Kuzmanović zadovoljan Štutgartom

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kuzmanović zadovoljan Štutgartom
2. septembar 2009. 18:39

6292311564a9e9fae15c7a835379212_big.jpg


Fudbalski reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović objasnio je da je otišao iz Fiorentine u Štutgart jer mu je bilo potrebno novo iskustvo u karijeri.

Kuzmanović je dodado da je oduvek želeo da igra u nemačkoj ligi. "Pred početak kvalifikacija za Ligu šampiona ljudi iz uprave Fiorentine su me pitali da li želim da ostanem ili da idem. Rekao sam im da me prodaju i prelazak u Štutgart je korak napred u mojoj karijeri.

Bilo mi je potrebno novo iskustvo, a oduvek sam želeo da igram u Bundesligi", rekao je Kuzmanović za sajt Fiorentine.

Kuzmanović je u Fiorentinu došao u januaru 2007. iz švajcarskog Bazela, a za italijansku ekipu odigrao je 70 prvenstvenih utakmica i postigao tri gola.

"U Firenci sam proveo lepe dve i po godine i igrao sam redovno. Onda se odjednom nešto promenilo, ni sam ne znam šta", kazao je on.

Fiorentina je u letnjem prelaznom roku angažovala Kristijana Zanetija, koji igra na poziciji zadnjeg "veznog" igrača, kao i Kuzmanović.

Reprezentativac Srbije ocenio je da će se njegova nova ekipa, Štutgart, u nemačkom prvenstvu boriti za titulu.

"Štutgart ima veliki broj kvalitetnih igrača, medju kojima su Aleksandar Hleb, Jens Leman i Pavel Pogrebnjak. Želim da osvojim titulu u Bundesligi. U Fiorentini je to bilo nemoguće, ali moja nova ekipa ima šampionski potencijal", zaključio je Kuzmanović, za kojeg je Štutgart morao da plati osam miliona evra italijanskom klubu.

Izvor: B92, Beta
 
Natrag
Top