Laptop problem sa bootovanjem OS

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Na laptopu imam dual boot win 7 i win 10 prije par dana dok sam bio na 7-ci i povezan preko adaptera jer baterija drzi svega 40 min. u iskacucem prozoru dobijem obavjestenje da razmislim o njenoj zamjeni. Primjetio sam da lampica koja signalizira punjenje stalno gori naranđasto bio LP na punjacu ili ne nikako da prebaci na plavu boju koja je znak da je baterija napunjena. Tokom rada nakon prikazanog obavjestenja LP se sam ugasio prilikom ponovog startovanja nikako da se pojavi dual boot za izbor OS. Sam se resetuje i jedino sto mogu da uradim da preko tipke f2 uđem u podesavanja za bios. Probao sam sa dizanja OS sa cd i flesh memorije ali bezuspjesno kursor u gornjem lijevom uglu samo treperi par sekundi i LP se sam resetuje. Pokretanje sam radio sa i bez baterije.
Da li je moguce da je zbog nje mozda otkazao hdd.
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
34
HD otkaze kad mu dodje vreme ne mora da ima veze sa bilo cim. Uradi format podigni jedan OS i testiraj hd ili ssd ,ram. Mozes i preko flesha da sa Hiren Boot pokusas da resis problem.

 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
pokušaj sa drugim ispravljačom najčešće oni crknu ali ne toliko da neradi
laptop, uspori sa radom nenormalno
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Probao sam drugi ispravljač u biosu podesavao da se pokrene instalacioni usb sa win 10 i cd sa win 7 ali ne reaguje samo ga resetuje. Otvarao da vidim da nije neki spoj na matičnoj ploči međutim sve je ok.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Zdravo, kakve su temperature na laptop-u? Da li se cuje ventilator? Koji je model laptop-a? Da li se laptop resetuje dok je u BIOS-u ili samo dok pokusavate da bootujete OS?
Ponekad, kada je baterija pri kraju zivota, i ako je laptop stalno na punjacu, dolazi do pregrejavanja baterije, sto dovodi do daljeg grejanja komponenti.
Pokusajte da izvadite bateriju i punjac, zadrzite gugme za paljenje 1 minut, posle toga prikljucite samo punjac i startujte laptop. Restujte podesavanja BIOS-a na default, sacuvajte podesavanja.
Posle toga pokrenite laptop i ostavite da radi bez boot-ovanja OS i vidite da li ce da se ugasi. Takodje bih preporucio da pokusate da reseat-ujete DIMM ako je jedan instaliran ili ako imate vise DIMM modula da pokusate samo sa jednim u razlicitim slotovima.

Nazalost kod laptopova ovakvo ponasanje moze da izazove svasta, moze da se desi da zeza konektor za punjac, maticna ploca, DIMM, GPU, fan pa cak i neisparvan WIFI module. Tako da je najbolje krenuti metodom eliminacije.
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
34
Probao sam drugi ispravljač u biosu podesavao da se pokrene instalacioni usb sa win 10 i cd sa win 7 ali ne reaguje samo ga resetuje. Otvarao da vidim da nije neki spoj na matičnoj ploči međutim sve je ok.
Metoda eliminacije ako mozes ako ne, pravac servis . Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probao sam drugi ispravljač u biosu podesavao da se pokrene instalacioni usb sa win 10 i cd sa win 7 ali ne reaguje samo ga resetuje. Otvarao da vidim da nije neki spoj na matičnoj ploči međutim sve je ok.
Kada hoces da inastaliras Win.7 posle Win.10 moras da promenis komandu u BIOS-u sa UEFI na SATA.da bi sedmica mogla da se instalira.
 
Natrag
Top