Lamp podešavanje

Učlanjen(a)
04.12.2013
Poruka
3
Nisam našao odgovarajuću temu pa rekoh da ja to učinim.
Elem, kao relativno mlad Linuks korisnik, imam problema sa lokalnim serverom na Linuksu.
Lokalni server koristim za rad na pravljenju sajtu koji se sastoji od više stranica.
LAMP sam uspešno instalirao i konfigurisao apache, tako da prikazuje početnu stranicu (index.html).
Problem je kad pokušam da otvorim drugu stranicu (primer localhost/kontakt.html) pojavljuje mi se greška 404 Not Found. Ne znam gde grešim. Sve stranice sajta su postavljene u isti folder gde je i početna stranica. Bar tako je trebalo kod Windows lokalnog servera.
Što je najgore goglanje mi ne pomaže jer verovatno ne znam da postavim pitanje kako valja na engleskom:assassin:
Može mala pomoć od iskusnijih forumaša?;)
 
Učlanjen(a)
04.12.2013
Poruka
3
Našao sam u čemu je problem.:gl_sigh:Druga html stranica je počinjala velikim slovom a ja kucao malim.
Molim admina da obriše temu ako smatra da nije od koristi
 
Učlanjen(a)
04.12.2013
Poruka
3
Nisam mislio da će ovaj prelazak na Linux biti lagan, ali bogami teško je pronaći pravu smernicu.
Sada imam problem sa slanjem pošte. Namera je da se pošta samo testira slanje i da ostaje u folderu na lokalu.
Ali opet imam problema. Instalirao sam postfix, uradio neka podešavanja kako sam našao na internetu ali nešto nije u redu.
Pošta se ne šalje. Reč je o Ubuntu 15-04. Jel ima neko ideju ili pravi tutorijal za ovaj problem?
 
Natrag
Top