Laptop HP Compaq nc 6220

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Laptop se sam resetuje odjednom, samo cijukne i pocne ponovo da se pali, sta moze biti? Da li se nesto pregreva ili sta? Hard je promenjen posto nije bio hteo ni sistem da digne, sad sam podigao 7 jedva, posto se gasio pr instalaciji pa stalno nastavljao.. Xp nije mogao nikako posto se gasi
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Najvise lici na pregrevanje, mada moze biti i los modul memorije. Za pocetak izvadite memorije, meksom gumicom za grafitnu olovku ocistite kontakte, pa vratite memorije. Ako nije to onda bi ga trebalo otvoriti i ocistiti od prasine...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Takodje nije lose izvrsiti dijagnostiku tog harda, kolika mu je temperatura, mada i sam spoj izmedju harda i lapa nije lose malo ocistiti, ako je moguce. Ovo sto kazes da cijukne nesto, to se obicno javlja kod starta kompa kada ploca signalizira svojom zvukovnom podlogom da nesto nije u redu. Ako te ne mrzi izvuci hard, a sistem podigni Live verzijom i tako ga ostavi malo duze, da bi smo eliminisali mogucnost neispravnog harda. Ruku na srce, nema veze sto ste ga skoro promenili, jel mnogi vole da uvale uda za bele bubrege, ako me shvatate sta sam hteo reci.
Sve u svemu, ako je hard u redu, za naredni trening prelazimo na tutorijal sa procesorom, a vi ste duzni da u medjuvremenu poterate i par programa za proveru temperature istog(procesora i grafe).
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Otvarao sam ga jos pre, danas sam video da je losa pasta, tj da je nema, pa sam stavio ovu za zube privremeno, dok sutra ne stavim termalnu, izvadio sam ram i probao sam bez jednog rama, radio je bez problema, stim sto sam hard ucvrstio. Kod njega se hard samo obada i to je to a bude labav, pa sam ubacio papira nagurao da bude utegnuti ne moze da vrda, ocistio ram i vratio, i za sad je sve uredu..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
To je to, los kontakt. Samo sad imas drugi zadatak,
skini i instaliraj HD Tune Pro,
i proveri koliko ti je bad sektora napravila ova mini kampanja.
Ako ih nema, e onda si se iz svega ovoga izvukao relativno jeftino..
 
Natrag
Top