lap top se restartuje tokom instalacije win7sp1

Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
U pitanju je TOSHIBA lap top model no. PSLB0E-06R01GY4. Podesio sam da mi sistem (win 7 sp1) diže sa cd-a i sve pokrene lepo, napravim particije i dolazi do restartovanja. Probao sam par puta i uvek isto, samo u drugoj fazi instalacije (nekad pre, nekad kasnije). Problem, zbog kog sam i hteo da uradim reinstalaciju, je bio kad se upali lap top izlazila je poruka "boot mngr is missing"... Probao sam da ga popravim i nije registrovao nijedan sistem. Lap top nije moj, pa ne znam šta su radili... Da nije prljav (što verujem da jeste, jer se tako ophode prema uređajima) pa se zbog toga restartuje? Ako neko ima ideju, hvala unapred! Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Kao što kolega kaže, + dodatno provjeri ako umiješ da otvoriš pažljivo lap top da ga očistiš komplet od prašine. Zaviri dobro u rebra od hladnjaka raznih, pogotovo od procesora.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Instalacija je uspela, ali nisam drzao lap top na podlozi (stolu) kako treba da stoji, vec sam ga okrenuo da stoji na monitoru (da ima veci dotok hladnog vazduha), pa se manje grejao mozda. Provericu sektore i videcu da ocistim od prasine. Hvala na odgovorima.
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Nikad nisam obraćao pažnju na ovo, pa sada kad sam pogledao dok nije ništa instalirano i video da win7 ultimate 32bit zauzima 11gb? Jel to ok? :) zauzece bez programa.jpg
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Normalno je ali nije normalno da ostaviš tako malu particiju za instalaciju operativnog sistema i ostalih programa...
Decko ciji je lap top koristi 2 funkcije na kompu, ali bukvalno... Veruj mi da mu vise treba za DATA nego za programe... U svakom slucaju si u pravu da je malo prostora...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
vise treba za DATA nego za programe...
U tom slucaju udji u kontrolni panel, pa preko system udji u Advanced i perfomance, pa u advanced promeni memory usage na System cache, znaci programi direktno nece od ovoga imati nikakve koristi, ali ce pristup podacima(data) biti znacajnije olaksan. Takodje moze da povecas paging files ili totalno prebacis virtuelnu memoriju na drugu particiju. Prema svemu sudeci mogo bi da pazaris jednu fles memoriju i ubacis je u status da ti radi kao "lazni" ram(win Vista, pa na gore), naravno ram ne moze nista da zameni, ali ce ovo znacajno ubrzati transfer (DATA) podataka.
Kod:
[URL="http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/using-windows-readyboost-to-increase-performance/"]Readyboost[/URL]
 
Natrag
Top