laptop problem

Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
nemogu da formatiram laptop, acer aspire 1300, zna li neko objaniti ovaj problem, nemogu pkrenuti boot, non emulation booting, javlja mi se ta poruka prilikom ucitavanja xp-boot fila.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
156
nemogu da formatiram laptop, acer aspire 1300, zna li neko objaniti ovaj problem, nemogu pkrenuti boot, non emulation booting, javlja mi se ta poruka prilikom ucitavanja xp-boot fila.



1.nisi dobro namjestio u biosu boot opcije(da diže s cd-a)
2.cd nije bootabilan
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Nisi jedini koji ima taj problem prilikom instalacije Windows-a na laptop. Mislim da je problem u BIOS-u laptopa, tacnije u nekoj opciji koja je uzrok ovoj pojavi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da kao sto rime rece, vidi taj tutorijal, fali ti driver za SATA kontroler ili iskljuci u BIOS/ Advanced AHCI controller (SATA Native)
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
vec je bio instaliran win xp, e sada u opste nece da prihvati ni jedan boot operativni sisitem, pokusavao sam sa linux, nece ni njega da prihvati, trazi mi preko flopy diska da uradim format, e sad molio bih da mi neko objasni proceduru za format preko f.d, nemogu se setiti bas toga.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate jesi li namestio u BIOS-u da ti First Boot Device bude CD/DVD-ROM, dakle u Advanced, pogledaj malo bolje nize imas tu opciju sigurno, ne treba ti fomat sa Floppy diskete jer je nemas u osnovi, to je lap-top?
Format sa floppy diskete ida kada nije boot CD XP u DOS-u......a danas su kako ja znam svi boot-abilni.
 
Natrag
Top