, Serhio Ramos i Ćabi Alonso, propustiće finale ako Real eliminiše Bajern, a oni dobiju po žuti karton.

"Igrači ne smeju da budu sebični. Ja bih prihvatio suspenziju, ako bi to značilo da će klub ući u finale. Igrači moraju da razmišljaju isto tako", rekao je Murinjo.

Tako je razmišljao i Bane Ivanović, srpski reprezentativac koji je odligrao maestralno u revanš meču na Nou Kampu, ali zbog novog žutog kartona neće moći da zaigra za Čelsi u finalu Lige šampiona. Njegovo odsustvo nije ostavilo ravnodušnog Didijea Drogbu.


Real je u prvom meču polufinala poražen u Minhenu od Bajerna sa 2:1.

"Želimo i verujemo da zaslužujemo mesto u finalu. Sada moramo do njega i da dođemo", istakao je trener Madriđana.

Revanš meč između Reala i Bajerna igra se u sredu od 20:45 na stadionu Santjago Bernabeu.

U finale se već plasirao Čelsi, koji je posle 2:2 na Barseloninom terenu, ukupnim rezultatom 3:2 prošao dalje.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Gvardiola: "Videćemo da li ostajem"

[h=1]Gvardiola: "Videćemo da li ostajem"
[/h] Izvor. B92 | MN


Trener Barselone Pep Gvardiola rekao je da će o svojoj budućnosti u klubu razgovarati sa predsednikom Sandrom Roselijem u narednim danima.

3493511114f97c43eb7ece559964709_orig.jpg

Beta

On je dodao da bi podrška koju ima od navijača, uprkos razočarenju zbog ispadanja iz Lige šampiona, mogla da ga ubedi da ostane u klubu.
"U narednih par dana ću razgovarati sa predsednikom, kada ćemo doneti odluku šta je najbolje za klub.“
Gvardiola je stao na stranu Lionela Mesija, koji je promašio možda i odlučujući jedanaesterac za plasman Barselone u finale Lige šampiona.

"Zahvaljujući njemu smo ove sezone došli ovako daleko. Radije bih da mu se zahvalim za sve što je uradio, nego da ga kritikujem. Moje divljenje prema njemu ne poznaje granice. On je primer za sve nas, njegova igra nas inspiriše. On je smeo, hrabar i igra fantastično u svim uslovima. Ne sumnjam da će biti tužan u nardenih nekoliko sati, ali ponekad se smejete, ponekad ste tužni, a sada je na nas došao red da budemo tužni. Neko drugi ide u Minhen na finale, a mi ćemo se vratiti sledeće godine", rekao je Gvardiola nakon revanša sa Čelsijem.

Gvardiola je rekao da mora da nauči neke lekcije iz taktike, ali neće promeniti stil igre svog tima.

"Možda smo uradili nešto što ne treba, pokušaćemo da uvidimo greške i da ih ispravimo u budućnosti. Možda je ovo lekcija koju treba da naučim, da se nekad povučemo nazad i ne igramo ovoliko napadački. Ali mi nismo ekipa koja može da igra na različite načine. Imamo specifičan stil igre na koji se protivnik prilagođava. Uradili smo sve što smo mogli, došli smo do polufinala, ali dalje nismo mogli."
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
[h=1]LŠ: Bajern u finalu posle penala![/h] Izvor. B92 | SO



Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali madridski Real.

1951155724f9850be572f9529818180_orig.jpg
Domaći Real je golovima Ronalda (prvi iz penala) posle 14 minuta vodio sa 2:0, ali je u 27. minutu Roben iz penala smanjio na 2:1.
Do kraja nije bilo pogodaka, pa su odlučivali jedanaesterci, s obzirom da je u Minhenu bilo 2:1 za Bajern. Nojer i Kasiljas odbranili su po dva penala, a presudio je promašaj Ramosa posle kojeg je Švajnštajger pogodio za plasman u finale.
Real Madrid: Kasiljas, Arbeloa, Marselo, Ramos, Pepe, Kedira, Alonso, Ozil (Granero 111'), Di Marija (Kaka 75'), Ronaldo, Benzema (Iguain 106').
Bajern: Nojer, Alaba, Lamm, Badštuber, Boateng, Luis Gustavo, Švajnštajger, Kros, Riberi (Miler 96'), Roben, Gomes.

Utakmica je počela u visokom ritmu, a važnost meča jasno se videla u nekoliko agresivnih startova na samom početku.

Već u trećem minutu Real je stigao do šanse – Di Marija, koji je bio jedan od najlošijih u ’kraljevskom’ klubu na derbiju sa Barsom, prošao je po desnoj strani i dodao je do Kedira, ali je reprzentativac Nemačke šutirao pravo u Nojera.
1968555734f9850be70634048548533_orig.jpg
Samo tri minuta kasnije domaći stižu do vođstva – Marselo je centrirao sa leve strane, Di Marija je ’hvatao’ volej, a lopta je posle njegovog šuta pogodila Alabu u ruku. Sudija Viktor Kašai pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač penala bio je Kristijano Ronaldo.

Pravo je čudo kako Bajern u osmom minutu nije izjednačio rezultat. Alaba je munjevito prošao po levoj strani i idealno je ubacio loptu za Robena, koji je boljom, levom nogom prebacio gol sa 5m.

I u 12. minutu Bajern je imao veliku šansu za izjednačenje. Gomes je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Kasiljas je nedovoljno dobro intervenisao, ali je Kedira klizećim startom u poslednjem trenutku sprečio Riberija da odbijenu loptu pošalje u mrežu.

Kazna za promašaje stigla je Bavarce nakon samo dva minuta. Ničija lopta odbila se do Ozila, a bivši fudbaler Verdera fantastično je proigrao usamljenog Ronalda na ivici šesnaesterca. Portugalac je mogao da bira u koju će stranu da šutira i poslao je loptu u donji desni ugao Nojerovog gola – 2:0.

Ostalo je pitanje – da li je Portugalac bio u ofsajdu?
12533787674f9857dfe3a56128509405_orig.jpg
Bajern je jednom već bio u sličnoj, čak težoj situaciji, u četvrtfinalu LŠ sa Mančester junajtedom u sezoni 2009/2010. Posle pobede od 2:1 kod kuće, Bajern je u Mančesteru gubio 3:0, ali je dao dva gola i prošao dalje. Drugi gol dao je Arjen Roben.

U 20. minutu stvorila se gužva u šesnaestercu domaćih posle kornera Krosa, ali Boateng i Badštuber nisu adekvatno iskoristili blagu paniku u Realovoj odbrani.

Upravo je Boateng mogao da košta svoj tim i trećeg primljenog gola u 25. minutu. Ronaldo je u polukontri centrirao sa leve strane, Nojer je skrenuo loptu, a Boateng je oklevao da je izbije, nešto nalik Pujolu kod prvog gola Reala u subotnjem derbiju.

Ipak, štoper Bajerna nije kažnjen za neodlučnost, a već u narednoj akciji dosuđen je jedanaesterac za gostujuću ekipu. Roben je ubacio loptu u šesnaesterac, a posle kontakta Pepea sa Gomesom Kasai je dosudio novi penal, u 27. minutu.
14888515384f9850be9b1e5566073445_orig.jpg
Roben, čovek koji je u Bundesligi promašio ključni penal u duelu sa Borusijom Dortmund, šutirao je u donji desni ugao, Kasiljas je zakačio loptu, ali je ona od stative ipak završila u golu.

Nijedna od ekipa ni za pedalj nije odstupala od ofanzivne taktike, bilo je mnogo prostora za hitre fudbalere na obe strane, pa su se prilike i dalje nizale.

Tek je proteklo pola sata igre, Ronaldo dodaje do Benzeme u polukontri, a mudar šut Francuza iskosa sa desne stane završava pored leve stative. U 34. minutu Bajern je vrlo lako mogao da izjednači – Kros je blefirao šut i potom je maestralno uposlio Gomesa, ali njegov udarac zaustavio je odlično postavljeni Kasiljas.

Samo minut kasnije Arbeloa je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Riberija, a na drugoj strani Nojer je sa lakoćom ukrotio udarac Ronalda iz slobodnog udarca.
5738954574f98564cc3150332540492_orig.jpg
Do kraja poluvremena Bajern je imao još jednu lepu šansu, nakon što je Pepe u 45. minutu faulirao Robena na ivici šesnaesterca. Holanđanin je šutirao u bliži ugao Kasiljasovog gola, lopta je na putu pogodila u ruku Pepea, to je ostalo neprimećeno, a golman domaćih izbio je loptu u polje.

Početak drugog poluvremena doneo je jednako dinamičan fudbal kao u prvih 45 minuta, a prvu šansu imao je Bajern. lam je centrirao sa desne strane, Gomes je nadvisio Pepea, ali je negov udarac glavom završio pored leve stative.

Posle perioda nešto mirnije igre iznenada se u prilici našao Benzema u 56. minutu, ali njegov udarac iskosa sa desne strane odbranio je Nojer.

Tempo je i dalje bio relativno visok, obe ekipe trudile su se svim silama da dođu do gola, ali u prvom poluvremenu videli smo više povezanih akcija. U 66. minutu Roben se stuštio po desnoj strani, prošao je dvojicu protivničkih igrača, ali je Kasiljas na vreme istrčao i pokupio loptu.
17646630964f985ed007f0f150286757_orig.jpg
Kako je vreme prolazilo, bilo je evidentno da igrači oba tima pomalo gube snagu, a sa njome i koncentraciju.

Ronaldo je dva puta pokušao iz slobodnih udaraca, prvi put je lopta išla pravo u Nojera, a drugi put je Portugalac šutirao visoko preko gola. Murinjo je ljutito regovao posle nekoliko loših dodavanja svojih fudbalera i u 75. minutu reagovao je uvođenjem Kake umesto Di Marije.

Posle duže vremena videli smo veliku šansu, u 86. minutu Gomes je mogao da reši sve dileme u vezi sa plasmanom u finale.

Alaba je savršeno primio loptu na levoj strani, na isti način je dodao do Robena, koji pronalazi Gomesa na šest metara od gola, ali napadač gostiju je bespotrebno oklevao i odbrana Reala uspela je da interveniše.

To je bila poslednja prilika u 90 minuta meča, a posle pet minuta pauze ušlo se u produžetke.
9500792064f9868e709a2e224248300_orig.jpg
Iako je Bajern odmarao igrače za vikend a Real je imao iznurujući derbi sa Barselonom, nekako se činilo da domaći fudbaleri imaju više snage. Ipak, kako se to često događa u produžecima, obe ekipe su zaigrale opreznije i čekale su grešku rivala.

Real je blizu pogotku bio posle prodora Kake, ali je Brazilac loše dodao loptu u odsudnom trenutku, a u drugom produžetlu Granero je dobio žuti karton zbog simulacije u kaznenom prostoru.

I Bajern je imao nekoliko solidnih kombinacija, ali nedostajalo je završno dodavanje, videlo se da su i Bavarci na izmaku snage.
3920043004f986d3f481bb064225329_orig.jpg
Golova nije bilo, pa su o plasmanu u finale Lige šampiona odlučivali penali. U prve dve serije Nojer je 'pročitao' šuteve Ronalda i Kake u donji desni ugao, ali mu se Kasiljas revanširao u trećoj i četvrtoj seriji. Prvo je odbranio Krosov udarac u donji levi ugao, a zatim i Lamov slabašni pokušaj po sredini gola.

Međutim, odmah posle Lamovog promašaja, Ramos je šutirao preko gola, a hladnokrvni Švajnštajger doneo je Bajernu plasman u finale.

Penali:
1. serija: Alaba gol – Ronaldo promašaj (odbrana Nojera)
2. serija: Gomes gol – Kaka promašaj (odbrana Nojera)
3. serija: Kros promašaj (odbrana Kasiljasa) – Alonso gol
4. serija: Lam promašaj (odbrana Kasiljasa) – Ramos promašaj (preko gola)
5. serija: Švajnštajger gol, Bajern u finalu

U finalu 19. maja na Alijanc Areni u Minhenu sastaće se Bajern i Čelsi. Biće to prvi put od 1984. godine da je jedan tim domaćin u borbi za trofej evropskog prvaka – poslednji put to se dogodilo 1984. godine kada je Roma izgubila od Liverpula.

Poslednji put šampion Evrope na svom stadionu postao je Inter 1965. godine.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Svaka cast Bajernu i Celziju sto su nam omogucili finale bez sminkera iz Barselone i Madrida. Barsa igra najbolji fudbal, ali smorili su bre vise.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
[h=1] Murinjo: To je fudbal! [/h] 26. april 2012. 00:41 > 00:44

Portugalac ponosan na igrače Reala posle neuspeha u polufinale Lige šampiona. "Pre dve godine ja sam se radovao, a Bajern tugovao, sada je obrnuto. To je fudbal", rekao Žoze Murinjo.
v242414p0.jpg

Šok na Bernabeu!

Žoze Murinjo nije uspeo. Na kolenima, u neverici, je gledao kako Bastijan Švajnštajger uzima zalet, šutira i vara Ikera Kasiljasa...

Gotovo je! Real se ni posle deset godina neće boriti za novi trofej Lige šampiona. U finale je potpuno zasluženo otišao Bajern. Murinju je posle meča ostalo samo da čestita protivniku. Moraće da sačeka novu priliku da se sa najskupljim timom u istoriji fudbala popne na krov Evrope!

"To je fudbal", počeo je portugalski stručnjak.

"Momci su bili fantastični, sa neverovatnim mentalitetom. Ali, stigao nas je umor, odigrali smo nekoliko velikih utakmica, a vrhunac sezone je bio prošlog vikenda protiv Barselone", dodao je "specijalni".

On je naglasio da je meč bio izuzetno borben, da su oba tima uložila mnogo emocija. Murinjo, koji je sa Portom i Interom bio prvak Evrope, podsetio je da se u fudbalu nekada raduješ, ali i da takođe ponekad moraš i da izgubiš.

"Pre dve godine ja sam se radovao sa Interom, a Bajern je tugovao. Žao mi je igrača, ali trofeji polako dolaze. Prošle godine smo osvojili Kup, ove smo na pragu da budemo prvaci Španije. Ponosan sam na igrače i ne mogu nikako da ih kritikujem, nemam ni zbog čega. Fudbal je takav", ponovio je Murinjo.

Novinare je interesovalo i njegovo mišljenje vezano za promašaj Kristijana Ronalda u penal seriji.

"Ne možeš uvek da pogodiš. Nisam od onih koji vole poređenja, i ne mogu da kažem ko je bolji - Ronaldo ili Mesi, ali Kristijano je ove sezone daleko najbolji. Juče je Mesi promašio, danas Ronaldo. Život ide dalje... Ne znam da li je on pogrešio ili je Nojer dobro reagovao, ali posle dva sata životinjskih napora igrači su iscrpljeni", završio je Murinjo.

Iker Kasiljas opet neće kao kapiten predvoditi Real u finalu Lige šampiona.

"Odigrali smo dobru utakmicu, dobro je otvorili, a u penalima nismo imali sreće. Ovaj poraz neće loše uticati na nas u budućnosti, Bajern je bio dobar i želim mu sreću u finalu", rekao je golman Reala, koji od 2002. godine čeka da ponovo zaigra u utakmici za veliki trofej.

Kasiljas je tokom meča dobijao ovacije sa tribina, a one su najglasnije bile pred početak i za vreme penal serije.

"Moram da se zahvalim navijačima, ali penali su 'lutrija'", kratko je rekao kapiten madridskog kluba.

(MONDO, foto: AP)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Hajnkes: Čelsijeva pobeda nad Barsom je remek-delo

Hajnkes: Čelsijeva pobeda nad Barsom je remek-delo


Blic


Trener Bajerna iz Minhena Jup Hajnkes priznao je da je iznenađen plasmanom Čelsija u finale Lige šampiona, čestitavši im na taktičkom remek-delu protiv Barselone.

238721_610xcaax3y4o_f.jpg


Hajnkes smatra da suspenzija četiri igrača Čelsija neće biti prednost Bajerna u finalnom okršaju. Londonski klub igraće bez kapitena Džona Terija, Ramireša, Branislava Ivanovića i Raula Meireleša, ali i Bajern će nastupiti u oslabljenom sastavu jer su zbog žutih kartona suspendovani David Alaba, Holger Badštuber i Luis Gustavo.

''Šteta što će se dobri igrači u obe ekipe propustiti finale. To je znak i za UEFA da se razmisli o promeni pravilnika kažnjavanja. Izgubili smo igrače koji su bili konstantni i važni za našu igru, nikako nismo u prednosti'', rekao je Hajnkes.

Nemački stručnjak je pohvalio i igru Čelsija u oba meča protiv sada već bivšeg prvaka Evrope.

''Ostavili su dobar utisak i u prvom meču, oni su skup velikih profesionalaca i zaslužili su finale. Iskoristili su umor Barselone, uz to su bili svesni da ne mogu da se otvore previše i pobedili su taktičkim remek-delom'', rekao je Hajnkes.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Aleksis Sančez: Teri je postupio sramno

Aleksis Sančez: Teri je postupio sramno


Tanjug |




Fudbaler Barselone Aleksis Sančez izjavio je da kapiten Čelsija Džon Teri mora da preuzme odgovornost za svoje postupke i da se stidi zbog nesportskog poteza u revanš utakmici polufinala Lige šampiona.

238254_mdf22859_f.jpg


Turski sudija Kunejt Čakir isključio je Terija nakon što je u 37. minutu s leđa kolenom udario u butinu napadača Barselone.


"Postupio je sramno, nisam to očekivao od igrača kao što je Teri. Bio sam šokiran, jer ga nisam isprovocirao, iako je utakmica bila od velike važnosti za oba tima. Iskren da budem srećan sam što su sudije videle i što će Teri morati da preuzme odgovornost za svoje postupke", rekao je Sančez.

Odbrambeni fudbaler Čelsija najpre je rekao da je nevin, ali se posle odgledanog snimka, izvinio protivniku.


"Nisam razgovarao s njim posle meča, nije mi se izvinio, ali mislim da je bio obuzet slavljem. Prešao je granicu, mogao je da naškodi timu, međutim imao je sreće jer su prošli u finale. Ne mislim da je to bilo pošteno", dodao je Sančez.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top