Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, ne lupam ja, već Jehovini svedoci obmanjuju ljude jer pogrešno prevode reč Stauros, i ne uzimaju ceo kontekst, biblijski, istorijski, i filozofski, a ja sam tu analizu priložio, ali je tebi milija filozofija JS od istine, jer nisi spreman da je prihvatiš, jer bi tada morao da priznaš da JS greše.

Stauros je drveni uspravni stub sa prečagom, koji jedan pored drugog u nizu formiraju ogradu.
To se često može videti u istorijskim filmovima, gde duž Rimskog puta stoji pobodeno mnoštvo krstova jedan pored drugog, koji izgledaju kao dugačka ograda.

To što apostol kaže "DA JE ISUS OBEŠEN NA DRVO" to ne znači bukvalno na drvetu u šumi, već je tu akcenat na materijal od koga je taj krst bio načinjen, a to je od drveta.

Evi ponovo, pa dobro prouči.

http://serbianforum.org/threads/krst-u-hriscanstvu.740566/page-2#post-2249708

Laodikejac ,razmisli malo,
Zasto bi Pavle kazao ne samo da je Isus ubijen na "kslion: tj drvetu vec cak i da je obesen,a ne raspet???
delima ap 5:
30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da je obešen raspećem na drvenoj konstrukciji krsta.

Da je obešen na drugi način, onda bi to bilo bukvalno kao Juda oko vrata, jer i za njega kaže da je obešen na drvo.

Dakle, misli se na raspeće na drvenom krstu, sa klinovima probijenim kroz šake.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Naravno da je obešen raspećem na drvenoj konstrukciji krsta.

Da je obešen na drugi način, onda bi to bilo bukvalno kao Juda oko vrata, jer i za njega kaže da je obešen na drvo.

Dakle, misli se na raspeće na drvenom krstu, sa klinovima probijenim kroz šake.

Zao mi je,ali Pavle jasno kaze
delima ap 5:
30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.
Nema pomena o nekome raspecu...,nego
dal si cuo za neko raspece iz starog zaveta?
i kakve veze ima prokletstvo sa vesanjem na drvo?,znas li?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti možeš verovati da je Isus obešen i na Japansku jabuku, ili Bonsai, nemam ništa protiv, imam protivno što se biblija iskrivljuje na osnovu pogrešnog shvatanja reči, rečenica, i izjava.

Kontekst koji sam priložio je jasan.

Evo šta biblija kaže o raspeću:

2. 1 Kor. Glava 02

"Jer nisam mislio da znam šta među vama osim Isusa Hrista, i to raspetog"

Mar. Glava 16

"A on im reče: Ne plašite se, Isusa tražite Nazarećanina raspetog; usta, nije ovde, evo mesto gde Ga metnuš

Mat. Glava 23

"Zato evo ja ću k vama poslati proroke i premudre i književnike; i vi ćete jedne pobiti i raspeti a jedne biti po zbornicama svojim i goniti od grada do grada"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Isus je ubijen po jevrejskom zakonu na stub,obesen da uzme prokletstvo sa nas jer u Bibliji je proklet onaj ko visi na drvetu.
Nadalje klinovima su mu probijene sake koje su bile jedna na drugoj,a ne jedna levo,druga desno.
1.Kor 2:2
Наиме, одлучио сам да међу вама нећу говорити ни о чему другом осим о Исусу Христу, и то прибијеном на стуб.
BGT 1 Corinthians 2:2 οὐ γὰρ ἔκρινά τι εἰδέναι ἐν ὑμῖν εἰ μὴ Ἰησοῦν Χριστὸν καὶ τοῦτον ἐσταυρωμένον. (1 Cor. 2:2 BGT)
Ali ne pise samo u delima 5:30 da je isus ubijen obesivsi ga na drvo
30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.
vec i u
Dela 10:39
39 I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo.
Poenta je da Sotonini zlikovci koji su menjali biblijske stihove nisu mogli sve da promeni i da sve izbace sto im ne odgovara.Ovo nisu primetili pa nisu izbacili,ali ocekuje se od sotonine dece da uskoro i ovo izbace i unesu reci "raspet na krstu" :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Onda JS pobijaju celokupni istorijski, filozofski, aspekt krsta, kao i arheološka otkrića.

Očigledno da vas ni ne zanimaju nikakvi dokazi.

Ja sam ih izneo, i svako razuman može da ih shvati i prihvati.

Evo:

http://serbianforum.org/threads/krst-u-hriscanstvu.740566/page-2#post-2249708

Ma Biblija pobija to sto ti pises.
Evo ti procitaj 1000 puta ,valjda ces jednom shvatiti ,i jos nesto kad si rekao drveni krst...,zasto ga onda prave metalnog pa cak i zlatnog ???ako ne zbog pohlepnog idolopoklonstva!
Dela ap 5:30
30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.
Dela ap 10:39
39 I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam na to već odgovorio.
Ako smatraš da je na OBEŠEN NA DRVO, onda bukvalno moraš prihvatiti da su Isusa odveli u šumu, i obesili oko vrata za drvo, kao što se Juda obesio na drvo.

Ovde je akcenat na materijalu od kojeg je taj krst načinjen, a to je od drveta.

Dakle, bio je razapet na drvenom krstu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja sam na to već odgovorio.
Ako smatraš da je na OBEŠEN NA DRVO, onda bukvalno moraš prihvatiti da su Isusa odveli u šumu, i obesili oko vrata za drvo, kao što se Juda obesio na drvo.

Ovde je akcenat na materijalu od kojeg je taj krst načinjen, a to je od drveta.

Dakle, bio je razapet na drvenom krstu.

Pa ako je obesen na drvetu da visi ,zasto pravite metalne i zlatne krstove i prodajete ljudima?,
zar vam nije dovoljan drveni,nego hocete zlatni,???,a sto se tice horizontalnih precaga kolko ih sada vec imate i imate li nameru da stavite jos neku??? Cemu to?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti ne prave nikakve kstove da bi se njima klanjali, ili ih prodavali drugima.
 
Natrag
Top