ЛАПТОП ГРЕЈЕ КАО РЕШО НЕ ВРЕИ ЧИШЋЕЊЕ

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Фучиименс Еспримо Мoбиле V5535
Купљен пре 8 година. Никад чишћен до пре месец дана. Радио нормално до летос, када је почео да се греје и кочи. Тада сам убацивао неке туђе флешове, мислио да је због тога. Чистио са свим могућим антитројанцима. Па се летос навучем ан фејсбук-преферанс, где се закивао тотално, па испаднем најгори.
Пре месец дана му у сервису очисте човек процесор. И није био превише прљав.
Он греје још јаче, само сада не греје доле, него горе, лаво од миша, када куцам нешто, брид длана леве руке ми се загреје. Онда повремено почне да хучи и да се тресе, када га гасим присилно.
Однесем јутрос у сервис, рекламирам, кажем да нису добро урадили. Човек пред мном све отвори, све чисто, види да ли је притегнут шраф вентилатора, промени термо-пасту.
Он опет...

Сад сам слуђен.
Него, негде ми неко рече да вируси и уљези могу да преживе и форматирање партиције Ц и да се увуку директно у процесор. И да можда они задају процесору неке радње од којих се греје. Кажу да онда мора да се скида процесор, па да се мења нека батерија...

Је ли то могуће?
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Да не отварам нову тему на форуму "Заштита" да питам овде:
1. Био сам уградио Авиру, па је деинсталирао и ставио АВГ. Међутим, на таск-бару ми остало оно Avira spead up. То не могу да склоним, Одем на партицију Ц и покушам да обришем из Програм фајлс, али се не да, каже да немам адм. дозволу.
2. Исти случај са Реал Плејером. Био га уградио, али на ком год а сам сајту, на самом врху изнад менија, стоји оно плаво R за Real player dowlnoader. Што ће ми то кад на Мозили имам додатак за скидање са Јутјуба.
онда деинсталирам Реал плејер, али ми и он остане у Програм Фајл.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Еспримо Мoбиле V5535 je inace poznat kao "furunce". Tvoj osnovni problem nije grejanje CPU, njemu nece nista biti - vec graficki cip u blizini procesora. Da li si svestan da ti je grafika SIS Mirage (popularna "sisovaca")i da je i manje od pasijansa dovoljno da je pregreje. Hladjenje je lako resiti, dovoljno je da skines poklopac odozdo i radis bez njega. Ako uz to stavis lap na postolje sa ventilatorom nikada se nece ni zagrejati a kamoli pregerejati. Bez toga jedino sto mozes da uradis je da zamenis fan u laptopu i vidis koliko si dobio ali iskreno - neces dobiti nista.

EDIT: Sto se tice drugog pitanja - najlakse ti je da bootujes sa Hiren's CD-a i obrises foldere programa koji ti stvaraju probleme.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Скинем поклопац и кажем прашини: Добро дошла!
*
Него, занима ме овај део твојих речи:
Da li si svestan da ti je grafika SIS Mirage (popularna "sisovaca")

Када ми је човек уграђивао Виндоус 7, ишао је на неки сетинг монитора. Па ми је првих неколико дана стално излазило прозорче SIS VGA UTILITIES Да то нема везе са тим?

Приликом провере и чишћења, човек ми даде портабле еверест ултимате, то ваљда служи да се види како шта ради, али ми на брзину објасни како се користи и сад не знам...

Сад га актвириах,м каже да је тем ЦУ око 65 степени Ц Је ли то много? А вентилатор дрнда. Да се нешто не поквари?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
SIS VGA UTILITIES si dobio i instalirao sa drajverima za grafiku. Legalan program je u pitanju. Nije problem u njemu vec u cinjenici da je grafika neverovatno slaba. 65 stepeni je mnogo ali tesko ces uspeti ista da uradis van onoga sto sam ti vec rekao. Drzi skinut donji poklopac pa laptop stavi na cooling pad. Neces imati problema sa temperaturom. Obicno ljudi koriste program SpeedFan za pracenje temperature ali i Everest i gomila drugih ce ti zavrsiti posao.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Скинуо поклопац... Живели Марфијеви закони: Пре сам могао 15 - 20 минута да радим па се лује о дрндање, па га бацим на стенбадј, па 10 минута радим.
Сад, када сам скинуо нпоклопац, почео да зуји одмах...
Него, "кулинг пад" кд Кинеза кошта 15 евра. Можда толико не кошта ни неки део.
Очигледно је да је нешто ослабило у процесору... Незгодно што су сад празници, обећа неко у једном сервису да испита сваки део посебно
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Cooling pad kupi na najblizoj pijaci za najvise 200 dinara.

Nego, nisam razumeo. Sta zuji i da li bez poklopca radi i koliko dugo? Kolika je temperatura u everestu bez poklopca?

Procesor svakako nije oslabio. Uzgred, koji CPU je u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
пре 5 минута вратио из спавања и још је до 50 степени. А подаци о прPROCESOR.jpg оцесору су на слици
 
Natrag
Top