Krvavi obračuni balkanskih EGWista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Ja ništa ne tvrdim. Po tom pitanju...


Ja i tebi kažem da ne moraš izlaziti..samo da živiš po Bibliji. Pa će ti se samo reći.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Opet te moram pitati. S obzirom da tvrdiš da tvoja subotarska sekta zvanično naučava pogansko Trojstvo od Katoličke crkve, zašto ti onda ne napustiš taj "subotarski Babilon" i zašto okolo ne urličeš pozivajući i druge subotare da iziđu? :)

Ja ništa ne tvrdim. Po tom pitanju...

Čovječe, kako možeš nekome "gledati ravno u oči i lagati"? Evo što si ustvrdio:

A Večno Sinovstvo nije Biblijski nauk iako ga Adventisti zvanično poučavaju..zapravo ne svi...to je nauk RKC tj. Nikejskog kreda vere. To uče isto i US Adventisti...tako da to trebaš malo videti u Pismu.

Ovakva bezočna laž i manipulacija zaslužuje nagradu, zato ti Albert i Jelena šalju blagoslove Velikog Arhitekta.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Jovan Prezviter je napisao(la):

A Večno Sinovstvo nije Biblijski nauk iako ga Adventisti zvanično poučavaju..zapravo ne svi...to je nauk RKC tj. Nikejskog kreda vere. To uče isto i US Adventisti...tako da to trebaš malo videti u Pismu.

Nisi razumeo nijanse u ovom tekstu. A sada da ti pojašnjavam detalje znam da ništa neće značiti. Iznijansirano je ovo pitanje...ako želiš iskren i otoren dijalog moraš razumeti ove iznijansirane razlike u verovanjima.

Ali kako očekivati da ti želiš da se ovo pitanje produbi posle ovog teksta:

Ovakva bezočna laž i manipulacija zaslužuje nagradu, zato ti Albert i Jelena šalju blagoslove Velikog Arhitekta.


Misliš da neko želi posle da se ozbiljno bavi pojašnjenjima i detljima.

Adventizam o ovom pitanju tek sklapa kockice...i uvek u tom sklapanju neka kockica može da bude na pogrešnom mestu a neka na pravom...ali ima se mogućnosti da se ona što je na pogrešnom izmesti na pravo i da se sklopi cela slika.

Neke se već sklapaju ispravnije...posebno po pitajnu "večnog sinovstva".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, kao što ste mogli vidjeti, čovjek manijakalno laže. Zaslužuje sve "pohvale" za ovu vještinu, i zaista je teško reći tko je od četvorice subotara ovdje u tome najveći. Ma, svi su oni sam vrh. Sve su to pacijenti Miroljuba i Simovića.

Oni i ne mogu drugačije. Zar si zaboravio da njihova "svesveta" nije znala šta govori?

I onda? Kada ćeš napustiti subotarsku babilonsku sektu koja je 1980. preuzela katoličko-babilonsko Trojstvo?

Da je taj kult preuzeo samo "trojstvo" (to u šta subotari veruju od 1980, Trojstvo onakvo kakvo ga Crkva propoveda nije. Mi ne propovedamo Boga sastavljenog od nekakvih "članova", niti propovedamo tri "bića"), nego je u maniru "imitatora", SDA (sledeći svog "duha proroštva", "pozajmljivala šta god da je smatrala za "potrebno" od svega i svakoga.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Dakle, kao što ste mogli vidjeti, čovjek manijakalno laže. Zaslužuje sve "pohvale" za ovu vještinu, i zaista je teško reći tko je od četvorice subotara ovdje u tome najveći. Ma, svi su oni sam vrh. Sve su to pacijenti Miroljuba i Simovića.

Ne nego ti ne znaš razlike i nijanse.
No, nije ni važno jer tebi nije važno šta ko kaže.
Istina je da neke varijante Trojstva u Adventizmu jesu kao katoličke, neke pak napreduju ka Biblijskoj.

Ne bih se bavio više tvojim procenama. Važno je šta Biblija kaže.

Ps..ti ne znaš ni Katoličko Trojstvo dok ti nisam pojasnio. Tako da priča je suvišna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Kažem i ovo...Adventizam još uvek nema definitivni kredo oko ovog pitanja..napreduje u razumevanju.

Biblijski stav je presudan u ovome.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top