Lap top ne prihvata usb i micro sd

Učlanjen(a)
06.05.2014
Poruka
5
Pozdrav svima,

Pre mesec i po sam kupila lap top Acer notebook V5WE2 / Z5WE1/Z5WE3
Kada je kupljen OS je bio Linux pa je u "Servisu" instaliran Windows 7.
Naime,sve radi normalno,da bi pre mesec dana poceo da zavitlava sa USB portom (lako prihvata usb za Nikon foto aparat i 2.0 usb (prenosni),kao i prenosni hard disk ali nista drugo ne prihvata.
Micro sd karticu i TP link (instaliran disk) ne prihvata ni na jednom USB prikljucku (ima ih tri).
U faxes and printers vidi sve ali nece nista da pokrene od navedenaa dva.
Koliko sam uspela da vidim potreban mu je driwer za usb,pokusana je instalacija driwea ali opet nista.Molim vas za pomoc i svaki savet je dobrodosao!

Hvala! :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pozdrav svima,

Pre mesec i po sam kupila lap top Acer notebook V5WE2 / Z5WE1/Z5WE3
Kada je kupljen OS je bio Linux pa je u "Servisu" instaliran Windows 7.
Naime,sve radi normalno,da bi pre mesec dana poceo da zavitlava sa USB portom (lako prihvata usb za Nikon foto aparat i 2.0 usb (prenosni),kao i prenosni hard disk ali nista drugo ne prihvata.
Micro sd karticu i TP link (instaliran disk) ne prihvata ni na jednom USB prikljucku (ima ih tri).
U faxes and printers vidi sve ali nece nista da pokrene od navedenaa dva.
Koliko sam uspela da vidim potreban mu je driwer za usb,pokusana je instalacija driwea ali opet nista.Molim vas za pomoc i svaki savet je dobrodosao!

Hvala! :)

Hajde uslikaj Device Menager pa postavi sliku da vidimo šta je žuto....
 
Učlanjen(a)
06.05.2014
Poruka
5
Probala sam da instaliram driwer koji sam skinula sa interneta,ali opet nista. :s
Kada se ukljuci TP link ili USB od 16gb pojavi se zuti uzvicnik u Unspecified i trazi driwere.
Da li bi mu pomoglo obaranje sistema i reinstalacija programa.
Izvinjavam se na losoj slici ali nije moglo bolje. :(
 

Prilozi

  • laptop.jpg
    laptop.jpg
    15,7 KB · Pregleda: 8
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Mozda ti Hardware-ski nisu ispravni portovi jeli li probala reinstalirati OS ?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Probala sam da instaliram driwer koji sam skinula sa interneta,ali opet nista. :s
Kada se ukljuci TP link ili USB od 16gb pojavi se zuti uzvicnik u Unspecified i trazi driwere.
Da li bi mu pomoglo obaranje sistema i reinstalacija programa.
Izvinjavam se na losoj slici ali nije moglo bolje. :(

Desni klik na My Computers>>>Propertis>>>Device Menager>>>i tu nam sliku postavi....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Moze biti da imas malware u racunaru, koristis li neku AV zastitu i koju?
takodje bi bilo dobro sa CCleaner Pro srediti malo racunar, odnosno sistem ocistiti od nepotrebnih i zastarelih podataka (programskih), kao i prefetch-a, cache i temporary datoteka.
Od kada je to pocelo da se dogadja, odnosno, sta si prvo primetila kada je to pocelo da se dogadja, ipak je to relativno nov sistem, zato i sumnjam na neki malware jer on to hoce da radi, kada su inficirani prenosivi uredjaji.
Sto se tice driver-a, prenosive memorije ne koriste dodatne drivere, vec ih sistem sam generise i dodeljuje u registar, nije potrebna nikakva korisnicka intervencija (osim ako proizvodjac drugacije nije naveo).
 
Natrag
Top